Neden TANRI Denmez?

Gerçekte Tanrı, Çok Başka Anlama Gelir. Çoğunluk Allah Demeyi Kendisine Lüks, Tanrı Demeyi Laik Görmüştür. Bu Acizlikten İnsanlarımızı Kurtarmak İçin Kısa Ama Öz Bir Bilgi Vermek İsterim. Gerisi Sizlerin Hayat Muhasebenizde Hesap Görecektir.

Gerçek Anlamda Tanrıyı Hece Hece Açıklarsak;

 

‘’TAN’’ Kınama Anlamına Gelir. Tan Ettiler, Kınadılar Gibi Bizim Türk Dilinde Çok Zaman Söylenir. Yani Beğenmemek, Kınamaktır.

 

‘’RI’’ ‘da: Düzey, Pusula, Yukarı, Gelberu, Kenarı Gibi Kelimenin Sonuna Gelen ‘’rı-ri-ru’’ Takıları, Yön İşaret Etmektedir.

 

‘’TAN’’ Kınamak, ‘’RI’’ ‘da Yön Göstermek. Yanyana Gelince De TAN-RI: Kınamak Yönü Oluyor. Yani Şeytan İşidir. Bir Başka deyişle Tanrı; Yermek Yönü Diye Açıklanır.

 

Eğer Gerçek Müslüman İseniz TANRI Demekten Acilen Vazgeçin. Alışkanlık Haline Getirdikleri Sözleri Dilimizden Atın. Bizlere Ait Olmayan Sözleri Def Edin. 99 Güzel İsmi Var İken Bizlere Ait Olmadığı Ve Şeytanın Ta Kendisi Olan Tanrı Kelimesini KULLANMAYINIZ.

 

Saygılar.

 

(KBÇ)

Neden TANRI Denmez?” için 2 yorum

 1. Bu kadar saçma bir çıkarım görmedim.De ki: Sabahın Rabbine sığınırım. (Felak Suresi, 1)Ayetinde apaçık görüldüğü gibi Allah;Sabah vaktinin rabbi olduğunu söylüyor.Gelelim sizin saçmalamanıza.Türk toplumunda hiç bir zaman ”Allah misafiri” diye bir ifade duyamazsınız.Hep Tanrı Misafiri denir.TAN:Sabah vakti demektir.Siz kınama olarak almışsınız.Ancak,sizin kullandığınız manadaki TAN(Kınama)öz Türkçe değil biliyorum.Zira öyle olsaydı memlekette yüzbinlerce insanın TAN olan isim ve soyadları hep ”kınama” anlamında olurdu.TANRI kelimesi öz Türkçe de rab ve ya ilah veya Allah kastedilerek kullanılan ”TENGRİ” kelimesinden gelir.Şimdi,şunu deseydiniz belki bir tartışma açabilirdiniz.Tanrı mı diyelim,Allah mı diyelim?Allah diyeceğiz elbette ama tanrı dememiz de size göre bizi dinsiz mi yapar acaba?Öyle de derseniz gene yanılır ve art niyetli olursunuz.Neden?Çünkü, ben Tanrım derken Allah’ı kastediyorum.Mehmet Akif Ersoy da İstiklal Marşında Farsça olan ve Allah’ın 99 adı içinde olmayan ”HÜDA” kelimesini kullanmıştır.Yunus Emre:”Böyle emreylemiş ÇALAP” derken Allah yerine Çalap kelimesini kullanmıştır.Efendi,ameller niyete göredir.Zaten sizin gibi bilmezlerin ve art niyetlilerin elinde dinimiz tahrif edildiği kadar edildi.Böyle bilir bilmez çıkarımlarla meydanda konuşmayın.Bir de adın KÜRŞAD ÇAĞRI.Bir de şair ve yazarsın.Bunları sizin gibi bir arkadaşın çok iyi bilmesi lazım.

  Beğen

  1. Sayın Mehmet Benli,

   Bizler bldiklerimizi yazdık. Sizler de bildiklerinizi yazdınız. Biz nasıl saygı duyuyorsak sizlerinde saygı duyması elzemdir. Ayrıca önce adımızı soyadımızı iyi okuyup İDRAK ediniz.

   Saygılar Sevgiler.

   Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.