Öz-İçgüdü ve Madde Bağımlılığı

İnsanın Fıtratında Olan, Yani Öz-içgüdü Dediğimiz Bazı Olumlar Vardır. Bunların En Baskın Olanları; Sevilmek,Takdir Edilmek Gelir. Her İnsanda Bu Özellik Mutlaktır. İşte Sır Burada Yatmaktadır. Çünkü Bu İçten Gelen Dürtüler Sayesinde Eğer İnsan Kendini İlmi Olarak Yetiştirmedi İse, Sıkıntıları Başlar. Maddeye Olan Bağımlılığı Her Daim Üstünlük Sağlar. Kimi Paraya, Şöhrete, Kaba Kuvvete, Görselliğine, Dayısına, Abisine, Arabasına,Grubuna, Vs. Vs. Yani Anlayacağınız Herkes Kendince Bir Şeye İnanmak ve Dolayısı İle Güvenmekte İster. Ancak Saydıklarımızın Hepsi Tümden Madde Olarak İsimlendirilir. Yani Arkasında Dayısı Olan Kabadayı Gibi Mahallesinde Gezer, Parası Olan Parasına Güvenerek Mal Mülk Alır, Şan Şöhret İçerisinde Yaşar, Diğeri Çevresine Güvenir .. vs. Ancak Gözden Kaçırılan Bir Şey Vardır Ki, İşte İnsanı Bu Mutsuz Eder. Çünkü O Maddelerin Herhangi Biri Yok Olursa Yani Güvendiği Ne İse O Yıkılırsa İşte İnsan Çaresiz, Mutsuz ve Hatta İntihar Edecek Kadar Bunalıma Girer. Çünkü Madde Ölümlüdür. İşte Sır Burada. Manen Yani Herşeyi Vareden Allah (c.c.) Dayanmayan, Güvenmeyen, Onunla bir Olmayan, Olamayan Her İnsan Bu Gaflete Düşer. Çünkü Yıkılmaz, Ölmez Tek Allah Vardır. Lakin Bu Tez İnsanları Tembelliğe De İtmemelidir. Nasıl Ki, Müslüman Fakir Olamaz. Çünkü Fakirlik Şirktir. Fakir Olanın Elbet İman Tahtasında Eksiklikler Mevcuttur. Sistem Böyle, Düzen Böyle Gibi Safsatalar İnsanların Kendini Kandırmasıdır. Allah (c.c.) Her Şeyi İle İnsana Hizmet Ederken, İman Etmiş Birisi Bundan Nasibini Alamıyorsa Bu Onun Kaderi Değil Ahmaklığıdır. Bilgisizliği, Cahilliğidir.

Kısaca Özetlemek Gerekirse, İnsanın Öz-İçgüdüsünden Gelen Baskın Duyguları Onu Sürekli Olarak Zorlar. Eğer İnancında Gaflet, Açık Kapı Varsa Elbet Her Tür Maddeye Yönelir. İlla Para Olmasına Gerek Yok. Alkolde Öyledir.

Eğer Bizler Bu Dünyaya Sadece Para Kazanıp, Eğlenmeye Geldiğimizi Düşünüyorsak Veyahut Para Önemsiz Ne Varki Benim Maneviyat Değerlerim Yüksek Param Olmasada Olur Gibi Gaflete Düşersek İşte Yanılgılar Başlar. Müslüman Dünyanın Örneği Yani En Zengini Olmak Zorundadır. Eğer Şu An Dünyada Bunun Tam Tersi Yaşanıyorsa Demek Ki Dünyada GERÇEK MÜSLÜMAN YOKTUR. Vesselam.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.