Mason – Siyon Kimdir? Masonluk Nedir?

Öncelikle Bu Kelimeyi Anlayabilmek İçin Tarihte Biraz Geriye Gitmekte Yarar Vardır.

Firavun Dönemi

 Musa (A.S.)’nın Firavunların Elinde Köle Olan Yahudileri Kurtarması İle Başlıyor. Musa (A.S)’nın Sözlerine İtimat Edenler Yahudilikten Kurtulup Musevi Olmuşlardı. Suyun Öte Yanına Geçtikleri Zaman Kurtulmuşlar ve Bağımsız Musevi Topluluğu Olmuşlardı. Musa (A.S), Bu Topluluğun Başına Ağabeyi Olan Harun’u Getirmiş ve Kendisi Turisina’ya Gitmiştir.

Ne Var Ki, O Zaman Çok Sanatkar Ve Gavur Olan Samiri Adında Biri Devreye Girmiş Ve Tarihin Akışını Değiştirmiştir. Harun’dan Gizli Musevileri Kandırmıştır. Ellerindeki Altınları, Gümüşleri Eritip Bir Buzağı Biçimine Getirmiştir. Ve Üstün Yeteneğinide Kullanarak Bu Buzağının Ağzına Kimyevi Bir Sanat İcra Etmiştir. Rüzgar Estikçe Ses Çıkaran Bu Alet İle İnsanları Etkileme Yoluna Girmiştir. Musa (A.S)’ın Söylediklerinin Yanlış Olduğunu İleri Sürmüştür. Ve Bunda Gayette Başarılı Olmuştur. Harun’un Sözleri İse Tesirsiz Kalmıştır. Samiri Daha İleri Giderek Bu Buzağının Aslında Tanrıları Olduğunu İddia Etmiş Ve İnsanları Bu Konuda İkna Etmiştir. Ve Böylece Musevi Olanların Hepsini Tekrardan Yahudiliğe Geri Çevirmiştir.

Samiri, Buzağıya Ait Bir Ayin Bile Uydurmuştur. Musevilikten Dönen Yahudiler Ayin Yaparken Musa (A.S) Gelmiş Ancak İş İşten Geçmiştir. Çünkü Musa (A.S) Tanıyan – Anlayan Sadece İki Kişi Kalmıştır.

Niyahet Samiri Peşine Taktığı Yahudilere Planını Uygulatmaya Muvaffak Olmuştur. Plan İse:

‘’Sizi Firavun Nasıl Köle Etti İse, Her Biriniz Bu Dünya İnsanlarının Birer Firavunu Olacaksınız. Kızlarınızı Bu konuda Çok İyi Yetiştireceksiniz. Onlar Da, Çocuklarını Öyle Yetiştirecekler. Ne Yapıp Yapıp, Çevrenize Çok İyi İnsan Olduğunuzu Tanıtacaksınız Ve Onlar Sizin İçin Çok İyi Bir İnsan Olduğunuzu Kabul Edinceye Kadar Uğraşacaksınız. Buna Muvaffak Olduğunuz Gün, Firavun’sunuz. Yani Sizi İyi Olarak Kabul Eden Çevrenizi, Rahatça Köle Edersiniz. Onları Ne Yandan Aldatıp Soyarsınız, Artık Onlar Anlamaz. Size İyi İnsan Gözü İle Bakarlar. Onlar Sizi; İyilik Yapıyorsunuz Kabul Ettikçe, Siz Onları Aldatır, Cebinizi Doldurursunuz Ve Altınları İstif Edersiniz. Ne Kadar Altınınız Olursa, O Kadar Kuvvetlisiniz Demektir.’’ (halen dünya altın stoğu yahudilerin elindedir)

İşte Bu Özel Söz Ve Telkinlerle Kendi Yandaşlarını Meydana Getirdi. Başarılı Olanları Takdir Etti.  En İyileri İlede Yer Altı Faaliyetlerine Geçti. Gizliden İttifaklı, Açıktan Birbirini Tanımayan Sırdaşlar Olarak Soygunlarını Sürdürdüler. Ve Sonunda Bu Grup Bir Teşkilat Kurdu. Kurulan Bu Teşkilatın Adı; SİYON Oldu.

