Nereden Nereye!

Bizim Nesil Çok İyi Bilir ve Hatırlar Ki, Kendine Güvensiz, Olmazlarla Büyütüldü.

Yapma Kırarsın! Dokunma Bozulur! Olmaz! Sen Anlamazsın! Sen Yapamazsın!

Sürekli Yabancı Övgüleri ve Merakı. Bizlerinse Yetersiz, Bilgisiz ve Hatta Ulaşılmaz Diye Söylemlerle Büyütülmesi..

Koca Koca Yıllarımız, Çocukluk ve Gençlik Hallerimiz. En Yakınlarımızdan En Uzağa Kadar; Olmazlarla Büyütülen Bizler.Kaderimiz Böyleymiş Gibi Kabullenmeler ve Bu Sayede Toplumun Çoğunluğu Üretim Yerine Tüketimi Tercih Etti. Aslında Bu Bir Tercih Değil Adeta Zorlama İdi.Oysa Yeni Yeni Kendine Gelen Bu Asil Milletin Aslında İsteyince, Önündeki Engeller Kaldırılınca ve En Önemlisi Ciddi Bir Gaye Önüne Konulunca Neler Yapabileceği Artık Yavaş Yavaş Görülür Olmaya Başladı.

Önemli Olan Araba Değil. Ufuktur. Zihniyettir. Bugün Nice Ülke Bizim Çapımızın Altında Olduğu Halde Neler Üretiyor Neler.Zihniyetin Değişmesi ve Ülkenin Kendine Gelmesi Kadar Değerli Bir Şey Olamaz. Bugün Aslında Araba Üretimi En Alt Sanayidir. Lakin En Büyük Firmalarımızın Yıllarca Üretim Değil Montaj Yapması .. Ne Garip Değil Mi? Ülkenin Parasını, İş Gücünü Sömürerek Sadece Modern Köleler Haline Getirmesi.Bugün Esas Sorulması Gereken Ülkenin En Büyük Devleri Ne Yapıyor ve Ne Yaptı Bunca Zaman!? Sesleri Bile Çıkmıyor. İki Büyük Koç ve Sabancı Ailesi. !!! Ne Büyük Hainlikmiş, Ne Büyük Gafletmiş, Ne Büyük Bir Aldatmaca İçindeymişiz Şimdi Yeni Yeni Ortaya Çıkıyor Resim.

Yapamaz! Olmaz! Hayır! Senden Adam Olmaz! Diye Büyütülen Bizlerin Şimdi Ki, Halleri. Çok Şükür! Artık Gaflet Yorganını Üstümüzden Attık ve Gerinmeye Başladık. Uyanmamız Yakındır. Eğer Bu Asil Millet Bir Kez Daha Bu Aynı Hataya Düşmez, Düşürülmez İse Çok Yakın Zamanda Gene Bizim Nesil Çok Daha İyi Şeyler Görecek, Üretecek, Yapacak ve Takdir Edecektir.

Kendine Güvenmek ve Bir Gaye İle Yetiştirilmek Yeterlidir Bu Asil Millet İçin. Rabbim Emeği Geçen Herkesin Sabrını, Gücünü, İnancını Arttırsın İnşallah. Gurur Duymamak Elde Değil. Duygulanmamak Zaten Kan Meselesi. Kanı Bozulmayan Halen Bu Asil Kanı Damarında Taşıyan Herkes Zaten Aynı Duygular İçerisindedir. Diğerleri İçin Zaten Söylenecek Bir Şey Yok. Ağız Yormaya, Dili Boşuna Şeytana Teslim Etmeyeceğim.

Her Zaman Dediğim Gibi Bir İnat Uğruna Hayır Diyenlerin, Hala Çamur Atmaları Normaldir. Kanları Bozulmuştur. Kimliklerin Türk Yazması Bir Şey İfade Etmediği Gibi İmanları Zaten Yerle Yeksandır.

Söylenene Değil Yapana Bakın Güzel Arkadaşlarım. Kendinize Güvenin. İsteyince, Arzu ve Murad Edince ve En Önemlisi Hayatınıza Ciddi Bir Gaye Koyunca Neler Olacağını Kendi Gözlerinizle Kendinizde Keşfedin. Onun Bunun Yapmasını Beklemeden Kendiniz Yapın. Kendi Kendinizi Takdir Edin ve Ele Kanmayın.Vatana Millete Hayırlı Olsun.

Çok Daha İleri Gitmeyi, Tekrardan Dünyaya Hakim Olmayı Azimle Çalışarak ve Gaye Edinin. Saygılar Sevgiler Vesselam. (KBÇ)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.