Kürtaj – İnsanlık Ayıbı

Sadece Birilerine Muhalefetiz Diye Her Söylenene Karşı Çıkmak Ancak Önyargının Gölgesi Yapar Bizleri. Eğer Herşeyi Vareden Yüce Allah (c.c.)’a İnanıyorsak Bazı Şeyleri De, Şartsız – Koşulsuz Kabul Etmemiz Gerekir. Bunların Aması, Nedenleri Sorulmaz. İlla Da, Sorulmak Gerekiyorsa Ona Buna Değil, Konunun Ehline Sormak, Öğrenmek Gerekir.

 

Bu Günlerde; Kadınların Değerini Hala Tartışıyorsak, Demektir Ki, Halen Hayattan Ders Almamış, Yeteri Tecrübeye Sahip Olmadığımız Anlaşılır. Kadın; Yüce Allah (c.c.)’ın Halketme Mazhariyetine Sahip Bir Canlıdır. Ademoğlunun Varolma Sebebidir. Bu Yüce Makamı Kul Değil, Kainatı Yaratan Rabbimiz Vermiştir. Bundan Öte Söz Söylemek Küfürdür.

 

Bu Kadar Yetki İle Donatılmış Kadının Değerini Bilmek, Takdir Etmek, Anlamak, Korumak , vs.. Tüm Erkekler İçinde Farzdır. Ama Unutulmamalıdır Ki, Eğer Kadın Kendi Değerini Bilmiyorsa Ona Öğretmek Erkeklerin Görevi Dahilindedir. Hal Böyle İken, Kadının Toplum Üzerinde Ki, Sorumluluğu Da, Çok Ama Çok Fazladır. Kafasına Buyruk Yaşaması, Özgürlük Edası İle Olur Olmaz İşler Yapması Hem Kendini Hemde Toplumu Zedeler. Zedeliyorda. Bunu Anlamak İçin Üniversite Bitirmeye, Kitapları Hatim Etmeye Gerek Yoktur. Etrafını Biraz Olsun Gözlemleyen, Laf Olsun Diye Yaşamayan Her İnsan, Kadın – Erkek Farketmez, Bunu Anlayacak, İDRAK Edecektir.

 

Herşey Allah (c.c.)’ındır.  Herşey O’ndandır. Biz İnsanoğlu O’nun Canı İle Nefes Alırız, Yaşarız. Kainatta Ki, En Değerli Şeylerden Biride Candır. Çünkü O’na Aittir. Kul Demek Hakimiyet Sıfatına Sahip Olan Demektir. Peki Neye Hakimiyet? Tüm Kainata. Tüm Canlılara. Allah (c.c.) Tüm Kainatı, Canlıları Yaratmış Sonra Da, Bunları Bir Sahip Gerek Demiş Ve Ademoğlunu Yaratmıştır. Tüm Yarattıklarına Sahip Çıksın, Yönetsin Diye. Ama Bunu Başına Buyruk Değil, O’nun Yetki Ve İzni İle. Bu Yüzden Kainatta Ki, En Değerli Varlık İnsandır. Candır. Canandır. O Kadar Değerlidir Ki, Rabbimiz Meleklerinden Bile Değerli, Yetkili Kılmıştır. İnsan Üzerine Daha Söz Söylenmemelidir Aklı Olana. Çünkü Ayıp Olur.

 

Bu Kadar Değeri Olan İnsan, Bir Kadın Vasıtası İle Can Bulur. Gebe Kalan Kadının 40. Gününde Yüce Allah (c.c.); Canından Can, Ve Ruhundan Ruh Üfler O Bebeğe. Ve Sorumluluk Bebek İçin Değil Anne ve Baba İçin Başlar. Ta Ki, O Bebek, Reşit Olana Kadar. Bu Sırada Bebek Yaşamını Yitirirse Cennetlik Olur. O Yüzden Kim Olursa Olsun, Nerede Doğarsa Doğsun, Her Bebek Ergen Olana Kadar Cennetliktir. Sorumluluğu Anne Babadadır. Burası Çok Önemli Bir Konudur. Bu Yüzden Savaşlarda Müslümanlar Kadınlara ve Çocuklara Dokunmazlar.

