Müslüman Olmak Ne HACET!

Bizler; Bırakın Müslümanlığı İnsan Bile Olmayı Beceremeyen Beşer-i Mahlukatlarız. Kimse; Kendisini Müslümanım Diyerek Ne Kandırsın Ne De İslamiyete Leke Sürsün Yaşatısı İle. İşte Gerçek İslamiyet Kavramına Zarar Veren Mutlak Hatamız Budur.

Çünkü Herkes Kendince Bir Hayat Kurmuş, Yarı Yamalak Yaşam Sürmektedir. Müslüman Kimliğinde Yapılan Bu Yaşayışlar Doğal Olarak Yeni Öğrenen Veyahut Önyargılı İnsanların Kafasında İslamiyet Değerini Zedelemektedir.

Oysa Mutlak İslam ve İnsan Bambaşkadır.  Dünya Üzerinde Net Olarak Söyleyebiliriz Ki,NE GERÇEK İNSAN NE DE MÜSLÜMAN Vardır. Sadece İnsan Görünümlü İki Bacaklı Beşerler Nefes Almaya Çalışır.

Nice Hatalarımız, Sorunlarımız, Zaaflarımız Mevcut ve Bunların Esiri Olarak Her Geçen Gün Çekilmez Olan Yaşantımızı Sürdürmeye Çalışıyoruz. Öncelikle Şahsım Olmak Üzere. Bu Sebeple Sorunlarımızın Temelden Çözülmesi Elzemdir Aksi Takdirde Her Namaz Kılandan Tutunda, Her İnanıyorum Diyene Kadar Herkes Gaflet İçerisinde Yaşamakta ve İbretlik Haller Ortaya Çıkacak ve Çıkmaktadır.

Şeriat Dediğimiz Allah (c.c.)’ın Kullarına Daha Verimli,Huzurlu, Adil Yaşaması İçin Emrettiği Kurallar Sinsilesidir. Aslında Bir Yoldur. Yani Beşerin İnsan Sıfatına Erişebilmesi İçin İzlemesi Gerekendir.Lakin Asırlar Ötesinden Akıllara Leke Sürülen İslam Anlayışı Sözüm Ona İran Ve Benzeri Ülkelerin Rejimini ŞERİAT Sanar. Oysa Ki, Asla ve Asla Ne İslamla Alakaları Vardır Ne De İnsanlıkla. İşte Kötü İbretler İnsanlara Ders Olacağına Garip Bir Şekilde Örnek Olmaktadır.

Nice İnsanımızın Şeriat Deyince Akla Hemen İran Gelmesi,Kapanmalar, Yasaklar, Asıp Kesmeler Gelmektedir. Doğrudurda. Çünkü Birileri Tarafından Gerçek İslam Kavramının Temelleri Zayıflatılmış Sözüm Ona İran Gibi Ülkeler Bu Kimlik Adı Altında İşler Yapmıştır. Oysa Bu Yalan Gelişen İnsan Aklı İle Ortaya Çıkmıştır Çok Şükür. Sadece Bunu Bilmeyenlere Öğretmek, Kalıplaşmış Bilgilerden Sıyrılmak Gerekir.

Konu Derin Ve Bir O Kadar Önemlidir. Lakin Değerli Zamanınızı Çalmamak Adına, Kısaca Özetlemek İsterim.

Gerçek İslam Anlayışı Hatta Ondan Daha Değerli Olan İnsan İlmi Yani İnsan Ne Demek Bilmiyoruz. Bilmediğimiz İçinde Kulaktan Dolma Bilgilerle Kendi Hayatımızı Şekillendirmeye Çalışıyoruz. Aslında Zaaflarımızın Yolunda Kim Ona Yakın Bir Şeyler Soylerse Ona İnanmak, Öyle Yaşamak İstiyoruz.Tembelliğimiz ve Zaaflarımızın Esiri Olarak Da Nice Gönül Kırıyor, Hatalar İşliyoruz.

Bu Sebeple Müslümanım Diyerek Öncelikle Kendimizi Kandırmayalım. Önce İnsan Nedir, Ne İçin Yaşar Öğrenelim, Öğretelim. Amacımız Öncelikle İnsan Olmak Olmalıdır. Eğer Vaktimiz, Gücümüz Yeterse De Müslüman Olmaya Çalışalım. Lakin Müslüman Olmak Ne Hacet. Meziyet, Ciddiyet İster. Zor Değildir Elbet Sadece İncelik İster.

Herşeyin Bir Ustası Olduğu Düşünülürse O Zaman İnsan Olmak İçin De Bir USTA Bulmak Lazımdır. Önce İnsanlığımızı Öğrenmek, Öğretmek Lazımdır.

Son Olarak Tüm Arkadaş ve Kardeşlerimden Gönüllerini Kırdı İsem Özür Dilerim. Şahsım Olarak Önceliğim Beşer Hayatından Çıkıp Hz.İnsan Olmabilmek.Sonrası Allah Kerim. Vesselam.  (KBÇ)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.