Öyle Görmüş, Öyle Yapmışlar İşte!

Bizler Bir Garip Büyüdük. Garip!

 

Aklı Hep Terse Yormuşlar. İyiyi Kötü, Akı Kara, Doğruyu Yanlış Göstermişler. Bilerek Mi Yapmışlar? Yoo. Asla! Öyle Görmüşler, Öyle Yapmışlar İşte!

 

Sırf Biz Daha Onları Yormayalım Diye Hemen Uyutmaya Kalkmışlar. Dakikalarca Ayaklarında Bir Sağa Bir Sola Ninni Nameleri İçerisinde Uyutmaya Çalışmışlar. Onca Zaman Sağa Sola Savrulan Bizler Sonunda Pes Edip Sarhoş Bir Şekilde Rüyalar Alemine Dalmışız. Ve Tüm Bunları Da, Sırf Biraz Daha Az Yorulsunlar Diye Yapmış Ancak Daha Fazla Kahır Çekmişler. Hem Bize Hem De, Kendilerine Onca Eziyet Etmişler. Belki De, Sırf Bu Yüzden Gafletten, İçki Masalarından Kopamayışımız Nedeni. Bilerek Mi Yapmışlar? Yoo Asla! Öyle Görmüş, Öyle Yapmışlar İşte!

 

Her Geçen Gün; Sevgi Yerine Korku Aşılamışlar. En Haylaz Zamanlarımızda Olur Olmaz Örneklerle, Kendilerinin Bile İnanmadığı Yalanları Hafif Yüksek Ve Vurgulu Sözlerle Bizlere Empoze Etmişler. Bizlerde İnanır Gibi Görünmüş, Gene Bildiğimizi Etmişiz. Sonrası Malum. Yasaklar! Daha Sevgi Ne Demek Bilmeden Yasaklarla Çevrilmiş Hayatlarımız. Dar, Köşeli Hayatımızla Tanışmışız. Sanki Geleceğimize Alıştırma Yapar Gibi De, Öyle Büyümüşüz İşte. Bilerek Mi Yapmışlar? Yoo. Asla! Öyle Görmüş, Öyle Yapmışlar İşte!

 

Hayat Denilen Yaşam Düzeni İçerisinde En Değerli, En Vasıflı ve En Yetkili İnsan Olduğu Ve Her Sorunun Temelinde De, Varlığını Sürdürdüğü Halde Bize İnsan Nedir Öğretmemişler. İnsanlığımızı; Deneme Yanılma Yetimhanesinde Yaşar Olmuşuz. Yarım Yamalak Bilgiler Eşliğinde Kimin Sesi Daha Güçlü İse Ona İnanmışız, Ya Da, İnanmak Zorunda Kalmışız. Sırf Daha Fazla Yetim Kalmamak Adına Aklı Firar Etmeden, Rıza Göstermişiz Herkese, Her Şeye. İsyanlarımız Daha O Günlerde Başlamış. Belkide Geleceğimize Hazırlık İçin Sunulmuş.  Bilerek Mi Yapmışlar? Yoo. Asla! Öyle Görmüş, Öyle Yapmışlar İşte!

Tüm Kainatı En İnce Varlıkları İle Dolduran Ve Sonrasında Bunlara Bir Sahip Gerekiyor Diye, Kendi Sahiplik Yetkisini Lütfeden, Bununla Da, Kalmayıp Her Canlıyı Da, İnsanın Emrine Amade Eden Yüce Allah (c.c.)’ı Hep Ceza Veren, Gafletten Doğan Aldanmalarla Korkutan, Cennetten Çok Cehennemi İşleyen Hikayelerle Süslemişler İnanç Odamızı. Şükretmeyi Bilmeden Endişeyi Göstermişler. Hayata Sahiplik Edip, Cenneti Yaşayacağımıza Sınav Adı Verip Endişeye Sokmuşlar Herkesi. Belki De, Sınavlarla Geçecek Olan Geleceğimize Hazırlık Yapmışlar. Bilerek Mi Yapmışlar? Yoo. Asla! Öyle Görmüş, Öyle Yapmışlar İşte!

 

Soğuk Su İçme! – Rüzgarda (ceryanda) Kalma Evladım Hasta Olursun!’ Kulaklarımıza Pelesenk Olan Bu Cümleler Öyle Değerli, Öyle Önem Kazanmış Ki, Yaradılış Gayesine Ters Düşürülüp Bu İki Eşsiz, Değerli Madde Kulaktan Dolma Bilgilerle Gerçekten Bizleri Hasta Etmiş, Zarar Verir Olmuştur. Herşeyin İnsanlığa Hizmet Ettiği Bir Sistemde Nasıl Olur Da, Tam Tersi İnsanlara Tesir Ettiği İse Muamma Olmuştur. Şimdi Ki, Yaşlarımıza Gelince Bunun Acıları İle Nefes Alır Olmuşuz. Bırakın Kurtulmayı Sanki Sinsile Devam Eden Bir Mücadele Gibi Bizlerde Etrafımıza Bunları Aktarmışız. Doğanın Yaşam Kaynağı, En Güzel İki Varlığı Olan Su ve Rüzgarı Farklı, Garip Hatta Şirk Denilecek Seviyede Yanlış Yorumlayıp, Bizlerin Kafasına Emir Etmişler. Öyle İnanmış, Öyle Benimsemişiz Ki, Ters İnanç Yüzünden Ceza Çeker Olmuşuz. Üstüne Sorgulamayı Bile Aklımıza Getirmemişiz. Sorgulamadan, İrdelemeden Yaşatılan Bizler Belki De, Geleceğimiz İçin Hazırlık Yapılmıştı. Bilerek Mi Yapmışlar? Yoo. Asla! Öyle Görmüş, Öyle Yapmışlar İşte!

 

Kulaktan Dolma, Yarım Yamalak Bilgiler, Aklın Ters Çalışmasını Sağlamış Ve Şimdi Ki, Tüm Kayboluşların, İsyanların, Bunalımların Sebebi Olmuştur. Cehalet Döneminden Bile Beterdir Hallerimiz. Neyin Doğru, Neyin Yanlış Olduğunu Artık En Değerli Varlığımız Olan Akıl Bile Çaresiz Kalmış, Kendini Gölgeler Diyarında Bulmuştur. Biraz Dinlenmek İstedikçe İsyanlarla Karşılaşmış, Acımazsız Bir Savaş Başlatmıştır. Ama Bu Savaş, Uzaklarda Değil Taa İçerimizde Başlamış. Gönül Akla Hükmünü Geçirmek İstedikçe Akıl Bildiğini Okumak İstemiş Ve Bu Her Direniş Onu Daha Uzak Sürgünlere Göndermiştir. Vücudda Kalması Gereken Akıl, Nefsinde Gayreti İle Diyar Diyar Gezer Olmuştur. Yeterki, Gönlünde Ki, İsyan Çığlıklarını Duymamak Adına. Tüm Bunları Bilerek Mi Yapmışlar? Yoo. Asla! Öyle Görmüş, Öyle Yapmışlar İşte! Adı Üstünde YAPMIŞLAR. Onlar! Ama Artık Bizlerin Bir Fark Yaratması Gerekir. Aklı Düze Getirmek Gönlüne Tabi Olması Gerekir. Eğer Böyle Gelmiş Böyle Devam Ederiz Diyen Olursa İşte Öylesine Bir Hayat İle Yaşamaya Devam Edecektir. Yarı İsyanlı, Yarı Keyifli, Yarı Karmaşık Bir Hayat.. İşte Öyle. Öylesine!

 

Vesselam. Saygılar. (KBÇ)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.