Neyin Kulusun?

Şeytanın Sıfatı (yetkisi) ve Ahlak’ı (yaşam formu): Beğenmemek ve Beğendirmemek Üzerine Kuruludur.
Yani Kısaca Şeytanın Gayesi: İnsanı Beğenmediği İçin; Ahlakı ve Yetkisi İnsanı Beğenilmeyen ve Beğenmeyen Hale Getirmek Üzerine Kuruludur.
Bu Sebeple; O’nun Tek Bir Amacı Vardır. İnsanı Yaşamı Boyunca Sevilmeyen Yani Beğenilmeyen ve Dolayısı İle De Beğenmeyen Bir Mahlukat Olarak Yaşamasını Sağlamaktır.
O Halde Herkes Onu, Bunu Değil Öncelikle Kendisini Tanımakla Mükelleftir. Kimin Elinde Oyuncak Olduğunu İyi Bilmelidir. Rab Noktası Allah Mıdır Yoksa Şeytan Mıdır Karar Verebilir. Kısaca Bir Mezura Halinde Sunduğumuz Şeytan Açıklaması İle Herkes Kendisini Ölçebilir.
İnternet Sayesinde Bir Çok İnsanın Hallerini Görebiliyoruz. Nefret, İntikam, Kin, Beğenmeme, Kınama, Dedikodu, Gıybet gibi vs.. Süslü Cümlelerimizin Aslında Neyi Temsil ve Kime Hizmet Ettiğimizi Anlamak Çok Da Güç Olmasa Gerek.
Şu Bir Gerçektir Ki, Şeytanın Elinde Maskara Olan Aklımızın Nelere Mal Olduğunu Da Çok Yakından Yaşayarak Görüyoruz. Korku, Endişe, Paranoya, Şüphe vs.. Gibi Olumlarla Günümüzü Gün Ediyor ve Her Geçen Gün Bunlar Katlanarak Büyümektedir.
Çok Uzaklara Değil Kendi İç Dünyamıza Bakarsak Gördüğümüz, Söylediğimiz Şeylerin Aslında Kendi İç Hayatımız Olduğu Da Bir Gerçekdir. Bilgisizlikten Doğan Gayesizlik Hepimizin En Büyük Düşmanıdır. Laf Olsun Diye Alınan Her Nefesin Bedeli Çok Ağır Ödenmektedir ve Ödenmeye De Devam Edecektir.
İnsanın Rab Noktası Ne İse Onun Kulu ve Elçisidir. Bu Sebeple Rabbi Allah Olanların Yolu Açık ve Refah İçerisinde; Şeytan Olan İse Bunalım ve Sıkıntılar İçerisinde Geçmektedir. O Halde Bir An Düşünüp Nerede Olduğumuza ve Nasıl Bir Yaşam Sürdüğümüze Dikkat Edelim. Bir Kere Olsun Onun Bunun Hayatını Değil Kendi Yaşamamızı İrdeleyip, Eleştirelim.
Sözümüz Önce Kendimize, Sonra Arife Dir.
Selam Selam Vesselam.