Taht-ı Mekan

İyi Dikkat Edilirse Bizler Ömrünü Yaşayamayan, Vakit Geçirmeye Yer ve Vesile Arayan Sıkıntılı İnsanlarız. Tereddütler, Şüpheler, Korkular İçerisinde Nefes Almaya Çalışıyoruz. Akıl Başta Lazımken, Elin İnsanı İle Uğraşır, Akıl Dağıtırız. Zihnimizi Olur Olmaz Yorarız.

Zevklerimiz Keyif Olmuş, Kaçacak Yer Arar. Kararlarımız İse Yanlış Adımlarımızla Kararsızlığa Düşer. Sevmek, Sevmemek Arası Gidip Geliriz. Sonunda Ortada Kalıp Tüm Bu Sıkıntılar Arasında Eziliriz. Öyle Bir Zaman Gelir, En Çok Sevdiğimize En Çok Kızarız. Onca İftihar Ettiğimiz Şeyin Sonrasında Utanç Duyarız. Geleceği Göreyim Derken, Önümüzdekileri Kaçırırız. Gölgeler Arasında Kendimize Taht Yaparız. O Taht-ı Mekan Edip, Sarayın En Baş Köşesine Geçeriz. Geçeriz Ama Ne Gerçekten Sevenimiz, Ne De, Sayanımız Olur. Maskeli Balolar İçerisinde Yalan Dolan Hayatlar İcat Ederiz.

Sevdim Ama Sevilmedim Diye Kendimizi Bile Kandırmaya Çalışırız. Bir An Olsun Ben Ne Yaptım, Hatam Neredeydi Diye Kendimize Sormayız. Öyle Yada Böyle Derme Çatma Hayat Evimizde Günlerimizi Heba Ederiz. Yaparız Ederiz De, Ne Zaman Kendimize Dur Deriz Bunu Hiç Bilmeyiz. Belkide Bilmek İstemeyiz. Hatalarımızı Sanki İnciden Bir Kolye Gibi Boynumuza Gurur Duyarak Asarız. Biri Çıkıpta Kardeşim Yanlışsın Dese, Sanki İlk Defa Bu Kelimeyi Duyuyormuşcasına İnkar Ederiz. Ya Kendimizden Kaçarız Ya Da, Vurdumduymazlığı Kendimize Reva Görürüz.

Aslına Bakarsanız Her Sorun Kendimizi Yeterince Tanımamaktan Gelir. Oysa Sevdiğimizin Her Anını Bilmek İsteriz.  Ben Kimim Diyemeyen Bizler Sen Kimsin Diyebiliyoruz. Artık Ne İğneyi Ne De, Çuvaldızı Kendimize Batırırız. Çünkü Canımız Tatlıyı Geçip Bulamaç Bir Şerbet Olmuştur.  Önemli Olan Artık Bu Şerbetin Nereye Döküleceğidir.  Ya Ziyan Olup Çöpe Ya da, Bilen Bir El İle Yoğrulup Eşsiz Bir Tatlı Üzerine. Sanırım Karar Gene Bizde Ama İnşallah Bu Sefer Doğru Adımla.

Kısaca Kendini Tanıyan, Kendinden Başkasına Gönül Koyamaz. Vesselam. (KBÇ)

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.