Bu Teşkilatın Gizli Yayılımı Dünyayı Sardı. Anlaşılacağı (Deşifre) Sırada Misyoner Diye Bir Uyutma Çıkardılar ve Hemen Akabinde MASON Adı Altında Yeni Bir Teşkilat Kurdular. Yani Kısaca Bu İki Teşkilat Aynıdır.

SİYON=MASON

Zaman İçerisinde Çalışma Sistemleri Yenilendi. Aldatma Taktiği Geliştirildi. Cazip Hale Getirildi.

Yani Kısaca Mason: İçi Bozuk, Dıştan Çok İyi Görünen, Mutlaka Bağlı Olduğu Soyucu Teşkilatın Hesabına Çalışanlardır.

Kendilerini Mutlaka İyi Göstermek için Bizim İle Camiiye De Koşarlar. Hayır İşlere Herkesten Fazla Bulunur, Uğraşırlar. Dışarıdan Kuzu Gibidirler. Ancak Teşkilatlarından Kendilerine Bir Emir Geldi Mi, Muhakkak Yaparlar ve Birbirlerine Çok Tutarlar. Genelde İdare Çevrelerine Sokulurlar. Bu Sayede Olup Bitenleri Teşkilatlarına Bildirirler. Ve Teşkilatları İçinde Bulundukları Mevkileri Kullanırlar. Bütün İşleri; Toplumların Başındakilerle Yakınlık Etmek, Renk Vermeden, Kendilerine İnandırarak- Güvendirerek Çok İyi Adamdır Dedirtmek Ve İstediklerini Yaptırmaktır.

MASONLUK NEDİR?

İspanya’nın Endülüs Yöresinin Tuleytule Şehrinde Masonluk 890’larda Tamamen Kurulmuştur.

MAKSAT:

 1. Başka Milletlerin ideallerini alçaltmak, kıymetten düşürmek, mukaddesatı kökünden baltalamak.
 2. Mutlaka kabul edilmiş hakikatlerden şüphe ettirmek.
 3. Yüksekte olanları alçaltmak.
 4. Temiz gönülleri kirletmek.
 5. Sağlam olanları sarsmak
 6. Hürmet edileni ayaklar altına almak.

Böylece Yahudi Olmayanları Birer Malzeme Durumuna Getirip, Çıkarlarını Yürütmektir. Masonları Bunun İçin Çalıştırırlar. Her Masonu Bu Maddelerin Birisine Veya İkisine Alet Eder Kullanırlar.

Masonluk İçin Seçtikleri Adamları Şöyle Kandırırlar:

 1. İnsanları refaha götürmek lazım.
 2. Bunun için kardeşlik gerekir.
 3. Dindarlar ve milliyetçiler başkalarını horluyorlar.
 4. Bunun için iktisadı iş birliği kurulamıyor.
 5. Bütün insanlar kardeştir. Dinler bu kardeşliğe mani olmaktadır.
 6. İş bilmeyenlerin, iş bilenleri kabul etmesi lazımdır.

Bunların Hepsine Mani Olan Dini, Tedrici Surette Kaldırmak Lazımdır. Birazcık Madde ve Birazcık Da, Makan Vaadleri İle İnsanlar Kanar. Şahsiyetsizler Kanar İnanır Onlar İçin Çalışmaya Başlar. Kendi Milliyetçiliğini, Irkçılığını Yaparlar.

UYGULAMA ALANLARI:

Her Tür Hayır Cemiyetleridir.

SONUÇ:

Yahudi Olmayanın Yahudi Lehinde Çalışması İçin Uydurulan Bir Sistemi, Teşkilatıdır.

