Kadın – Erkek – Madde – Manevi

Genel Olarak Kadın; Bedeni (madde) İle Değil, Karakteri,Şahsiyeti,Ahlakı,Duruşu,Gönlü (manevi) İle Anılmak, İlgilenilmek, Sevilmek İster. Lakin Temelinde Doğru Ama Eyleminde Kusur Barındıran Bir Söylem Olarak Kalır. Nasıl Ki, Hayatına Giren Erkeğin Ahlakından, Efendiliğinden, Karakterinden (manevi) Önce İşine, Arabasına, Evine, Kıyafetine (madde) Bakıyorsa ve Hatta Bununla Da Kalmayıp En Süslü, En Pahalı Hediyelerle (madde) Mutlu Oluyor, Sevdiğinin Onun Sevdiğine Karar Veriyorsa Demek Oluyor Ki, Kadın; Kendi İçerisinde Madde ile Maneviyatın Değerini Tam Olarak Ya İdrak Edememiş Ya Da Maddenin Hükmü Altına Girmiştir.

 

Erkek İse; En Masum, En Irak, En El, En Göz Edilmemiş (manevi) Olanı Arzu Ettiği Halde Herbirine El Etme (madde) Hırsı Yüzünden Mutsuzluğu Daim Kalmaktadır. Bu Çırpınışları Sonucunda Arzuladığı İle Yaptığı Arasında Sıkışıp Kalmış ve Mutluluğu Başka Bir Bedende (madde) Olabileceğini Düşünmüştür. Oysa Ki, Özünden Baskın Bir Halde Hissettiği, Duyduğu ve İstediği Kadın Olgusu (manevi) Aynı Kadında Ki, Manevi Arzularla Örtüşmektedir.

 

Temelinde İki Cinsinde Aynı Şeyleri (maneviyat) Özünden Hissettiği, Duyduğu ve İstediği Halde Ne Acı Ki, Bedenine (madde) Söz Geçiremedikleri İçin Tüm Bu Delicesine Arayışları ve Buldukları Karşısında Duydukları Sıkıntı, Bunalım, Acı, Nefret, Kin, Öfke Devam Edecektir.

 

Sonuç Olarak Kendini Bedeninden (madde) İbaret Sanmak İnsanı Bunalımlardan Asla ve Asla Kurtarmayacaktır. Aksine Her Maddeye Abanış Onu Daha Sıkacak, Yaşanılmaz Bir Yaşam Sürmesine Yönlendirecektir.

 

Kadın: Ciddiyetini Ve Samimiyetini Bir Kere Daha Sorgulamak Zorundadır. Manen Arzuladığını Madde İle Kirletmemeli, Kirlettirmemelidir. Bir Yandan Manen Anılmak İsterken Erkeğinin Maddesi İle Ancak Gurur Duymalıdır. Taşıdığı Kadın Olma Sorumluluğunun Farkına Varmalıdır. Sorumsuz Erkeklerin Madde İle Olan Arsız Yaşamlarında Kobay Olarak Yer Almamalıdır.

 

Erkekler İse, Özünden Duyduğu El Edilmemiş (manevi) Olgusunu Bekaret (madde) İle Karıştırmamalıdır. Kainatın Ona Bahşettiği Efendiliği Köleliğie Tercih Etmemelidir. Çünkü Bedeninin (madde) Arzularına Gem Vuramadığı Sürece Bir Değer Olarak Değil Mahlukat Olarak Yargılanacağını ve O Tarz Bir Yaşam Süreceğini Unutmamalıdır.

 

Son Olarak Şu Söylenmelidir Ki, Aşk; Gizli İse Vardır Uluorta Yaşananıyorsa Bilin Ki, O Aşk Değil Maddenin Verdiği Sarhoşluktur. Tüm Bu Yaşadığımız Anlar İse Bir Baş Ağrısından Öteye Geçemeyecektir. Vesselam. (KBÇ)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.