Yok Mu Yahu Yok Mu?

Yok Mu Yahu Yok Mu!

 

Şu Gidişata Dur Diyen, Diyecek Olan Yok Mu!?

 

Hayat Sadece Ekonomi Veyahut Siyaset Midir? Gelişen Bir Ülke Tablosu Çizilip Acaba Uyutuluyor Muyuz Ya Da Görmezden Mi Geliyoruz Mutlak Gerçekleri?

 

Hepimiz Mutsuz Değil Miyiz? Anımızdan Bile Keyif Alamayan Sadece Günü Kurtarmak Adına Nefes Almıyor Muyuz? Yediden Yetmişe Aynı Sorun Yok Mu?

 

Yeni Nesil Dediğimiz Aslında Tohumlarını Bizlerin Attığı Bir Kabusta Değil Miyiz? Asli Görevimizi Unutup Sadece Boğaz Tokluğu, Madde ve Kariyer İçin Didinmiyor Muyuz?

 

Tüm Bünyemizi, İliklerimize Kadar Madde ve Cinsi Münasebetler Sarmadı Mı? Hepimizin Sapkın Yönleri Ortaya Çıkmadı Mı? Bekaret Başta İken Nasıl Oldu Da Bel Altına Kadar İndi De Kimse Bundan Rahatsız Olmuyor! Oluyor Da Dur Diyen Neden Yok! Söylenmekten Öteye Neden Geçemiyoruz!?

 

Ahkam Kesmeye Gelince Bizden Daha İyi Milliyetçi ve Dindar Yokken Bu Günahları, Kusurları, Hataları İşleyen Kim Peki? Ne Oldu Bize Diyen Yok Mu?

 

Yok Mu Yahu Yok Mu? Geçmişi Anan Değil Yaşatan Yok Mu? Atalarımızı Geçmek İsteyen Yok Mu? Başarıdan Başarıya Koşan, Bir Kez Daha Dünyaya Adaletle Hükmetmek İsteyen Yok Mu? Yahu Yok Mu?

 

Yere Tüküren Biz, En Küçük Çöpümüzü Uluorta Atan Biz. Her Kadına Şehvetle Bakan Biz, Maddeye Adeta Tapan Biz, Mutsuzluğumuzdan Her Hafta Sonu Kendimizden Geçercesine İçip İçip Sızan Biz, Evlenmek Yerine Günü Birlik İlişkilerle İçimizde Ki, Mahlukatları Besleyen Biz. Ne Oldu Bize Diyen Yok Mu! Hadi Var Da Neden Bir Şey Yapan Yok!

 

Neyi Bekliyoruz! Neyin Olması Lazım! İyice Yok Olmak Adına Mıdır Tüm Bu Başıboşluğumuz. Her Anımız Küfürle Dolu İken Nasıl Nefes Alıyoruz? Sorgulayan Yok Mu? Ben Bu Dünyaya Ait Değilim Diyen Çokta Neden Dur Diyen Yok! Koyun Gibi Olmuşuz Da Neden Farketmiyoruz. Farkediyoruz Da Neden Hayvanlığı Kendimize Layık Görüyoruz. Derdimiz Nedir?

 

Yok Mu Yahu Yok Mu Şu İşin Ucundan Tutan Da Bir Dur Diyen! Yok Mu? Yok Mu Allah Aşkına Diyen, Hele Bir Dur Diyen!

 

Vesselam! (KBÇ)

Yok Mu Yahu Yok Mu?” için 4 yorum

 1. Var varda …Yok mu yahu diyen sen bile yoğunlaşmıyorsun şu fikrin üzerine.
  Vakıanın eşyadaki özellikleri ile olan ilişkileri.

  Beğen

 2. Yok mu yahu diyen sen bile yoğunlaşmıyorsun şu fikrin üzerine.
  Bu modeli sunmadıkça da her Müslüman kendisine göre mesuldür. Tabii ki sıradan bir insanın sorumluluğu bellidir. Ancak özellikle entelektüeller, ilahiyatçılar, fikir adamları, mütefekkirler birinci derecede sorumludurlar. Devlet adamlarından, yöneticilerden daha fazla sorumludurlar. Bu sorumluluk aşağıya doğru gidiyor. Herkes İslam hakkında ne kadar bilgiliyse o derece sorumludur.
  İSLAMIN İLERLEYEMEMESİNİN SEBEPLERİNDEN BAZILARI…

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.