Saygılarımla

(KBÇ)

Mason – Siyon Kimdir? Masonluk Nedir?” için 68 yorum

  1. Selamlar,

   Öncelikle gerçek isminizi ve soyadınızı verin de kim olduğunuzu görelim ve ona göre yanıt verelim sizlere. Çünkü yeterince ülkemizde dönmeler var. Kanı bozukları elbet temizleyeceğiz. Sıra onlarada gelecek.

   Vesselam.

   Beğen

  2. Sen bunlara inanmamaya devam et. Bir gün sana kuzu gibi görünüp arakandan iş çevirdiklerini öğrenince ne yapacağını merak etmiyo değilim!

   Beğen

 1. Zerre kadar alakası bile yok. Masonluk diye uydurma hikayeler, zırva sözler. Yazık şimdi bunları ciddiye alanlar da inananlar da olacaktır. Siz ve sizin gibi insanları esefle kınıyorum.

  Beğen

  1. MELİS NEYİ SAVUNUYORSUN SİYONİZMİMİ OZAMAN KENDİN ARAŞTIR SİYONOZMİ BU NE OLDUĞUNU VE KİMSEYİ YALANCILIKLA SUÇLAMA ÇÜNKÜ NE YALAN NEDE DOĞRU OLDUĞUNU BİLİYORSUN.

   Beğen

  1. Selamlar,

   Nice tarih kaynağımız yok edilmiştir. Bunlara ev sahipliği eden kütüphaneler yakılmıştır. Lakin elde avuçta kalan az da olsa yeterli kaynak bizlere rehber olmuştur. Ancak sizlerde takdir edersiniz ki, böyle sırlara sahip kaynaklar verilmez. Her tür sıkıntıya karşı korunma altındadır. O yüzden size kaynak isimlerimizi veremiyoruz. Lakin merakınızda ciddi iseniz elbet sizlerde bu sırlara vakıf olursunuz. Cevat Rıfat Atilhan’ın eserlerini bulabilirseniz okuyunuz.

   Saygılar.

   Beğen

  1. Bilgi ne zaman kirlilik unvanı aldı? Eğer bilgi kirliliği diye bir şey var ise senin varlığını bilmek bir “Bilgi kirliliğidir.”

