Türk? Kürt? Millet?

Cümleten Selamlar,

Bir Konuya Açıklık Getirmek Adına Bu Yazıyı Yazma İhtiyacı Doğdu. Duvarıma Yazmış Olduğum Türklük İle Alakalı Olan Yazım Birkaç Değerli İnsanın Kafasında Soru İşareti Yaratmış. Oysa Bizlerin Temel Prensibi; Değerli Akılları Bulandırmak Değil; Aksine Yorulmuş, Karmaşık Akılları Rahatlatmak, Durultmak ve Netlik Kazandırmaktır.

 

Acizane Düşüncelerimizin Fikriyata Dönüşmüş Hallerini Değerli Arkadaşlarımızla Paylaşmaktır. Bu Fikriyatın Bizler Tarafından Yaşanıp, Müspete Düşmesi İle Akıllarımız Huzura Kavuşmuş ve Karmaşık Düşüncelerden Sıyrılmışızdır. Doğal Olarak Da, Bunları Sizlerle Paylaşmak En Büyük Sorumluluğumuzdur.

 

Lakin Şunu Da Belirtmekte Yarar Görüyoruz Ki, Her Düşünceye Saygımız Vardır. İnsanların Düşüncelerine Karışmak, Değiştirmek Gibi De, Bir Gayemiz Asla ve Asla Yoktur. Bizler: Bildiklerimizi Söyler, Yararlanmak İsteyen De, Kendi Akıl Muhasebesinde Bunları Hesap Eder, Tespit İle Denerse Neticeye Elbet Ulaşır Düşüncesindeyiz. Vesselam.

 

Şimdi Konumuza Gelelim. Türklük. Gene Belirtmekte Yarar Görüyoruz Ki, Kim Ne Düşünürse Düşünsün, Neye İnanmak İsterse İnansın Eyvallah. Lakin Bizlerin Ciddi Araştırmaları ve Neticesinde Doğan Müspet, Mutlak Doğruları Akıllarımızda Huzur Ortamı Yaratmıştır. Sizlere De Tavsiye Ederiz.

 

TÜRKLÜK BİR IRK Adı Değildir. Soy Adı Da, Değildir. Öyle Olsa İdi Soy Olarak Hepimiz Hz. Adem Soyundan Gelmekteyiz. Irk Denen Şey De Yoktur. Varsa Bile Olsa Olsa Ancak Herkes İnsan Irkından Gelmiştir Deriz. Aslında Burada Ki, Temel Sıkıntı KAVRAM KARMAŞIKLIĞIDIR!

 

Bizler Bazı Şeyleri Tam Olarak Bil(e)mediğimiz İçin Yabancı Teşkilatların Bizlere Zamanında Empoze Ettiği Sapkın Düşünceleri DOĞRU Kabul Etmişiz. Velhasıl Şunu Net Olarak Belirtmek İsteriz Ki,

 

TÜRK BİR MİLLETİN ADIDIR! O Halde Millet Nedir? Millet İse Belirli Sınırlar İçerisinde Birbiri İçin Yaşayan, Aynı Fikir, Gayeyi Amaç Edinen, Daha Doğru İfade İle Aynı Şeye İnanan İnsanlara Denir. O Halde Türk Milleti Denilince İçerisinde Birçok Bölgeden İnsanın Varlığı Ortaya Çıkar.

 

Şahsi Düşüncemiz: İnsanların Nerede Nasıl Doğduğu Değil Aslı Önemlidir. Yani Bir İnsan Diyarbakır’da, Van’da, Trabzon’da, İstanbul’da, İzmir’de Doğmuş Olabilir. Her Bölgenin De, Kendi Has Yaşam Şekli, Hatta İfadesi, Giyim Tarzı, Örf Adeti, Aksanı, Lehçesi Dahi Olabilir. Bu DOĞALDIR! Bu Allah’ın Bizlere Sunmuş Olduğu Renkleridir. Bir Gökkuşağı Misali Nimetleridir. Bir Karadenizli Kendi Şivesine Sahiptir. Bir Doğulu Da Öyle. Lakin Bu Bir Fark Değil Aksine Renktir. Bir Ağaç: Gövdesi, Dalları ve Yaprakları İle Ağaçtır. Kalkıp Bir Yaprağa Ağaç Denmediği Gibi, Bir Ağacı da Dalsız, Yapraksız Düşünemeyiz. Velhasıl Anlatmak İstediğimiz, Bu Topraklarda Yaşayan ve Rengarenk Olan İnsanların Tümüne Bir Millet Denir.

 

İşte Bu Millet Asırlar Boyunca Dünyaya Hükmetmiş ve Sarsmıştır. Viyana Kapılarına Kadar Dayanan Ceddimiz, Tüm Dünyayı Bir Bakıma Hizaya Getirmiştir. Yabancı Teşkilatlarda Bu Milleti Top Tüfek İle Yıkamayacağını Anladığı İçin İçimize Hainleri ve Kasıtlı Kişileri Yollamış ve Toplumu Yani Bu Aziz Milleti Bölüm Bölüm Etmiştir. Bir Bütün Halinde Yaşayan Bu Millet: Akılların Zehirlenmesi İle Farklılık Göstermiş, Uç Çekmiştir. İşte Tüm Sorun Budur.

