Türk’ün Binası

Anlam Kargaşası İçerisinde Nefes Aldığımız Şu Dönemde Kendimizce Bir Konuya Açıklık Getirmeyi Görev Biliyoruz. Türk’ler İçin Önem Arz Eden Gelmiş Geçmiş Tüm Şahsiyetlerin, Değerinden Fazla Önem Kazanması Yarardan Çok Ziyan Getirdiği Aşikardır. Mananın Değer Kaybettiği Şeklin Önem Kazandığı Süreç İçerisinde Bu Gibi Değerler Yarardan Çok Türk Gençliği İçin Tehlike Arz Etmektedir. Hassas Bir Konu Olduğu İçin Bunu Farklı Bir Örnek İle Açıklamayı Doğru Buluyoruz.

Bir Bina Düşünün. Temeli Çok Sağlam. Bina Yapısı Çok Güçlü, Yıkılmaz. Çok Katlı. Göz Kamaştırıcı Farkı Hemen Farkedilir Durumda. Kusursuz Her Hali İle. Ve Binanın Her Katınında Değerli Bir Şahsiyeti Temsil Ettiğini Düşünün. Yani; Aklınıza Gelebilecek TürkTarihi Boyunca Kim Varsa Bunu Ekleyebiliriz. Akla Gelen İlk İsimlerden Saymak İstersek; Mustafa Kemal Atatürk, Mehmet Akif Ersoy, Necip Fazıl Kısakürek, Mevlana, Yunus Emre, Fatih Sultan Mehmet, Osman Gazi, Yavuz Sultan Selim, Orhan Gazi, Kürşad, Oğuz Kağan, vs. vs. (Sayamadığımız Çok Değerli Şahsiyetler). Şimdi Bu Değerli Şahsiyetleri O Binanın Her Katını Temsil Ettiğini Düşünün. Necip Fazıl; Birinci Kat Mehmet Akif İkinci Kat, vs vs..

Sonuç; Gelmiş Geçmiş Bütün Şahsiyetlerin Bir Kat Olduğu Çok Katlı Bina Bu. Kafanızda Hayal Edin Şimdi. Sıralama Çok Önemli Değil. Kimin Kaçıncı Katta Olduğuda Yaptığı İşlere Göre Sıralanabilir. Sorun Değil. Diyelim Ki Bu Bina Yüz Katlı. İhtişamı İle Türk’lüğü Simgeliyor.

Şimdi Burada Gençlerimizin Bilinçli Yada Bilinçsiz Bir Şekilde Yapmış Olduğu Hatayı Gözler Önüne Serelim. Değer Tek Başına Bir Hiçtir. Değer Burada Katlar Değil Katları Oluşturan Binadır. Yani Temeli Sağlam Olan Toprağın Üzerine Kurulu Olan Binadır Değerli Olan. Yıkılmaz Olan. Gençlerimiz O Binanın Önüne Varıp Kendilerine Yakın Gördükleri Değerli Şahsiyetleri Anıyor, Kutluyor, Hatta Tapınırcasına Selamlıyor. İlgi Alanları Sadece Katlar Arasında Ki Kişiler. Yani Şekil. Yani Madde. Oysa Ki Bu Kişileri Değer Yapan Aslında Binanın İhtişamıdır. Buda Bütünlükten Geçer. Temelden Geçer. Siz İstediğiniz Kadar Yüksek Güçlü Bina Yapın Temeli Yoksa O Bina Çöker. İşte Burada Değerli Olan Esas Temeldir. Zurnanın Son Deliği Önemlidir Ama Değer Tamamı Olan Zurnadır. Bu Kişilerin Hayatları İrdelendiğinde Neleri Örnek Aldıkları, Nelere Değer Verdikleri, Nelerle Beslendikleri Önemlidir. İrdelenmesi Gereken Esas Bunlardır. Çünkü Bu Kişiler Uzaydan, Oradan, Buradan Gelmemişlerdir. Geldikleri Yer Bellidir. Demek Oluyor Ki, Binanın Önüne Gelip Bayrak Alıp, Filama Alıp, Gösteriş Edası Sadece Putperest Dönemin Küçük Kırıntıları Arasında Gidip Gelir.