   Beğen

 2. Yazdıkların ,icin emğine saglık kardeşim.Zira hepsi doğrudur .Biz bir zamanlar dinine bağlı inanclı bir toplumduk.Hayatımızı dini inanclarımıza göre yaşar ve bu inanclara göre yönetilirdik. Yönetilirdik diyorum çünkü devlet baba gibidir hic bir zaman evlatlarının hezimete uğramasını istemez.Şu üç günlük yalan dünyanın heveslerine aldanıp ,sonsuz hayatı göz ardı etmesini ve bu doğrultuda sonlarının azap olmasını istemez.Biz bir zamanlar islamın emir ve yasaklarına göre yaşardık.Bunun dışına cıktığımız zaman devlet baba bizi uyarırdı.Gerekirse cezalandırırdı, neden ölüm kapına gelmeden sen kendine gel diye. Sözlererim belki biraz ağır olacak ama gerçek bu bugünkü masonik öğretilere göre yazılmış kanun kitabına değilde allahın kitabına uygun bir şekide yaşardık.Biz bir zamanlar OSMANLI`ydık.Düyayı dize getiren getiren koskoca bir imparatorluk.Bizimle savaş meydanında karşılaşmayı göze alabilecek pek fazla devlet yoktu.Bunun farkında olanlar bizi içerden yıkmaya çalıştılar.Ve zamanla bu amaçlarına muaffak olmaya başladılar.Aslında sonun başlangıcı duralama dönemine geçişte yaşandı.Ve bunun mimarı hürrem sultandı. Bin bir hile ve desiseyle şehzade mustafanın idamına sebeb oldu Bu vesileyle alkolik oğlu selimin tahta geçmesini sağladı.Ve osmanlı duraklama dönemine geçti ardından gerileme.Çöküş dönemine geçildiğinde ise dışardan düşmanlar her koldan cephede saldırırken içeride ne olduğu kime hizmet ettiği belli olmayan teşkilatlar kurulmaya başladı.MASONLAR . Söylediklerine göre bunlar bireyler arası kardeşliten.sevgiden vs. yanaydı.Ama gerçekte bu diil. insanlara öğretikleri hangi dinden olursa olsun inançlarına göre değilde dünya hayatına göre yaşamalrını istediler.Herşeyin bilimsel bir açılaması olduğunu ve ve bunun için kendi dinlerini sorgulamasını istediler.Kendi alanında çalış çaba göster uygun bir konuma gel ve sen farkında olmadan onlara hizmet etmeye başla.Tabi en önemlisi dinsiz bir birey ol.Tükiyedeki oluşumun asıl amacı kutsal topraklara yani kudüse sahip olmak ve burda bağımsız bir devlet kurmaktı. Toprağı bol olsun sultan abdülhamit bunların farkındaydı.bunlarla çok uğraştı .Bir gün büyük istanbul locası üstadı sultan abdülhamitin huzuruna gelip kudüse karşılık osmanlının dışarıya olan bütün borçlarını kapata bileceğini söyledi.Abdülhamitin cevabı ise tokat niteliğdeydi.ECDADIMIN KAN DÖKREK ALDIĞI TOPRAKLARI BENDEN PARAYLA SATMAMIMI İSTİYORSUN dedi ve huzurunda kovdu.uzunca lafın kısası masonlar bir çok kötü emellerine sahip oldu ve devam ediyorlar

  Beğen

  1. Bir zamanlar dinine bagli bir topluluk muyduk??? Osmanli miydik??? Osmanli’dan önce TÜRK’tün hatirlatmak istedim… Mete han’din, Atilla’ydin… Göktanri’sina inanandin… Türk’lügünü osmanli’ya baglama… osmanli bir aile bir irk degil… ve senin irkin ondan önce de vardi… bunu yazmamin tek sebebi buydu… Türk’ler sadece osmanli’dan geliyormus algisi yaratanlara sinir oluyorum… nerden geldiginizi nasil geldiginizi sakin unutmayin!!!

   Beğen

   1. Adem, Cumhuriyet’e geçmeden önceki durumu anlatmış. Cumhuriyet’e Abdülhamit’ten sonra geçildi, Atilla’dan ya da Mete Han’dan sonra değil. Ben de; Türklük Cumhuriyet’in getirilmesine, kahramanlığın da tek adama bağlanılmasına sinir oluyorum! Hele o gerçek olmayıp da, dayatılan sahte tarihler ve bilgiler yok mu? Hepsinin köküne kibrit çakasım geliyor. Safsata borazancılarına da idam düşünüyorum. Ama şunu söyeyebilirim, Osmanlı’nın varlığı sende rahatsızlığa yol açmış. Sonuçta bir Kemalist’in alerjik tepkime vereceği konu…

    Beğen

 3. Arkadaş biraz hikaye tarzında yazmış Harun à.s neden sadece Harun dediğini bilmiyorum ama söyledikleri en basit gerçekler isterseniz sağlamasını yapabilirsiniz bugün yyahudilik dinini araştırın yahudilerin Global dünyadaki ekonomik hukuki ve siyasi politikalarını inceleyin kaba hatlarıyla söylenenlerin doğru olduğunu göreceksiniz

  Beğen

 4. Manyaklar siz bunlara inanmiyorum diyorsunuz ama bu konuda ne bok biliyorsunuz amk evladlari uyuyonuz picler adama haksizlik etmeyin sikerim geliyonuz arastirmadan yorum yaziyonuz bi bok bilmiyonuz at kafalari

  Beğen

  1. Sevgili Ali Bey,

   Haklı da olsak haksız da, birbirlerimize hakaret veyahut küfür edeceğimize; fikirlerimizi savaştıralım ki ortaya gerçekler çıksın. Aksi halde onlar bize biz onlara sürekli küfür edersek sorunumuz hep yara halinde kalır..