 

Bizlerin Derin Araştırmaları Şunu Net Olarak Ortaya Koymuştur Ki, TÜRK BİR MİLLETİN ADIDIR. Özel Bir Irkın Veyahut Soyun Adı Değildir. Dedik Ya Türklük Anlatılmaz Ancak Türk Olan Bunu İçinden Yaşar, Anlar. Yani Türk Derken Aslında Umumi Efkara Göre İçerisinde Kürt, Azeri, Çerkez, Laz, vs.. Gibi Bir Çok Etnik Köken De Mevcuttur. Hatta Bize Göre Kürt, Azeri vs De YOKTUR! Bir MİLLET VARDIR! Çünkü Bu Kavramları Akıllarımızda Türetmeye Devam Edersek, Şahsım Da İstanbul Beylerbeyi’nde İkamet Etmekteyim ve Bir Zaman Sonra Biz De Beylerbeyi’liyiz Demeye Başlarız. Bu Söylem Kimseye Yaramaz. İnsanlarımızı Dolayısı İle Bir Bütün Olan Milletimizi Böler.

 

Günümüzün En Büyük Sorunu Olan Kürtlük İse Aslında Çok Basit Bir Konudur. Kürtlerle Aramızda Tek Fark Dilimizdir Ki, Çoğu Kelimemiz Bile Ortaktır. Diller De Allah’ın Kendi Dilinin Süsü Olduğuna Göre Kürtçe’de Bizim Dilimizdir. Türkçe’de. Biz Bir Ayrılık Göremiyoruz, Görmüyoruz Da. Türk: Kürttür. Kürt: Türktür. Hain Düşmanın Bizleri Bölmek İçin İcat Ettiği Bu Oyuna Halen Devam Etmek İsteyen Varsa Muhakkak Bunun Acısını ve Bedelini Ödeyecektir. Lakin Dedelerimizin Yapmış Olduğu Bu Hatayı Artık Uzatmamak ve Birliğimizi Tekrardan Bir Bütün Haline Getirmek Adına Akıllarımızı Başımıza Almak Elzemdir. Bu Canım Ülkemizde Türkçe, Kürtçe Ana Dil Olabilir. Hiçbir Sakınca Yoktur. Çünkü Diller Allah’ındır. Beğenmemek İse Şeytanidir. Kim Kürtçeyi İstemem Derse Şeytana Hizmet Eder.

 

Son Kez Belirtmekte Yarar Görüyoruz Ki, Türk: Bir Milletin Adıdır. Bu Milletin İçerisinde De Rengarenk İnsanlar Vardır. Şahsım Olarak Da Milletimle Gurur ve İftihar Ediyorum. Aziz Bir Millettir. Eşi Benzeri Yoktur. Arzu Ederse ve Gaflet Uykusundan Uyanırsa Elbet Gene Dünyaya Söz Geçirecektir.

 

Bu Sebeple Türk Olmak Bir Ayrıcalıktır Derken Bazı Akıllar Şüphe Eder Sözlerimizden. Sanır Ki, Kürdü Ayrı, Çerkezi, Lazı Ayrı Ederiz. Efendim Biz Bazıları Gibi Kafatasıcı Değiliz. Aksine Bir Bütünü Savunuruz. Bize Göre O, Bu, Şu Yoktur. Bir Millet Vardır. Bunun Adı DA TÜRKTÜR!

 

Elbet Akıllar Zamanında Çok Kirlendi. Bu Gerçeği Görmek Sabır ve İman İster. Çünkü Zamanında O Türk, Bu Kürt Diyerek Çok Acılar Yaşatıldı İnsanlara. Zulümler Uygulandı. İki Tarafta Gaflete Düşerek Hatalar Yaptı. Kırdı, Döktü, Yıktı. Lakin Artık Bu Son Bulmalı. Ben Kürt Kardeşlerimizden De Özür Dilerim, Dedelerimizin Yaptığı Ayrımcılık Yüzünden. Kürtçe’de Benim Has Dilimdir Efendim. Hepimizden Daha Kürdümdür. Asıl Olan Millettir. İsimler Değil. İsimlere Kalırsa Bu İş Daha Çok Bölünürüz. Ahmak Akıllara Bunu Duyurmak Lazım. Artık Aklın Yolu Birdir.

 

Velhasıl Kim De Derse Desin, Ne Düşünürse Düşünsün O Kendisini Bağlar. Bizler Deriz Ki, Türk BİR MİLLETİN ADIDIR. Ve Böyle Kalacaktır.

 

Selam Selam Vesselam. (KBÇ)

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.