Sonuç Ne Mi Oldu?

Damarlarımıza Seneler Boyunca, ‘Azı İle Yetinmeyen Çoğu Bulamaz’ Lafını Enjekte Ettiler. Ve Sonunda Da Hedeflenen Şeyler Bir Bir Gerçekleşmeye Başladı. Sonuç Ne Mi Oldu? Çok Basit! Mutsuzluk, Hüzün, Boşa Geçen Koca Bir Zaman Dilimi. Yani; Hiçlik!

Sıradanlığı, Monotonluğu ve Tembelliği Sincice Mütevazilik ve Alçakgönülülük İle Harmanladılar. Birbirine Karıştırdılar. Sonuç Ne Mi Oldu? Çok Basit! Üretmeyen, Okumayan Sadece ve Sadece Tüketen Bir Toplum Yaratıldı.

Toplumu Oluşturan Aile Fertlerinin En Büyük Hedefi, Çocuklarının Hayatını Garantiye Almak Adına Devletin Sırtına Yaslamak Oldu. Çocuklarını Devlet Memuru Yapıp İşin İçinden Sıyrılmak İstediler. Başardılarda. Ancak İlerisini Göremeden, Hayal Bile Edemeden. Hep Devletçi Oldular. Devlet Baba Dediler. İsimlerdirdiler. Şekle Soktular. Herşeyi Ondan Beklediler. Ancak Unuttukları Çok Önemli Bir Şey Vardı. Devleti Devlet Yapan; Sen, Ben O, Bizler Değil Miydik! Sonuç Ne Mi Oldu? Çok Basit! Bu Kadar Değer Yüklenen Gücün Altına Girmek İçin İnsanlar Birbirinin Üstüne Bastılar. Çiğnediler. Yukarı Çıkıncada Geri Kalanını Sömürdüler.

Oysa Asırlara Meydan Okuyan Türk’ler; Tarihi Boyunca Hiçbir Zaman Azı İle Yetinmemiş, Her Zaman Daha İleriye Gitmiş ve Gelişime Önem Vermişti. Bunun En Büyük ve En Son Örneğini İse Gazi Mustafa Kemal Paşa Gerçekleştirmiştir. Yok Olmaya Yüz Tutmuş Bir Ulusu, Kendi Haline Bırakmamış, Ona Sunulan Bütün Dünyevi ve Manevi (Halifelik) Değerleri Bir Kenara Bırakmış, Vatanı İçin İmkansız Gibi Görünen Bir Mücadelenin İçerisine Girmiştir. Sonuç Ne Mi Oldu? Çok Basit! 1923’de Çizilen Sınırlarımız Halen 1cm Bile Geriye Gitmemiş ve Koca, Güçlü Bir Türkiye Cumhuriyeti Oluşmuştur.

Sonuç; Asla ve Asla Mütevazilik ve Alçakgönüllülüğü, Kibir, Sıradanlık yani Azı İle Yetinme İle Karıştırmayınız. Bizlere Atasözü Diye Empoze Edilen Bir Çok Cümleyi Hemen Hazmetmeyiniz. Önce Okuyunuz. Sonra İrdeleyiniz. Sonunda Aklınıza, Gönlünüze Denk Düşüyorsa Benimseyiniz Ve Uygulayınız. Çünkü Bizi Biz Yapan Atalarımızın Yaptığı Şey, Azı İle Yetinmemek ve Hep İleriye Bakmak. Eğer Şu An Rahatça Nefes Alıyorsak Bunu Onlara Borçluyuz. Çocuklarımızı Asalak Modeli Tembel, Sıradan Bir Devlet Memuru Gibi Değil Yaratıcı Bir Mühendis, Mimar, BilimAdamı Yani Devletine Yararlı Bir Birey Olarak Yetiştirmeliyiz. Sonuç Ne Mi Olacak? Çok Basit! Yeniden, Dünya’nın Efendisi Türkler Olacak!

Saygılarımla. (KBÇ)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.