   Vesselam.

   Beğen

 5. Kardeşim iyi hoş yazmışsın da dediğin gibi onlar bizimle camiye her turlu iyiliği bizden önce yapar onlara kanmamız için şimdi bursa amaç seni karalamak sadece artık kime inanacağımızı şaşırdık şuan belki sende onlar gibi sana inanmamızı istiyorsundur dediğim gibi artık kime inanacağımızı şaşırdık cevaplarsan sevinirim.
  Vesselam.

  Beğen

  1. Selamlar Süleyman Kızıltaş.

   Çok güzel bir yere değindiniz. Elbette sözlerinizde hak vardır. Lakin ben size bana güvenin inanın demedm. Tecrübe etmeden hiç bir şeye inanmayın demek istyoruz. Elinizle tutmadan gozunzle gormeden dilinizle tatmadan ve kabinizle tasdik etmeden bir şeye TAMAM demeyiniz.

   Saygılar.

   Beğen

  2. “Kime inanacağımızı şaşırdık” diyorsun ya. Sana en güzel tavsiyem: Allah ve Resûlu’ne inanmaktan şaşma!

   Beğen

  1. Selamlar

   Efendim isimlere takılmak yersz. Bugün bu sim olur yarın başka gün. İyi ve kötü her daim olacaktır Hayr ve Şer.

   Yapıcı ve Yıkıcı olacaktır. Bu yüzden bizim için tümü YIKICIdır. gerisi ise teferruattır.

   Saygılar.

   Beğen

 6. MASONLUĞU EN NET, HERKESİN ANLAYACAĞI, sıkılmadan okuyacağı şekilde, kısa, öz, anlaşılır şekilde açıklayan sayın Kürşat Burak ÇAĞIL’ a teşekkür ederim !
  * çok fazla düşünmeye gerek var mı ;
  -Masonluk neden gizli,
  -Masonlar, her ülkede niçin( ekonomi, siyasi, askeri olarak ) güçlü olanları bünyesine alır !
  -K.B Çağıl’ın yorumunu beğenmeyen Fadime, Melis…gibi düşünenler; MADEM yanlış olduğunu iddia ediyorsunuz, DOĞRUSU NEDİR ? ” ALAKASI YOK !” diye bir cevap hiç mantıklı değil ! Bence ( FADİME ) rümuzlu kişi, siz, kanaatıma göre, k.b.çağıl’ın açıklamalarından rahatsız oldunuz; CANINIZ
  MI YANDI ? !

  Beğen

 7. selam.sion mason ve ya bawkalari varda ama sanmiyorumki onlarin tarihi o kadarda gecmiwden bawlasi insanlarin dunyadan habersiz zamani.bence yalniw yaziyosunuz ve belkide kendiniz mosonsunuz kendinizden mason tarihi yaratmayin bey efendi

  Beğen

 8. Selâmunaleyküm Sayın Kürşat Burak Çağıl. Bizleri bu bilgileriniz ile aydınlattığınız için teşekkür ederim… Saygılarımla…

  Beğen

 9. Merhabalar.
  Öncelikle yazınız ve içtenliğiniz için çok teşekkür ederim. Bu konuda daha çok araştırma yapmak istiyorum fakat doğru bilgilere ulaşmak için kaynak önerilerine ihtiyacım var. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  İyi günler

  Beğen

  1. Merhabalar Efendim.

   Siyonistler hakkında detaylı bilgi bulabilmeniz hayli güçtür. Çünkü yazılan nice eser ya toplatılmış ya yok edilmiş ya da toplu halde satın alınarak piyasadan çekilmiştir. Bu yüzden eski basım olan eserleri bulabilmeniz gerekli. Özellikle Cevat Rıfat Atilhan’ın eserlerini bulabilirseniz okumanızı tavsiye ederim. Kendisi çok değerli bir asker olup bu konularda ciddi tecrübelerle edinilmiş bilgileri ihtiva eden eserler ortaya koymuştur.

