Türk İslam Fobisi

Asırlardır Uygulanmak İstenen Hatta Ciddiyetle Uygulanan TÜRK Mevcudiyetini Akıllarda Hafifletme ve Sonrasında Yok Etme Çabaları Özellikle 1938’den Sonra Hız Kazanmış ve Bugünün Lider Muhalefet Partisi; Geçmişin İdaresinde Olanların Azmi ve Gayreti İle Bu Kısmi Olarak Gerçekleşmiş Hatta Yeni Yeni Bu Çabaların Meyveleri Tekrardan Yenir Olmuştur.

 

Konunun Ciddiyetini Tarif Edebilmek Adına Tarihin Çok Gerilerine Kadar Gitmek Ve İyi Analizlerde Bulunmak Şart-ı Azimdir. Kanuni Dönemi İle Türklük Kavramı Hafifletilmeye Başlanmış Sonrasında Gelen Her Yeni Padişahla Beraber Bu Hafifletilme Santim Santim İlerlemiştir. Ta Ki, Son Sultan Vahdettin Döneminde Türklük Kavramı Silinip, Yok Edilme Sürecine Girdiğinde; Gerçek Bir Türk Oğlu Türk Çıkmış ve Bu Yok Oluşa DUR Demiştir. İşte Bu Zat-ı Muhteremin Adı:

 

Mustafa Kemal Atatürk’tür.

 

Lakin Bu Mevzuatı İyi İdrak Edebilmek, Asırlardır Yıkanan Akılların Temizlenip Gerçeği Görebilmesi Zor Değil, İncelik İsteyen Bir Mevzudur. Çünkü Bu Mutlak Gerçeği Değiştirmek Adına Ciddi Çabalar Sarfedilmiştir. Geçmiş Tarikatlar İçerisine Sızan Sahte Hacı, Hocalar Sayesinde Dindar İnsanların Aklı Farklı Şekilde Yoğrulmuş Ve Silsile Gelen Düzende Elbette Şu An İçin Ülke İçerisinde Yaşayan Nice Değerli Dindarlar Atatürk’ü Tasfir Edildiği Üzere Dönemin Deccali Olarak Bilmiş ve Bilmektedir.

 

Bu Sebeple Orta Yaşa Gelmiş İnsanların Bu Yalan Gerçekle Büyümesi Elbette Bazı Şeyleri Görmesini Engelleyecektir. Yani Demek İstediğimiz Şudur Ki, Senelerce Yıkanan Akıllara Bir An Da Tersine Bir Manevra Yaptırmak Elbette İmkansız Gibi Durmaktadır.

 

Görevimiz Mutlak Gerçekleri Tebliğ Etmekse Bu Da Bizlere Vazife Edilmiş Kutsal Bir Amaçtır.

 

Ülkemizde Ciddi Anlamda Ne Kadar Kabullenmesekte İki Tane Fobi Vardır. Birisi İslam Diğeri İse Atatürk’tür. Aslında Bu İkiliyi Bir Araya Getirmemek İçin Fobi Haline Getirildiğini Anlarsak Zaten Oynanan Sinsi Oyunu Anlamış Oluruz. Çünkü İkisi Ayrılmaz Bir Bütündür. Neden Mi?

 

Çünkü Atatürk Denilince Akla İlk Türk Kelimesi Gelir. Başka Bir Şey Gelmez.  İşte İslamında Temeli Türk Olduğuna Göre Demek Ki, Oyun Bize Atar Damarımızdan Yapılmıştır. Türk Müslümandır, Müslüman Türktür. Lakin Elbet Bunun Tam Tersini Veyahut Farklı Versiyonlarını Söyleyenler Vardır. Bunlar Ya Gafletten, Ya Cehaletten Ya Da, Kastından Söylemektedir.

 

O Halde İslam ve Türk Kelimesini Anlayabilmek Adına Örnek Vermek En Doğru Olanıdır. İslam: İnsan Yaşayışıdır. Lakin Mutlak Hz. İnsan Makamında Olanın Yaşamıdır. Yani Efendimizin Tüm Yolunu İdrak Eden ve Uygulayan İslamı Yaşar, Yaşatır. Türk İse Bu Mevcudiyetin Adıdır. Yani;

 

Aşure Düşünün. İçerisinde Onlarca Değerli Malzeme Vardır. Hepsinin De Tadı Başkadır. Ayrı Ayrı Bazıları Yenebilir Bazıları İse Yenmez. Bazılarını Tek Tek Başka Yemek ve Tatlılarda Da Kullanabiliriz. Lakin Hepsinin Bir Araya Gelmesi İle Tümüne Yani Mutlak Haline AŞURE Deniliyor Değil Mi?

 

İçerisinden Nohut ve Kayısı Çıkartırsak Ona Aşure Denir Mi?Ha Denir Lakin Öylesine Olur İşte. Yapanın Beceriksizliği Ya Da Unutmuşluğu Denir. Yeni Elbet Yenir Ama Tam Tadında Olmaz Değil Mi? Yani Tam Aşurenin Tadına Varmak İçin Tüm Mevcudiyetinde Olan Malzemelerin Olması Gerekir Değil Mi?

