Kadın – Hayvan Hakları!

Kadın ve Hayvan Hakları Diye Yeri Göğü İnletenler Acaba Değerli Olanın Sadece ve Sadece CAN Olduğunu Neden İdrak Edemiyor.

Değerli Olan Kadın Veyahut Hayvan Değildir. CAN’dır Can.

Cinsiyetçi, Ayrılıkçı Olmayın Diyeceğinize Önce Kendiniz Bundan Vazgeçin.

Ölen Bir Çocuğun, Bebeğin, Erkeğin, vs vs.. Değeri Yok Mu? Ya Da, Farkı Nedir?

Değerli Olan KADIN veyahut HAYVAN Değildir! CANDIR! CAN!

Ayrıca Sormak Lazım Gelir Aklımıza Takılan Şeyleri..

Kadın Hakları Diye Bas Bas Bağıracağınıza Öncelikle Medyada Kadının Dişiliğini Ön Plana Çıkaran Haller, Güzellik Yarışması (sözüm ona – güzelliği bile kıça başa indirgediler), Sanat Diye Soyunmalar, Kadını Seks Objesi Olarak Lanse Etmeler, Diziler, Filmler, Klipler..

Kaldı Ki, Yarı Çıplak Kadınları (kadın demeye bin şahit) Kliplerde Artık Görmeden Edemiyoruz. Hatta Klip Denilince Soyunan, Dekolte Veren, Cinsi Halden Hale Sokan Haller.. Kimin Bunlara Sesi Çıkıyor?

‘Siz Erkekler Aynısınız!’ Diyerek Kolaycılığa Kaçmak! ‘Erkek Değil Mi Yapar.’ Diyen Zihniyet. ‘Sizin Genleriniz De, Var.’ Diyerek Erkeği Hayvan Olarak Görenler.. Kendi Hallerini Göremiyor Mu?

Medeniyet Diyerek, Demokrasi Diyerek, Gelişim, Avrupalaşmak Diyerek Soyunmayı Bir Marifet, Dişiliği Bir Üstünlük ve Özgürlük Görmek..

Yüzünde On Ton Makyaj, En Dekolte Kıyafetler Sonra Kalbimi Sev.. Oluyor Mu Böyle.. Sonrasında İse Şuursuzca Edilen Şu Cümle.. ‘ Siz Zihniyetinizi Değiştirin, Eğitin!’ Öyle Mi? Zihniyet! Peki Ya Sizin Zihniyet Ne Olacak!

Derdimiz Suçlu Aramak, Ona Buna Bok Atmak Değil. Dönem Böyle Bir Dönem. Geçmişte Ekilen Düzensiz, Bakımsız, Gevşek Ekilen Tohumların Hasılatıdır Bunlar. O Yüzden Derdimiz Suçlamak Değil Aksine Bir Yaraya Farklı Bir Bakış Açısı Getirmek ve Herkesin Bir An Olsa Da, Kendini Sorgulaması Sağlamak.

Herkes Sevilmek, Sayılmak İster. Lakin Kimse Bunun Yolunu Adam Akıllı Anlatmaz. Ortalıkta Bulunan Kötü Örnekler Yüzünden Herkes Kopyala Yapıştır Misali Birbirini Kopyalar. Acılar, Dertler, Göz Yaşları, Ayrılıklar, Hüzün Aynı Ama Çözüm Arayan Yok ve Devam Edilen Gaflet..

Her Anını Paylaşan, En Dişi Hallerini Gözler Önüne Serenler İnşallah Bir Gün Değerli Olanın Şahsiyet ve Karakter Olduğunu Anlar. Yoksa En Dişilerin Aldatıldığı, Yalnız Kaldığı Bir Dönemde Olmazdık.

‘ Ben Güzelim, Benim Ne Suçum Var’ Diyeceğine.. Güzelliğini Bir İkram Gibi Görerek, Şahsiyetinle Onu Taçlandırıp Eşine Bunu Sunmak Zor Mu Geliyor..

Muhakkak Ki, Her Kadın Tek Eşlidir. Birine Ait Olmak, Biri Tarafından Sevilmek, Sayılmak İster. Bundan Şüphemiz Yok Lakin Yolunu Kaybetmiş Haller De, Olduğunu Da, Bilmesi Gerekir.

Gerçek Sevilmenin ve Sayılmanın Yolu Her Bireye Tek Tek Anlatılmalıdır.

Boş Olana Karı Dolu Olana Kadın – Hatun Derler..

Ancak Erkeklerin De, Artık Kıça Başa Değil Ahlaka Sahip Çıkan Kadınlarla İlgilenmesi Elzemdir. Ortalık Da, Meze Gibi Gezenleri Sofrasına Almak Toplumun Nice Değerini Yok Eder.

Evet Bir Konuda Erkeklerin Nefslerine Sahip Çıkması, Gerçek Değere Önem Vermesi Gerekir. Toplumsal Ahlak Ancak Birbirine Gerçek Değerleri Vererek Oluşur.

Selam Selam Vesselam. (KBÇ)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.