   Saygılar.

   Beğen

 10. Gectigimiz gun Turkiye’deki masonlar toplulugu Ataturk u ziyarete gidip celenk birakmislar ustelik bir okuldan gelen ogrencilerle. Bu da bir tur goateri o halde? Fikriniz?

  Beğen

  1. Selamlar,

   Beytullah Bey, bazen sorulara baktıkça kamera şakasımı yapılıyor diye içimden geçmyor değil. Yani şu sorduğunuz soru afedersinz ama ilkokul seviyesinde algı ile alakalıdır.

   Genede prensip gereği her soruya yanıt verme arzusu içerisindeyiz. Lakin aklınızı daha verimli kullanmanızı da tavsiye ederiz. Aksi halde size en büyük düşman kendi aklınız olacaktır.

   Gazi Mustafa Kemal Atatürk: Türkiye Cumhuriyetini kuran zattır ve bir anıtı vardır. Mlyonlarca insan mezarını ziyaret etmiştir. Hatta onu öldürmeye kalkan, nefret eden nce insan dahi oraya gitmiştir. Seveni sevmeyen orada olmuştur. Bir insanın mezarına bir takım insanlar gidiyor diye bu size onlardan lduğunu mu ima ediyor yani. Bu nasıl bir mantık anlayışıdır. Aklımız almıyor. derdimiz hakaret etmek değil lakin soru o kadar garip ki, neresinden tutsak elde kalır..

   Bugün devrimci diye kendini tanımlayan sosyalist komunistler dahi onu ziyaret ediyor.. Onlarda onu devrimci kabul ediyor. Müslüman olan da olmayanda ziyaret ediyor.. şimdi neye göre hesap edeceğiz..

   Saygılar vesselam.

   Beğen

   1. Selamlar,

    Elin sözü ile hareket eden eşyadan farkı yoktur. Gölge gibi birilerini takip edeceğinize; müsbet bilgilerle ortaya çıkmanızı tavsiye ederiz. Aksi halde komik oluyor haller. Nice insan için nice sözler edilir de, kimse bilmez gerçeği.. lakin sıradanlar için değerlidir..

    Vesselam.

    Beğen

   2. Siz kendinizle nasıl bu kadar güzel çelişebiliyorsunuz? Sanatsal bir beceriniz mi var? 😁 Elin sözü ile hareket ediyor olmaya siz de dahilsiniz. Kendi sözleriniz bir iddiadan öteye geçmez ki, bunu müspet diye de kimseye yediremezsiniz. Çünkü; cevabınız bile müspet konuda tatmin edici değil. Herkes herşeyi söyler, aynen sizin yaptığınız gibi… Sıradanlar için sözleriniz çok ehemmiyetli… Kişilerin ifadelerine gölge edeceğinize komik olmayan açıklamalar yapın.

    Kendi yanıtlarınıza verilen cevabı kapatıyorsunuz. Bana verilen cevaba hiçbir şekilde cevap oluşturamadım. Rica etsem tüm yorumlarımı siler misiniz? Mail olarak da yazdım ama işinize gelmedi. Ne kadar çok yorum sitenize o kadar ilgi göstergesi tabi…

