Niye, Neden, Niçin, Nerede Akıl

Niye Sürekli Korku Çığırtkanlığı Yapılır! Dert, Korku Nedir? Kimden Ne İçin Korkulur? Endişe; Yetersizlik Yoksa Şüphe Midir? Yoksa Gafletin Ağır Bedeli Midir! Türk Nedir Bilinmez Midir? Üç Beş Kemik, Şekilden İbaret Midir! Şekil Aklı İle Bakıldığında Bölüm Bölüm Bölünen Sonuç; Ayrılık Değil Midir?

 

Neden Anlamak İstemez Akıl! Yoksa Her Duyduğunu Kabul Etmek Midir Akıl? Gönül Bağı Olmadan Akıl Ne İle Beslenir? Eli Sözü; Gönülden Çok Mu Değerlidir? Öyle İse Akıl; Onun Bunun Aklı Değil Midir? Peki İnsan Nedir? Üç Beş Kemik Şekilden İbaret Midir? Akıl Nedir, Gönül Nedir? Akla İlham Yoksa Şekil Midir?

 

Niçin Gönlünü Görmez, Duymaz Akıl! Oysa Onca Gördüğüne, Duyduğuna İnanır Akıl! Yoksa Yaşlanan Sadece Beden, Akıl Dediğin Hala Kırlarda Dolanan Çocuk Mudur? Aklı Besleyen Nedir? Üç Beş Kelime Yeter Midir? Yoksa Beslenmeyen Akıl, Açlıkla Gaflette Midir? Yoksa Onca Korku, Endişe Bu Açlık Mıdır!

 

Nerede Bu Akıl? Onun Bunun Koynunda Gezen, Beyhude Kalmış Akıl Mıdır? İnsana İnsanlık Katan Ama Onu Yoldan Da Çıkaran Gene Akıl Değil Midir Akıl! Elin Sözü İle Ele Yar Olup, Kucağına Oturan Akıl Değil Midir Akıl? Sonra Şüphe Edilen; Yar Mıdır, Akıl Mıdır? Gönlüne Yol Açmayan Yoksa Şekil Aklı Mıdır?

 

Korku, Endişe, Yanlızlık, İsyan, Küfür, Hep Şekil Olan Akıldan İbarettir. Onun Bunun Sözü İle Beslenen, Her Gördüğü, Duyduğu İle Nefes Alan, Gönlüne Adeta Sırt Çeviren, Beğenmeyen, Şeytanın Sıfatı İle Bir Olan Akıldır Tüm Bunlara Sebep Olan! Gönlün Ne Suçu Var, Eğer Kıymetli İse Akıl Bu Kadar! Gönlüne Rücu Etmeden Akıl Ancak Elin Sözüne Yarar! Gören De Seni, Şekilden İnsan Sanar! Gerisi Yalan Dolan! Vesselam. Vesselam! (KBÇ)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.