Muhalif Muhalefet

Yeter Ki, Muhalefet Edelim! Hükümet Dese ve Karar Alsa Ki, İnsan İki Bacaklıdır, Biz Dört Bacak Üzerinde Yürüyelim!!!

 

Tövbeestafirullah…. bu ne zihniyettir ..

 

Elbet Muhalif Olmak İyidir. Lakin Ak İle Karanın Tesbiti Bir O Kadar Da, Değerlidir. Aksi Takdirde Birbirlerimizi Suçlamaktan, Söylenmekten Öteye Geçebilir Miyiz? Dünya Nanoteknoloji, Uzay Bilimlerin, vs.. Sınırsız Çalışmalar Sürdürür İken Bizlerin Halen Nerelerde, Ne Aradığımızı Görmek Lazımdır. Hiç Bir Bilgimiz Olmadığı Halde, Birkaç Yazılı ve Görsel Basının Empoze Ettiği Bilgileri Doğru Kabul Etmek, Az Okuyan, Cahil İnsanlar Topluluğu Olduğumuzun Göstergesidir. Ülkemizde 1000/3 Okuma Oranı Var İse, Bunun Sebebi De Mi Hükümettir? Lütfen Herkes Kendine Gelsin. Sırf Muhalif Olmak İçin İftira Atmak Hem Dinimizde Günah Hem De İnsanlık Ayıbıdır. Birilerinin Bizleri Düşürmek İstediği Çukura Düşmemek Lazımdır. Bu Ülke, Bu Topraklar Hepimizindir.

 

Evet Kabul Ediyorum ve Üzülerek Söylüyorum Ki, İdealizim Ölmüştür. 60’ların İdealist Kesimi Dahil Olmak Üzere Hepsi Maddenin Gücüne Yenik Düşmüş, İhanet İçerisine Girmişlerdir. Ahlak-i Değerlerin Ve İman Eksikliği İnsanları Maddeye Abandırmıştır. Bunu Kimse İnkar Edemez. Değer Yargılarının Teker Teker İntihar Ettiği Bir Dönemde Ahlak-i Kuralları Uygulamak Elbette Zordur. Sözün Değeri Kalmamıştır. Çünkü Sözü Değer Yapan İmanından Gelen Karakter ve Şahsiyettir. İnancın Gücünü Hafife Alan Bizler Sanırım Daha Çok Gaflete Düşeceğiz. Çünkü Görüyorum Ki, İnançlıyım Dediğimiz Halde, İman İle Alakalı Olmayan Yaşantımıza Devam Etmekteyiz. Bu Bir Suçlama Değil Aksine Tesbittir. Eğer Bir Suçlu Aranıyorsa Bu En Başta; Din Adamları, Alimler, Öğretmenler, Bilim Adamları, vs dan Hesap Sorulmalıdır. Ne İnancımız Tam, Ne İnsanlığımız, Ne De Bilgimiz. Kısaca Ne Ektiler İse Onu Biçiyor-uz-lar. Tohumu Eksik Veya Fazla Konan Bir Toplum Olarak Hormonlu Düşüncelerimizdir Tüm Bunlara Sebep Olan. Dedim Ya Suçlu Aramayı Bıraktım, Herkesin De Bırakmasını İsterim. Çünkü Karanlığın En Derin, En Kuytu Köşelerine Saklanmış Olan Egolarımızı Oradan Çıkarmak, İtiraf Ettirmek Zordur. Hemde Çok. Zaman Kaybıdır. Bu Sebeple Söylenmek, Yermek, Kınamak Yerine Aktif Adımlar Atmak, Müsbet Fikirlerle Işık Olmak Lazımdır İnsanlara.

 

Cihad Etmeyi Bizlere Kafa Koparmak Gibi Öğreten Din Adamlarımızın Yatacak Elbette Yerleri Yoktur. Oysa Ki, Cihad Her Konuda İnsanları Aydınlatmak, Bilgilendirmek, Refaha Ulaştırmak, vs.. Lakin Bunu Öncelikle Kendimizden Başlamamız Gerekir. Kendi Söküğünü Dikemeyen Ustaların İşin Değildir İnsan Eğitmek. Düşman Sözüdür Bu. Usta Olan Önce Kendini Yetiştirir, Kendini Tamam Eder, Sonrasında İnsanlığı İle Zaten Çok Bir Şey Yapmasına Gerek Duymadan İnsanlar Onunla Aydınlanır. İşte Cihad Budur. Herkesinde Bunu Bir Vatan-i, Hatta İnsan-i Görev Olarak Kabul Etmesi ve Her Daim Sürdürmesi Lazımdır. Bilmediğimiz Konularda Ahkam Kesmek, Onun Bunun Aklı İle Hareket Etmek İnsanlığın En Büyük Ayıbıdır. Çünkü Her Tür Fitne Fesad Bu Sebeple Türemektedir. Bu Bir Hastalıktır. Yüzyılın En Büyük Vebasıdır. Tembelliğin Bu Sebeple Az Okumanın Sonucudur. Her Ne Olursa Olsun Erken Teşhis Edemedik Bari Ölümlere Son Vermek Adına Uyanmaktır. Sırtımıza Binenleri Defetmektir Tüm Çabalarımız.

 

Çok Lafı Uzatmadan, Değerli Gözlerinizi Yormadan ve Kıymetli Zamanınızı Daha Fazla Çalmadan Sözlerime Son Verirken, Bir Türk Oğlu Türk Olarak İnsanını Çok Seven, Bu Uğurda Canını, Malını, Herşeyini Feda Etmeye Hazır ve Eden Bir Kişi Olarak Tüm İnsanları Bu Çağrıya Kulak Vermelerini Ve Artık Yeni Bir Güne Yeni Adımlarla, Söylenmeden, Oflayıp, Puflamadan, İnsanlık Adına Ne Yapabilirim, Düşüncesi İle Anımızı Değerlendirelim Diyorum. Birileri Yıkarken Birilerininde Yapmasını Gözetelim. Ancak Bu Birileri Değil Bizler Olalım. Sen, Ben, O, Olalım. Sonrası Kolay Çünkü Herşeye Rağmen Biz Olalım.

 

Vesselam. Saygılar Sevgiler. (KBÇ)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.