    Beğen

  2. Atatürk’ün mason loca’larini kapattigini ben bile hiç Türk tarihi görmeyen bir gurbetçi vatandas olarak biliyorum.. siz nasil olur da, bir grup mason ögrencileri Anitkabir’e gitti ve çelenk birakti diye Ata’mi zan altinda birakacak cümleler kurabiliyorsunuz???
   Ayrica bakiniz; rte Atatürk’e karsi olan biri olarak zaman zaman sirf Kemalist kesimin oyunu alabilmek adina siyasi oyunlar oynarak Anitkabir’e gitmistir…
   yani demem o ki, Ata’min düsmanlari bile bazen sirf merakindan yada fesatligindan gelip ziyaret ediyor… hos ziyaret tabiri çok masum kaliyor yaptiklarinin yaninda…

   Beğen

  3. güzel kardeşim önce iyi düşün sonra paylaş bakın illümünatinin kralı öldü ve bir röportajında diyorki Atatürk yüzünden planlarımızı yarım yüzyıl ertelemek zorunda kaldık. Lütfen kimyesi bilgilendirmek veyahut birşeyler yazmadan önce iyicene araştırın.

   Beğen

 11. En mantıklı açıklama bu olmuş hangi tarih kitapından bahsetiyor bunlar zamaninda yahudilerin bizim hakkimizda yazdigi tarih kitapini okuyanlar bunlari anlayamaz saten

  Beğen

 12. evet m.kmal de masondu ve yahudi idi. neden dile getirmekten çekiniyorsunuz ki arkadaş. masonluk hakkında araştırma yapan biri m.kmal ın mason vede yahudi olduğuna da mutlaka ulaşmıştır. cesur olun ve apaçık gerçekleri söylemekten korkmayın. ben bir müslüman olarak o tepeyi ziyaret etmedim etmemde.

  Beğen

  1. Sayın Ekrem Bey,

   Öyle bir konuşuyorsunuz ki, sanki görmüş gözlerinizle şahitlik etmiş gibisiniz. Hem Yahudi hem de mason diyerek heralde tarihe geçiyorsunuz. Cehalet ne acı bir şey.. Masonu anlarımda yahudi demek ile ..neyse.

   Beğen

   1. Ben masonu da anlamam yahudiligi de anlamam… bu sözlerim Kürsat bey’eydi…
    bundan sonrakiler bu yorumu paylasayan sahisa:
    Adam Türk’tü… osmanli’dan olmayanlari yada onlar gibi düsünmeyenleri mason yahudi diye suçlamak ne kadar kolay… Türk’lügünüzü mü unuttunuz??? Sizin tarihiniz sadece osmanli’dan ibaret degil bunun ne zaman farkina varacaksiniz??? Siz diyorum çünkü tarihinizin sadece osmanli’ya dayandigini düsünen sizsiniz!!!

    Beğen

 13. Masonluk ve masonlar şeytani bir tarikatır. Tarikatlar ise gizli çalışır sadece üyelere acıktır müslüman tarikatlar bile gizli çalışır. Bir gün arkadaşlar ile bir eve gittik salonda oturuyorduk sonra hattı hacen yapılacak içeri dediler geniş bir odaya girdiler bende girdim sonra bana dediler sen cık cıktım salonda bekledim. Sonra dönerken dedim arkadaş bu ne beni niye ihraç ettiniz dedi sen tarikata üye degilsin. Yani tövbe almamışsın. O günden beri de hala tovbesız yaşıyorum onun için bu müridlerin hatme hacan i nedir hala tam öğrenemedim. Bir mürid dedi ıçerde belli zıkırlerı çekiyoruz birinde dedi 5 bin adet zikir var dedi.

  Beğen

 14. Huzur islamda yaşasın islamiyet lailaheillah……

  Hiç bir güç allah in merhameti ve sıfatları kadar güçlü değildir. Ve muhakkak ki karanlıklar güneş doğana kadardır.

  Beğen

 15. Huzur islamda yaşasın islamiyet lailaheillah……

  Hiç bir güç allah in merhameti ve sıfatları kadar güçlü değildir. Ve muhakkak ki karanlıklar güneş doğunca ışıltısında yok olacaktır.

