Tarih : Tecrübedir! Lakin..

Tarih: Tecrübedir. Geçmiş Zamanda Yapılan Doğru İle Yanlışların Kağıda Dökülmüş Halidir. Adem İçin İse Es Geçilecek Kadar Değersiz Değildir. Aksine Gelecek İçin Nice Yollar Gösteren Bir Kılavuz Niteliğindedir.
Lakin Tarihin Kimin Elinden ve Dilinden Döküldüğü Konusu Daha Önemlidir. Her Yazılan ve Her Söylenenin Doğru Olmadığı Gibi Tarih Denilen Eserlerinde Yanlış Olma Olasılığı Bir O Kadar Yüksektir.
Saf, İyi Niyetli İnsanların Her Söylenene İnanması Gibi Her Okuduğuna Da İnanması Bir O Kadar Kolaydır. Bu Sebeple Dünyanın Yıkıcı Tarafı Bunu Bir Koz Gibi Kullanmış ve Nice Temiz Aklı Arzu Ettikleri Doğrultuda Yönlendirmiştir.
Bunu Nasıl Mı Anlıyoruz? Çok Basit! Birazcık Gözlem Yapıldığında ve Sınırlarımız Dışına Çıkıp Farklı Milletlerle Sohbet Edildiğinde Bunun Farkına Varmak Zor Olmuyor Olsa Gerek. Özellikle Müslüman Olan Ülke İnsanları İle Yapılan Sohbetlerde İse Bazen Konu İçler Acısı Bir Hal Almaktadır. Doğruyu Yanlış Eden Bilgilerle Dolan Aklın Ne Kadar Verimli Olduğu İse Sizlerin Takdirindedir. Lakin Öyle Bir Oyun Kurulmuştur Ki, Çözmek Öyle Sanıldığı Kadar Zor Değil Lakin Basit De Değildir. Titizlikle Çalışmak Gerekir.
Kısaca Özetlemek Gerekirse Edinilen Tecrübelerle Anlıyoruz Ki, Tarih Aslında Elzem Olduğu Kadar Da Dikkat Edilmesi Gereken Bir Konudur.
Müslüman Olup Senelerce Sömürge Altında Yaşayan İnsanların Türk Düşmanı Olması Kadar Normal Bir Hal Yoktur. Bizler Sanıyoruz ve Arzu Ediyoruz Ki, Her Müslüman İle Kardeşiz. Lakin Bugün Cezayir Gibi Nice Ülke De Yaşayan Müslüman İnsanların Türkleri Yanlış Tanıması ve Tarihi Farklı Ağızlardan Öğrenerek Gelmesi; Öyle Bir Hal Almıştır Ki, Bunu Bilmek ve İrdelemek Gerekir. Özellikle De Şu Dönemde Suriye’de Yaşanan Olayları Nice Müslüman Farklı Okumaktadır.
Yıllarca Okullarında Türk Düşmanlığı Yapılmış Nice Müslüman Sömürge Devleti Vardır. Ana Dillerini Önemsemeyip İngilizce, Fransızca Konuşmaktan Zevk Alan Ülkelerdir Bunlar ve Dikkat Edilmelidir. Örnek Vermek Gerekirse Bazılarına Göre Türkler: Fransızlardan Altın Alarak Cezayir’i Fransızlara Teslim Etmiştir. Bu Kadar Aşağılık Bir Yalanı İnsanların Akıllarına Okullar Vasıtası İle Sokmuşlardır. Hal Böyle İken Türklerin Suriye’de Neden Olduğu ve Müslümanları Katlettiği Yalanı Da Sürekli Olarak Empoze Edilmektedir.
Bizler Saf Saf Televizyonlarımızda Müslüman İnsanlara Yardım Amacı İle Orada Kendi Canlarımızı Feda Ettiğimizi Düşünürken, Halep De Yaşanan Dramı Sonlandırmak İçin Kendi Kanımızı Ortaya Koymuşken; Arkamızdan Gene Yalan Yanlış Bilgilerle Tarih Yazılmaktadır.
Şunu Anlıyoruz Ki, Günümüzde Her Ne Yaparsanız Yapın Bunu İfade Edemiyor Daha Doğrusu Propagandasını Yapamıyorsanız Aslında Bir Hiç Uğruna Mücadele Ettiğinizi Anlamınız Gerekmektedir. Derdimizi Anlatamıyor Olmak Aslında Bizim Eksiğimizdir. Bunu Nice Yıkıcı Ülke Öyle Basit ve Pişkin Bir Şekilde Yapmaktadır Ki, Duysanız ve Bilseniz Kanınız Muhakkak Ki, Donacaktır.
Yiğit, Korkusuz İnsanlar Bu Tarz Şeylere İhtiyaç Duymadığı İçin Şeytanın Elinde Büyük Bir Koz Vardır. Lakin Aklımızı İyi Kullanmak İstiyorsak Şeytandan Daha İleri Olmak ve Düşünmek Zorundayız. Eğer Kendi Şeytanını İslah Edemiyorsak Aslında Bu Hak Yolunda Yürümek Her Daim Eksik Olacaktır.
Tarih Muhakkak Ki, Tecrübelerdir. Geçmiş Anların Kağıda Dökülmüş Halidir. Lakin Unutulmamalıdır Ki, Kim ve Nasıl Bunu Eser Haline Getirmiştir. Bu Aslında Tarihi Okumaktan Daha Önemlidir. Okumak Derken Sadece Kağıt Üzerinde Karalanmış Bir Kaç Satırı Okumak Değildir Aksine Dünyada Neler Dönüp Bittiğini Tecrübe Etmek ve Değerlendirmekdir.
Doğru Yaptığını Sanarak Aslında Yanlış Yaptığındır. Bu Sebeple;
Efendim İyi Okuyalım! Vesselam.
(KBÇ)