Bize Neler Oluyor

Bizler Ki, Toplumu Gözlemleyen, İrdeleyen İnsan İlmi Üzerine Çalışmalar Yapan Yazarlar Olarak Toplumun Nice Sorununu Tespit Ediyor Lakin Bunları İnsanların Gönlünü Kırmadan Nasıl İfade Ederiz Diye Kırk Takla Atarak Süslü Sözlerle Anlatmaya Çalışıyoruz. Aynı Şu An Olduğu Gibi. Bazen Anlatmak İstediğimiz Şeyler Yalnış Anlaşıldığında İse Hakaret İçeren Nice Mesajlar Da Almıyor Değiliz.

Az Okuyan, Gazete Manşetleri İle Büyüyen Bizler, Apolitik Yaşayarak Sadece Tüketen Halimizle Zaten Kısa Devre Yapacağımız Kesin Gözü İle Bakılıyordu. Bilenle Bilmeyenin, Cahil İle Aydının Savaşı Gibi Gözüksede Aslında Savaşın Uzaktan Görünen Silüeti Türk’lük Kavramı Üzerine Yapılmaktadır.

Bu Yari Cahil Halimizin En Çıkmaz Sorunu Aslında Empati Yeteneğimizin Kaybı İle Başlamıştır. Kendimize Yapılmasını Arzu Etmediğimiz Şeyi Başkasına Yapmayı Özgürlük Olarak Görmüş Olmak Zaten İkinci Sorunu Beraberinde Getirmiştir.

Her Zaman Söylediğimiz Lakin İlk Defa Bu Kadar Müspetleşen Akıl Durgunluğunun, Şuur Mekanizmasının İflas Etmesi İle İyice Belirgin Hale Gelmiştir. Yediden Yetmişe Herkesin Ancak Daha Çok Belirli Kesimin Ağzından Salyalar Akarcasına Hakaret, Küfür İçerikli Sözleri Zaten Bu Ayrışmanın, Bu Yozlaşmanın Neticelerinden Biridir. Bu Duruma Şaşırmak Veyahut Vah Vah Demek Ayrı Bir Şuursuzluk Olacaktır. Çünkü Bunların Yaşanacağını Çok Önceden Söylemiş Ve Çözüm Yolları Aranmıştır.

Toplumu Bir Araya Getiren Dinamiklerin Altı Oyulmaya Başlandıkça Yaşanacak Olanların Daha Yeni Yeni Belirtileri Gözükmektedir. İnsanlığın Bu Sapkın Gidişatı Aslında Kendi Sonunu Hazırlamaktadır. Sorulması Gereken En Önemli Soru Bizlere Yani İnsanoğluna Neler Oluyor?

Çok Değerli Bir Sorunun Yanıtı Bir O Kadar Basit!

Mutsuzuz!

Pekala Neden Mutsuzuz?

Çünkü Kainatın Efendisi Olan Kendi Varlığının Değerini, Gücünü, Beslendiği Değerleri Unuttu, Unutturuldu. Bedeni Olan Mahlukat Yaşamı Ve İhtiyaçları İnsanın Temel İhtiyaçlarının Önüne Geçti. Böylece Bedeni Doyarken Özü Aç Kaldı. İşte Dünya Üzerinde Yaşanan Düm Dramların Sebeb-i Esrarı Mevcudiyetinde Ki, Varlığı Besleyememesindendir. Teknolojik Olarak Uç Noktalara Gelen İnsanoğlu Bedeninden İbaret Sandığı Yaşantısı Yüzünden De Özüne Bakmadı, Baktırılmadı. Ne Kadar İlerlenirse İlerlensin, Bedene Ait Gelişmeler Onu Sadece Keyfi Yaşama Sürecine İtecek Lakin Öncelikle Kendi İle Olan İç Savaşını Dışarıya Yansıtacaktır. Kaldı Ki Şu An Ki İnsanların Birbirine Olan Bakışı, Üslubu, Davranışları Hep Bu Eksiklikten Gelmektedir.

Bedeninin Arzularını Her Şekilde Doyuran İnsan Ne Zaman Ki Gerçek Varlığı Olan Özünü Besler, İşte O Zaman Kendi Cennetine Girecektir. Aksi Halde Kıyameti Zaten Kopmuş Bu Süreci, Acılı Bir Şekilde Yaşamaya Devam Edecektir.

Vesselam. (KBÇ)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.