Tilki – Tavuk Çekişmesi

Farklı, Bir O Kadar Da Ders Niteliğinde Olan Tilki İle Tavuğun Bitmek Bilmeyen Çekişmesini Birkaç Cümle İle Öykülendirmeye Çalışayım.

Tilki, Tabii Olan Özelliğinden Dolayı Tavuğa Karşı Bir Düşmanlık Besler. Aslında Bu Düşmanlık Kıskançlıktan Ötürüdür. Yani Mesele İnsandır! Şöyle Ki;

Tilkinin Tavuğa Karşı Olan Bu Hırsı Tavuğun İnsana Olan Yakınlığından Gelmektedir. Yumurtası İle Tavuk Her Gün İnsana Hizmet Eder. Bu Duruma İçerleyen Tilki İse Kıskanır. Kıskandıkça Hırslanır. Hırslandıkça Da, Düşmanlığı Artar Ve Onu Yok Etmek İçin Fırsat Kollar.

İnsan Da, Herşeyin Aksine Tilkiye Düşmanlık Yerine Sahiplik Yetkisini Kullanmasını Öğrenir. Tilki Sayesinde Kuzusuna, Tavuğuna Sahip Çıkmanın Yollarını Bulur ve Uygular. Yani Düşmandan Hayat Dersi Alır. Eğitir Kendisini.

Herşeye Rağmen Hayat Adamoğlu İçin Yaratılmıştır. Bu Yüzden Takdir Etmek, Sevmek Ve Sevilmek İnsanların En Doğal En Tabii Özelliğidir. Ancak Sevince, Hayat Böyle Manaları Ortaya Çıkartır. Aksi Halde Düşmanı Düşman Gördükçe Kin, Nefret Artar. Bizide Kendisine Benzetir. Düşman Olur Çıkarız. Herşeye. Kendimize!

 

Selamlar Sevgiler.

(KBÇ)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.