Milliyetçilik

Milliyetçilik: Faşizm Demek Değildir!

Milliyetçilik: Bir Toplumun Aynı Gaye ve Amaçla Nefes Alıp, Hareket Etmesinden Doğan Mutlak Halin Adıdır. Olması Elzem, Farz-ı Azimdir.

Yani Tüm Toplumların Millet Olması Şiddetle Gereklidir. Aksi Halde Dağılmaya, Yok Olmaya Mahkumdur. Millet Olamayan Toplumların Ne Halde Olduğunu Tarih Sayfalarında Koca Koca Yazılarla Belirtilmiştir. Kısaca Anlatmak Gerekirse; Milliyetçilik Bir Toplumun Aynı Gaye İle Hedefe Yürümesinin İfadesidir.

Bu Asil Türk Milletinin Kıymetini Bilmek ve Anlamak İçin Biraz Olsun Farklı Ülkelerde Nefes Almak Kafi Gelecektir. Çok Söze Gerek Yoktur. Lakin Türkler Ne Zaman Ki, Millet Olabilmiş, O Zaman Dünyaya Hakimiyetini İspat Etmiştir. Milliyetçiliğinin Zayıflaması İle De, Akıbeti Gene Tarih Sayfalarında Yerini Almıştır.

Gençlerimizin Milli Duygularla Yetişmesi İse OLMAZSA OLMAZLARDIR! Sonradan Edinilen Bir Hal Değildir. Lakin Uzun Bir Süredir Nice Kavramın Manası Değiştirilmiş, Akıllar Adeta Sarhoş Edilmiştir.

Bugün Kendisine Müslümanım Diyen Türküm Diyememektedir. Ahmak Aklın Garip Hallerinden Birisidir. Türkü Müslümanlıktan Ayrı Gören Zihniyetin Ektiği Tohumların Neticesidir. Türk Doğal Hali İle Zaten Müslümandır. Doğuştan, Kanından Gelen Nitelik ve Nicelikleri İle Zaten İslamın En Güzel Halidir. Ancak Dediğimiz Gibi Zaman İçerisinde Bu Kavramlar Deforme Edildiği İçin Türküm Diyen Müslümanım Diyemiyor Veyahut Müslümanım Diyen Türküm. Sanki İki Kavram Farklıymış Gibi Bir Hal Ortaya Atılıyor. Buna Ek Olarak Önce Müslümanım Sonra Türküm Diyenden Tutunda Önce Türküm Sonra Müslümanım Diyen Ahmaklar Da, Yok Değildir.

Amacımız Kimseyi Yermek Veyahut Kınamak Değildir. Nice Yanlışları Doğru Etme Gayesi İle Şahsi Düşüncelerimizi İfade Etmeye Çalışıyoruz. Dilimiz, Elimiz Yettiğince..

İlk Öğretim Kurumlarında Milli Andımızın Okunması ŞEREF KONUSUDUR! Elzemdir. Gurur Kaynağıdır. Ancak Sırf Kürtlere Veyahut Başka Soylara Şirin Görünmek İçin Andımızın Kaldırılması İse Esas Faşizmdir. Bu Millet Türktür. Daha Türk Nedir Kürt Nedir Bilmeyenlerin Olduğu Bir Toplumda Ne Yazık Ki, Nefes Alıyoruz. İşte Millet Olamamanın Uzun Bir Süredir Sancısını Yaşıyoruz. Tüm Bunlar Da, Bunun Belirtisidir.

Dünyaya Sözü Geçen Türk Milleti Şimdi Nice Unsura Dağılmış; Herkes Bir Yana Çekmektedir. Güçlü, Otoriter Bir Liderin Ve Dolayısı İle De, Devletin Olamamasından Kaynaklıdır. Atalarımızın Dediği Gibi: AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR! Sözü Çok Değerlidir. Bu Sebeple Gençlerin Okul Çağlarından Bu Tarz Söylemlerle Yetişmesi Zaruridir. Ailesinden Alamıyorsa Bile Eğitim Kurumlarından Milliyetçiliğin Değeri Anlatılmalı ve Yaşatılmalıdır. Aksi Halde Yetişen Yeni Nesiller Sarhoş, Kendinden Bir Haber, Asalak Toplumlar Olarak Yaşamaya Başlar Ki, Bu Da, Çok Geçmeden Hepsinin Sonunu Getirir.

Çok Söze Gerek Yok. Şu An Ki, Halimiz İyi İrdelenirse Ne Halde Olduğumuz Herkesin Kendi Takdirindedir. Millet Olamamış Toplumların Hali Şu An Ki, Suriye ve Nice Acı Çekenlerin Halidir. İyi İrdeleyelim. İyi Takdir Edelim. Aksi Halde Herkesin Sonu Bu Olacaktır.

Ancak Her Şeye Rağmen Türklerin Tekrardan Millet Olması Er Ya Da Geç Gerçekleşecektir. Nasıl Ki, Zamanında Düşman Unsurları Tüm Ülkeyi İşgal Ettiğinde, Sokak Ortasında Namuslar Yerle Bir Edildiğinde, Devletin Kendi Rızası İle Teslim Olduğu An Da, Bir Yiğit Çıkıp Dağılmış Türkleri Tekrardan MİLLET Etmiş ve Yedi Cihana Göğsünü Siper Etmiştir. Bilmeyenlere Veyahut Unutanlara Hatırlatalım! Herkesin Ama Herkesin Vazgeçtiği Bir Dönemde Bir Kişi İle bu Kıvılcım Ateşe Dönüşmüştür.

Bu Kişinin Adı: Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür.

İnanırız Ki, Gene Bu Haller Yaşanacaktır! Kimsenin Kaygısı Olmasın. Türklerin Dönem Dönem bu Sarhoşluğu Yaşar Lakin Ayıldığında Neler Olacağı İse Gene Tarih Sayfalarında Yerini Almış Ve Gene Alacaktır Evvel Allah! Vesselam. (KBÇ)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.