  Beğen

 16. şu kadarcık yazıda sayısız imla hatası var. bunu yazan kişi kendisine nasıl olmuş da utanmadan araştırmacı yazar diyebilmiş hayret.

  Beğen

  1. Sayın Okuyucu

   Keşke isminizi belirtmiş olsaydınız zatınıza direkt olarak hitab ederdik. Herneyse. İnşallah sizler bizlerden çok daha iyi yazılar yazar insanlarımızı her konuda bilinçlendirirsiniz.

   Saygılar.

   Beğen

 17. burdaki Mason ve Siyon un her ikisininde sonu “on” ile bitmektedir o yüzden şöyle düşünmekteyim Mas ve Siy in bir anlamı olabilir mi?

  Beğen

 18. İyi gunler masonluk hakkında yenı yenı arstırmalara basladım lakin ilk defa böyle bir iddaaya rast geldim merakımı mazur görün lütfen.ben masonluk hakkında bir kitapta masonluğun tarihinin Hiram Ustayla basladığını okumuştum.şöyleki hiram usta süleyman mabedinin yapımında bir ustaimiş..mabedin yapımında çalışanları dercelere (çırak-kalfa-usta) bölüp onlara belirli ve gizli semboller öğretmiş..bir gün mabedin bitimine yakın mabedi dolaşırken klafalardan üçü hiram ustaya tuzak kurmaya karar vermiş ve bir kalfa doğu kapısından çıkıp hiram ustaya ustalın gizli sembolünü sormuş..hiram usta cevap vermemiş bunun üzerine kalfa çekiçle sol şakağına vurdu hiram usta batı kapısına yönelince diğer kalfa da sağ şakağına vurdu hiram usta kuzeye yönelince de kalfa alnın ortasından onu vurdu ve öldürdü.hiram ustayı gömüp mezarını kazdılar ve mezarın başına akasya ağacı diktiler…hiram ustanın 9 ustası hiram ustayı bulunca da onun mezarının üstünde onu hep yaşatacaklarına ve sembollerini her yerde kullanacaklarına dair yemin ettiler ve böylece masonluğun hikayesi başlamıs olduu..aynı zamanda hiram usta dul bir kadının oüluydu masonlar bu yüzden kendilerine dul kadının oğulları ismini vermiştir.. Diye biliyorum..siz ne düşünüyorsunuz??

  Beğen

  1. Sayın Derya Mengukan!

   Yazdıklarınız La Fontaine’den masallara benzedi.. Birileri nasıl bilmenizi istedi ise masallar anlatıp, durdu. Neye inanmak isterseniz inanın. Biz bildiğimiz ve inandığımız doğruları yazdık. Yok o onu öldürmüş yok o ona söz vermiş.. efendim geçelim bunları.. Masallara değil gerçeklere değer verelim. Lakin tabiki doğal hali ile siz de bize diyeceksiniz ki, sizin ki de masall.. işte kısırdöngü burada.. O kadar çok şey söylendi ki, artık neyin doğru neyin yanlış olduğu anlaşılmaz hale geldi. . Size bu saatten sonra ne desek nahoş olur. O yüzden size tavsiyemiz, sizin güncel hayatınızda size bir şeyler katacak olan şeyleri araştırıp, tecrübe etmenizdir..

   Vesselam.

   Beğen

 19. Arkadaşlar bilgi kirliliği dediğimiz şey , her kesimden insanın kendi dogrularini dikte etmek için , olayları çarpıtarak anlattığı yanlış bilgilerdir. Biz doğruları nasıl bulacağız? Çok araştırma yaparak, bol kitap okuyarak , puzzle’ in parçalarını birleştirerek doğruyu bulacağız. Yanlışlar zaten çelişir ayırt edebilirsiniz. Saygılar. Kürşat Bey teşekkürler.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.