 

Demek Oluyor Ki, Gebeliğin 40. Gününden Sonra O Bedene Can ve Ruh Gelir ve Sorumluluk Başlar. Doğal, Tabii Hallerde Bebeğe Bir Şey Olursa Bu Takdir-i İlahi Olarak Değerlendirilebilir. Ancak Günümüzün Tartışma Konusu Olan Kürtaj Veyahut Buna Benzer Durumlarda Eğer 40. Günden Sonra İnsan Eli İle Müdahale Edilip, Bebeğin Yaşamına Son Veriliyorsa Bunun Tek Bir Sonucu Vardır. O Da, Cinayet Olarak Nitelendirilir. Yani Allah (c.c.) ‘ın En Büyük Günahları Olarak Bizlere Duyurduğu ‘İnsan Öldürmek’ Emrine Karşı Geldiğimizi Gösterir. Yani Ha 40 Günlük Bir Bebek Ya Da, 40 Yaşına Gelmiş Birini Öldürmek Gibi Aynıdır. Değişen Bir Şey Yoktur. Biz İnsanlar Bazı Şeyleri Kendi Çıkarlarımıza, İşimize Geldiği Gibi Yorumlar Ve Bundan Da Büyük Haz Duyarız. Birşey Günah İse Günahtır. Bunun Azı Çoğu, Yakını Uzağı Düşünülemez. Düşünülmemelidir. Eğer Günahlar Bir Kere Esnetilirse Sonu Hüsran Olur Ki, Oluyorda.

 

Sonuç Olarak; Kadının Başına Ne Gelirse Gelsin, Resmi Ya Da, Gayri Resmi Yollardan Gebe Kalmış Bile Olsa, Taşıdığı Can Ona Ait Değildir. O’nu Yaratan Rabbisine Aittir. Burada Suçlu Aramaktansa, Sonuç İle Alakalı Önlemler Alınmalıdır. Normal, Yani Resmi ve Aşk Üzerine Kurulu Birçok Evlilik Bile Daha Çocuk Doğmadan Bitebilir, Nefretler Doğabilir. Öyle Bir Hal Alır Ki, Çok Sevdiği Birisinden Gebe Kalmış Ancak Doğuma Yakın Bir Süreçte Eşinden Nefret Edecek Duruma Gelebilir. Bu Durumda Da, O Zaman Kürtaj Yapılmalıdır Gibi Sakat Bir Zihniyet Doğabilir. Bu Yüzden Herşeyin İyi Tarafından Bakıp, Babanın Kötü Olduğu Vakalarda Bile, Sorumluluğu Anne Üstlenir,  Ve Bebeğe Canı İle Can Verir. O Bebek Büyür, Alim Dahi Olur. Yeter Ki, Aşk İle Büyüsün. Baba Sadece Bir Vasıtadır. Tabiki Gönül İster Herşey Yolunda Gitsin, Arzu Edilen Düşünceler İçerisinde Bebek Dünyaya Gelsin. Ancak Herşeyde Bir Hikmet Vardır. İsyan Edeceğimize, Katil Olacağımıza, Aksine O Bebeğe Daha Çok Sahip Çıkıp, Vatanına Milletine Hayırlı Bir Evlat Yetiştirebiliriz.

 

Bu Benim Bedenim, Kamu Malı Değildir Demek Ancak Sorumluluğu Üstünden Atmaktır. Bizler Bir Bütünüz. Toplumu Toplum Yapan Bireylerin Birbirine Bağlı Olmasıdır. Siz Sahip Çıkmazsanız Elbet Birileri Sahip Çıkar. Çıkmalıdırda. Ancak O Cana Son Verilmemelidir. Çok Büyük Günahtır. Bedeli Çok Ağırdır. Çok Hassas Bir Konudur Bu Kadınlar İçin. Aslında Tüm Toplum İçin. Eğer Anne Sahip Çıkmıyorsa Akrabaları, Arkadaşları Hiç Olmadı Devleti Dahip Çıkmalıdır. Çıkacaktırda. Bu Toplumsal Bir Sorun ve Değerdir. Çünkü Konu Candır. İnsandır. Bireye Mal Etmek, Bencilliktir. Nice Kadınlar Vardır O Bebeği Dünyaya Getirir Ama Çevresi Tarafından Hor Görülür. Bunlarda Cehaletin Simgesidir. Biz Türküz. Müslümanız. Özümüzde Biriz. Bir Olmaya Da, Devam Edeceğiz. Ne Olursa Olsun, Meşru Olmayan Bir Bebekte Bizlerin Bebeğidir. Hepimiz Hrantız Diyeceğimize Hepimiz Birimiz, Birimiz Hepimiz İçin Demeliyiz.  Toplumu Toplum Yapan, Güçlü Kılan Bu İnanç ve Birlik Duygusudur. Asla ve Asla Unutulmamalıdır Ki, Birilerini Suçlamaya Başlarsak Bu İşin Sonu Gelmez. Gelmemiştirde.  Bizler Yaşamak İçin Yaşatırız. Yaşamak İçin Öldürmeyiz Birileri Gibi.

 

Kürtaj Bir İnsanlık Ayıbıdır. Vesselam.  (KBÇ)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.