Sormak Lazım!

Sormak Lazım!

Hadi Bizi Adamakıllı Eğiten ve Sağlam Fikirlerle Büyüten Olmadı. Peki Ya Evlatlarımız Nasıl Büyüyor? Taraf Olduğumuz Takımları Empoze Ettiğimiz Kadar Acaba Onlara Milli Değerlerimizi Aşılıyor Muyuz? Yoksa Her Sabah Sözüm Ona Eğitici Olan Ama Bizlerle Alakası Olmayan, Örf-Adetlerimizden Uzak Bir Dille Caillou Adlı Çizgi Film ve Türevleri İle Mi Büyütüyoruz? Sırf Başımızdan Atmak, Uzaklaştırmak, Bir Nebze Yalnız Kalıp, Nefes Almak İçin Mi Yapıyoruz Onca Şeyi? Evet, Sormak Lazım! Ama Kime?

Hadi Çoğu Baba, Erkek Evladını Kollarına Alıp, ‘Seni Seviyorum Oğlum’ Deyip Bağırına Basmadı, Basamadı. Peki Ya Biz Erkek Evlatlarımızı Nasıl Seviyoruz? Sırf Paramız Var Diye Onu En Pahalı Oyuncaklarla Mı Oyalıyoruz? Sırf Kendimize Biraz Daha Vakit Ayıralım Diye En Şaşalı Oyuncaklarla Mı Donatıyoruz Odasını? Bizi Rahat Bıraksın, Yalnız Kalalım Diye Mi? Oysa En İhtiyacı Olduğu Zamanda Mı Onu Terk Ediyoruz Maddelerin Kucağına? O Yüzden Mi Acaba Kırıp Döküyorlar Onca Alınan Pahalı Oyuncakları? Sırf Konuşamadıkları, Dertlerini Bir Türlü Anlatamadıkları İçin Mi Yoksa Zıplayıp Duruyorlar Oradan Oraya? Evet, Sormak Lazım! Ama Kime?

En Verimli Çağlarımızda Aşılanması Gereken Onca Değerlerimizi Bize Enjekte Eden Olmadı Diye Mi Acaba Birkaç Temel Bilgiden Öteye Geçemeyişimiz? Peki Ya Biz Evlatlarımıza Yaptık Mı Ya Da Yapıyor Muyuz? Önemli Bir Sorun Karşısında İki Kelimeyi Bir Araya Getiremeyen Bizler, Çocuklarımızın Söz Dinlemesini Mi Bekliyoruz Acaba? Mutsuz Büyütüldük. Ve Sırf Bu Yüzden Mi En Küçük Bir Şeyde Tahammülün Ötesine Geçip Parlıyoruz Ailemize? Seven Olmadı Diye Mi Acaba Bir Heyecanla Evlendiğimiz Eşimizi Sonrasında Unutuyoruz. Sefalet, Açlık Yaşadığımız İçin Mi Ailemizi Sevgide Aç Bırakıyor, Mahrum Ediyoruz Tüm Güzelliklerden. Evet, Sormak Lazım! Ama Kime?

Tüm Aldanmışlıkların Bedeli Midir Sizce Onca Yaptıklarımız? Biz Böyle Gördük Onlar Da Böyle Görsünler Diye Mi İntikam Alırcasına Tipten Tipe Giriyoruz? Mahrum Kaldığımız Tüm Güzelliklerin Hırsı Mı Bürüdü De, Nefsimize Onca Şaşalı Yaşamları Hak Görüyoruz? Elimizden Tutan Olmadı Diye Mi Önümüzde Düşenin Elinden Tutacağına Görmezden Geliyor Hatta İmkan Bulursak Arkasından İtiyoruz? Sevilmedik Diye Mi Sevmiyoruz Kimseyi Özellikle De Kendimizi? Buluğ Çağında Elimizden Tutup Uç Kuruşluk Bedenlerin Arasına Attıkları İçin Mi Acaba Tüm Kadınlardan İçten İçe Nefret Ediyor Ama Onlarsız Da Yapamıyoruz? Sırf Bu Yüzden Mi Herşeyden Kaçıp Evimize Sığındığımızda Bizi Merak Eden, Gerçekten Seven Annemizi Namus Görüp Diğer Kadınları Hakir Görüyoruz? Evet, Sormak Lazım! Ama Kime?

Sanırım Herşeyi Önce Kendimize Sormak Lazım! Ben Kimim? Ne İçin Geldim? Ne Yapmaktayım? Ne Yapacağım? Geçmişimde Ne Oldu İse Onlardan Kurtulmak Değil Midir Amacım? Bataklık İse Kurutmak Lazım Değil Midir Hayatım? Unutmak Yeni Bir Sayfa Açmak Değil Midir Gayem? Nefes Aldığım Her Anı Bir Umut Var Diye Görmek Lazım Değil Midir? Ne Geçmişten Ne De Gelecekten Medet Ummak Değil Midir Gayretim? Değerli Olan Bu Anım Değil Midir? Bir An Değil Midir Herşeyi Var İle Yok Eden? Şu An Mutsuz İsem, Gelecekte Sevdiklerim Mutlu Olsun Diye Var Gücümle Savaşmak, Düzeltmek Değil Midir Esas Hedefim? Onca Küfürün, Hakaretin, Yozlaşmanın, Şerrin, Satılmışlığın Zamanı Değil Midir Bu Ülkemin Yaşadığı Durum? En Azından Ben Bir Şey Yapamadım Bari Evlatlarım Yapsın Değil Midir Tüm ARZULARIMIZ! Yoksa Boşunamı Aktı Onca Kan, Sine Etti Toprak Onca Şehidi. Toprak Bile Bağrına Bastı Onca Yiğidini De Sen Hala Ayakta Uyursun Ben, Ben Diye. Yüce Allah Bile Ben Dememişken Sen Hala O Benim Bu Benim. Benim Benim Diye İnlersin Durmadan! Evet, Sormak Lazım Ama Önce Kendimize! BEN NE YAPTIM DİYE!

Saygılar Sevgiler Vesselam. (KBÇ)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.