 

Bak bak bak bak.. Nerelere Geldik Şimdi.. Maşallah Konuştukça Açılıyor İlmimiz. Şimdi Dediğimiz Gibi. Tüm Donelerin, Malzemelerin Bir Araya Gelmesi İle Ve İyi Bir Usta Elin De De Yoğrulması İle Aşure Oluyor Dimi Kardeşim! Yoksa Malzeme Belli, Kim Bu Malzemeyi Bir Araya Getirse Tam Tadında Aşure Yapabiliyor Mu? Yok! Olmuyor Değil Mi? Heh! İşte Geldik BamTeline!

 

Yeni Mevcudiyetinde Olan Onlarca Malzeme Yetmiyor. Bir DeÜstüne Usta Gerekiyor Ki, O Malzemelerden ŞAHANE AŞURE Yapsın. Afiyet Olsun!

 

Şimdi Saksılar Biraz Çalışabildi Mi? Dur O Zaman Biraz Daha Akıl Egzersizi Yapalım. Örneklerle!

 

Efendimizi Düşünün. Tek Başıma Mı Onca Şeyi Yaptı. Yoksa Azim ve Sabırla Çalışıp Mutlak Mevcudiyeti Ortaya Koymak İçin 9 Sağlam Adamımı Bekledi. Neden Hz. Musa Gibi Asasını Alıpta Mucizeler Yaratmadı Da, Sürekli Olarakta Minicik Bir Evde 10 Kişi Olana Kadar Bekledi. Çünkü Efendimiz Her Şeyi İle Örnektir Kainata. Yani Allah (c.c.) Diyor Ki, Bizlere: Bir Olun. Bütün Olun. Ayrı Ayrı Baş Çekmeyin. Dağılmayın. Düzene Girin. Çünkü Düşman Belli. Azılı Haydut. Tek Tek Sizi Avlar. Ama Bir Olursanız Avlayamaz Diyor. Anlatmaya Çalışıyor. Yoksa Haşa ve Kella Diyebilir Miyiz Ki Efendimizin Gücü Yoktu Da Tek Başına Çıkamadı Ortalığa. Ah Ahmakoğlu Ahmaklar! Saksılar Şimdi Çalışıyor Mu!

 

Yani Efendimiz, Aşurenin Tam Mutlak Olması İçin Tüm Malzemelerin Gelmesini Bekledi. Sıddık Geldi Cabbar Geldi Alim Geldi. Geldi Oğlu Geldi. Sonunda Malzemeler Tam Olunca Usta Yani Efendimiz Aşureyi Yaptı ve Oldu. Herkese İkram Ettiler Dimi! Bak Bir Olmaya Başlarken Aşure Yapımı Başladı Sohbetlerle Sonra Hz.Ömerin Kudreti İle De Aşure Oldu ve İkram Başladı. Çıktılar Evden ServisEttiler.

 

Şimdi Hz. Ali’nin ilmi, Hz. Ömer’in Cesareti, Hz. Ebubekr’in Sadıklığı Orada Olmasa Ona Aşure Yani İslam Denir Miydi? Yani Efendimiz Servis Eder Miydi? Etmezdi. Etmemiştide. Yani Tüm Malzemeler Bir Araya Gelince Aşure Olurdu. Olmuştu.

 

İşte Şimdi Türk Nedir Anlaşılıyor Mu Ahmak Oğlu Ahmaklar!

 

İyi! Anlayanlar Daha Okumasın. Anlamayanlar İçinse Birkaç Sözümüz Daha Var Elbet.

 

Türk Aşuredir. Buğday: Kürttür. Kayısı: Çerkezdir. Vs vs..Hepsi Bir Araya Geldiğinde Adına AŞURE YANİ TÜRK DENİLİYOR!!! TÜRK !!!!!!!

 

Türk Bir Irk İsmi Değildir. Bir Soy İsmi Değildir. MEVCUDİYETİN ADIDIR!

 

Kudretin Adıdır. İslamın Bir Olma Hakimiyetinin Adıdır.

 

Efendimizin Bir Araya Getirdiği Birliğin Adıdır. Onların Hepsi Türktü.

 

Kürt, Çerkez vs. Hepsi Türk Mevcudiyetinden Türetilmiştir. Yani Tek Başlarına Değerleri Elbet Vardır Ancak BİR Olduğunda KUDRETLİDİR!

 

Bugün Bu Oyuna Dur Diyemezsek Yarın Aşureden Eksik Edilen Buğday Gibi Yarın Nohut Da Çıkartılır. Sonra Bir Bakarsınız Ki, Aşurenin Sadece İsmi Kalmış Ne TADI VAR NE TUZU!

 

Arife Tarif Artık Ayıp Olur! Fazla Söz Ziyan Olur! AhmakOlana Daha Söz Haram Olur! Vesselam. (KBÇ)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.