Esas Olan; Türk Gencinin O Binada Bir Kat Olmasını Arzulamasından Geçer. Olur Yada Olmaz. Ama Hedef, Amaç O Binada Bir Kat Olabilmektir. Bunun Da Bedeli Zaten Kelimelerle Anlatılamaz. Bu Şahsiyetlerin Uygulamış Olduğu Yol; Hak, Adalet Yoludur. O Yüzden Doğru Tektir. Buda İnsan Olmaktan Geçer. Çünkü İnsan Olmayı Başarabilen Bu Yolun Yolcusu Olur ve O Binanın Kalıcı Sahibinden Biri Olur. Hiçbir Şey Yapmayıp Sadece O Binanın Önüne Gelip Saygı Duruşu Bile Aslında Anlamın Yittiği, Değerin Yok Olduğu, Maddenin Önem Kazandığını Gösterir. Bu Bayrak İçin Mücadele Vermiş Her Türk Evladı Arkasında Bıraktığı Nesili Gözü Yaşlı İzlemektedir. Çünkü Bayrak Teslimi Yapılması Gerekirken Arkalarından Gelen Nesil Bayrağı Alıp Sadece Ona Bakmaktadır. İşte Bu Yüzden Her Geçen An Geriye Gidiş Yaşanmaktadır. Çünkü Bizlerden Gayrı Olan Atalarına Daha Bağlı Daha Sadık, Planlı, Programlı, İlim Ve Bilim Gücünü Kullanarak Bir Adım Öteye Taşımaktadır. Halbuki Bu Kadar Değerli Diye Adlandırdığımız Kişilerin Ne Hedeflerini Öğrenebildik Nede Bırakmış Oldukları Fikirleri Bir Adım Öteye Taşıyabildik. İlginç Bir O Kadarda Trajik Durum Yaşanmaktadır. Demek Ki Üzülmelerimiz Sahte – Boşa, Ağlamalarımız Bir Timsah Gözyaşı Kadar Kaba.

Dünya’ya Yön Verenler, Her Zaman Kendi İçinde Farklı, Etrafına Göre Radikal Olan İnsanlardır. Ve Bu Tarz İnsanların Egoları Tahmin Edilenin Tersine En Düşük Seviyededir. İşin Sırrıda Burada Yatmaktadır. Çünkü Başarıyı Getiren Sırlar İçerisinde Ego Değerli Bir Basamaktır. Bu Yüzden O Kişilerin Sizlerin Alkışlarına, Şaşalı Davranışlarınıza, Gereğinden Fazla Abartılı Övgülerinize, Düzenli Olarak Mezarlarına Gidip Tapınırcasına Ayin Yapmanıza Ne Yaşarken Nede Şu An İhtiyaçları Vardır. Onlar Tek Bir Hedef İçin Nefes Almış Ve Yaşam Savaşlarını Sürdürmüşlerdir. İnsanlık İçin.

Burada Farklı Bir Örnek İle Bunu Kanıta Götürmek İsteriz. Tesbih; Madde Değil Midir? Amaç Zikir İse Anmak İse, O Zaman Bunu Çalışarak Da Yapabilirsiniz. Amaç Anmak İse Bu Her Daim Olur Ama Amaç Maddeye Dayalı İse O Zaman Evet Tesbih Arar Durursunuz.

İşte Burada Türk Gencinin Hatası, Ve Bu Hatasının Neticesi Çok Net Bir Şekilde Gözükmektedir. Atam Kalk Kurtar Bizi Demek Bunun En Büyük Göstergesidir. Beklentili Olmak, Tembelliğin Sırıtan Yüzüdür.

Manaya Değer Vermek Şarttır. Nasıl Ki, Mustafa Kemal Vasiyetinde Bütün Mal Varlığını Ailesine Değil Ulusa Bağışladı İse Demek Ki Değerli Olan Burada Manadır. Değerdir. Sözde Yapılan Her Eylem Boşlukta Yankı Bulur. Bizlerin Bulacağı Sonuçta Ancak Kendi Mezarımız Olur.

 

BİNA BİZİMDİR!

 

DEĞERLER BİZİMDİR!

 

KİMİN HANGİ KATTA KALDIĞI DEĞİL ORAYA NASIL GELDİĞİDİR!

 

Saygılarımla

(KBÇ)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.