Kırk Doğru Bir Temel Yanlış

Sevgili Arkadaşlar,

 

Yakın Zamandır Facebook Sitesi Aracılığı İle Mütemadiyen Değerli Alimlerimizden Tutun Da, Peygamber Efendimizin Adını Kullanarak Sözüm Ona Onlara Ait Bir Çok Söz, Cümle Kasıtlı-Kasıtsız Olarak Paylaşılmaktadır. Bazıları İyi Niyetli Olmasına Rağmen Başka Bir Taraftan Da Yıkıcılar İçinde, Bulunmaz Bir Fırsat Doğurmaktadır. Nasıl Ki, Kırk Doğru Cümle İçerisine Yerleştirilen Bir Temel Yalnış Yüzünden Tüm Mana Kaybolup Gidiyorsa İşte İslamiyetin Saf Temiz Hali Böyle Dejeneri Edilmiştir Akıllarda.

 

Özellikle Dönemimizin En Büyük Sıkıntısı Olan KAVRAM KARGAŞASI İşte bu Sebeplerden Ötürü Çıkmış Ve İlerlemiştir. Lütfen Her Okuduğumuzu Kendimize Yakın Görüp, Araştırmadan, İşin Ehline Sormadan Yaymayın. Bu Acizane Önerimdir. Elbette Kimsenin Hayatına Karışacak Değilim. Lakin Hayr Edeyim Derken Şer-e Hizmet Etmek Elbette Güzel İnsanlarım İçin Arzu Etmeyeceğim Bir Durumdur.

 

Ayrıca Daha Önemli Bir Konuya Da Parmak Basmak İsterim.

 

Her Yeni Doğan İnsan Bir Öncesinden Daha Zeki, Daha Büyük Kapasite İle Doğar. Bu Da Demek Oluyor Ki, Geçmişte Kim Olursa Olsun Kendinize Örnek Olarak Aldığınız Şahsiyetlerden Daha Büyük Kapasiteye Sahipsinizdir. Yani Ciddiyetle Arzu Edilirse, O Kişilerden Daha Verimli Olabilir, Onları Aşabilirsiniz. Zaten Dünyanın, Daha Doğrusu Yüce Yaratanın Arzusu Da Budur. Var Olanla Değil Her Daim Onu Aşarak İlerlemektir İnsan Olmak.

 

Birçok Değerli Zat-ı Muhterem Asırlar Öncesinden Gelmiş, İlmini Yapmış, Eserlerini Bırakmıştır. Lakinnnnn, Bu Demek Değildir Ki, Papağan Gibi Onların Tümden Olan Cümlelerini Alıp Kopyalamak Veyahut Tekrarlamaktır Amacımız. Aksine Sizler Gibi Değerli İnsanlara Birer Vesiledir Bu Zatlar. İyi ve İnce Bakılırsa Aslında Bu Alimlerin Adeta Birer Hizmetçi Olduğunu Görürsünüz. Allah (c.c.) Kuluna O Kadar Aşık, O Kadar Çok Değer Veriyor Ki, Birkaç Kuluna Da Bu İlimleri Tecelli Edip Onları Kulları İçin Hizmetkar Olarak Sunuyor. Yararlansınlar Diye. Bakın Ne İnce Bir Bakış Değil Mi? Ama Bazı Sığ Kafalı, Şekil Aklına Sahip Olanlar İse Bu Alimleri Asla Ve Asla Ulaşılmaz Kılmışlardır.

 

Yani Alimleri Tepemize Çıkarmak, Tabulaştırmak Değil Aksine Şu An ki Hayatlarımız İçin İlham Olmaları Ve Onları Geçmek Adına Veyahut Kendi Mesleğimizde İlerlemek İçin Kullanmalıyız. Zaten Şu Net Olarak Gözüküyor Ki, Paylaşılan Onca Değerli Söz Sadece Sözde Kalıyor. Uygulama Sayfasına Geçilmediği Aşikar. İşte Anlaşılamayan, Sadece Gönlümüze Yakın Gelir Diye Papağan Gibi Tekrarlandığımızdan Oluyor Bunlar.

 

Acizane Düşüncem; Değerli Zatların Sözlerini Okuduktan Sonra Onu Tatbik Etmek Ve Hemen Akabinde Yaşadığınız Müsbet Tecrübe İle De Sizlere Nelerin İlham Olduğunu Yazmak Bence Tümden İnsanlığa Çok Büyük Hizmet Edecektir.

 

Saygılar Sevgiler Vesselam.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.