İnadına!

Evet, evet inadına sevmek, saygı göstermek, hürmet etmek, korumak, kollamak, sahip çıkmak; inadına mutlu olmak gerekir. Yaratılıştan bu yana Şeytana muhalefet etme adına; İnadına Sevmek, Sevilmek, Beğenmek, Beğenilmek.

Zor Değil Lakin Basit De, Değildir İnsan Olmak. Meziyetleri İle Zaman İçerisinde İncelerek Kainata Karşı Hassas Olmak. Eğer Bir Muhalefet Gerekiyorsa Birbirimize Karşı Değil; Şeytana Karşı El Birliği İçerisinde İnsanlığın Şerefini Kainata İspat Etmek. Aksi Halde Görüyor ve Biliyoruz Ki, Şu An Ki, Halimiz Hayvandan Dahi Aşağı Bir Haldir.

Güvensizliğin Kol Gezdiği, Samimiyetin Mum İle Arandığı; Her Bireyin Bencilce Sadece Kendi Aciz Bedenini Düşündüğü ve Bu Sebeple Nice Yanlışın Yapıldığı Bir Dönemdeyiz. Evet, Evet Bunun Acı Farkındayız. Yalan Yok. Tüm Yanlışların Adeta Doğru Kabul Edildiği Bir Dönemdeyiz Sanki. Akıl Durgunluğu Yaşandığı Zaten Kaçınılmaz Bir Gerçek. Şuurun İstifa Ettiği, Sadece Yargının İnfaz İle Çalıştığı Adaletsiz Bir Haldeyiz. Evet, Evet Bu Hepimizin Bir Gerçeğidir. Ancak Dediğimiz Gibi İnsanın Varlığına Hürmet Etmeyen, Onu Tanımadan İnkar Eden ve Hakir Gören Şeytanın Gafletine Düşmemek Adına ve Sırf Ona İnat Olsun Diye Sadece Birbirimizi Değil; Tüm Kainatı Sevecek, Sayacak ve Takdir Edeceğiz. İnsana Yakışır Hal De, Bu Olsa Gerek!

Sadece Göstermelik Hayvan Hakları Diyerek Nice Canlıyı Unutmak Yakışmaz İnsana. Su, Hava, Toprak: Canlı Değil Midir? En Temel Beşeri İhtiyaçlarımız Değil Midir? O Halde Canlı Derken Aklımıza Sığ Olarak Sadece Sokak Kedileri, Köpekleri Değil Tüm Canlılar Yani Kainat Gelmelidir. Korunması Daha Doğrusu Sahip Çıkılması Gereken Tüm Kainattır. Bu Bir Gereklilikten Öte Varlık Sebebidir.

Önce Kendimizden Başlayarak Sevmek, Takdir Etmek ve Sonrasında Çevremizle Başlayan Bir Çığ Gibi Sevgimiz Artarak Devam Etmelidir. Beşer: Sahip Çıktıkça Değerlenir, Kendine Gelir. Kendine Gelen Beşer İse İnsanlık Makamında Bir Yer Edinir. Ancak ve Ancak Bu Sebeple Gerçek Mutluluğa Erişir ve Huzura Kavuşur. Aksi Halde Sonbahar Yaprağı Misali Oradan Oraya Savrulur ve Sonunda Yok Olur..

Tüm Kainata Bir Çağrımızdır. Sesimizi Duyan, Arzumuzu Canı Gönülden Hissedenlere Vicdan Haykırışıdır. Gelin! Sahip Çıkalım Lakin Önce İnsanlığımıza. İnsan Olmadan Yapılan Her Şey Eksik Kalır. Siz Bakmayın Kimin Ne Dediğine! Kim Ne Derse Desin, Beşer Düştüğü Bu Gafletten Çıkacak ve Şerefine Elbet Ulaşacaktır. Çünkü Biliyor ve İnanıyoruz Ki, Her Şeyin Sahibi Olan Allah (c.c.)’ın Muradı Gerçekleşecektir. Öyle Ya Da, Böyle.

Seferberlik İlan Edelim İnsanlık Adına! Öyle Söz De, Yazı Da, Değil İçtenlikle Harekete Geçerek Eylemleştirelim Bu Hareketi. Son İmzamız Olsun Kainata; Şeytana İnat. Yanıldığını Gösterelim, İnsanlığın Aslında Onun İçin De, Bir Kurtuluş Olduğunu Gösterelim. Hiç Bir Şey Bilmiyor, Hiç Bir Şeye İnanmıyorsak Dahi; Kendi İç Sesimizi De Mi Duymuyoruz? Bu Hal Hal Midir?

Her Bireyin Kendi Köşesine Çekildiği, Aman Ne Haliniz Varsa Görün Dediğimiz Sesler; Aslında Çaresizliğin Çığlığı Değil Midir?

Uzun Uzasıya Yazmaya Gerek Yok. Halimiz Ortadadır Ne Bir Kanıt Ne Bir Şahit Gereklidir. Yapılması Gereken Tek Şey Vardır. Önce Kendimizden Başlayarak Sevmek, Saymak ve Takdir Etmek. Sevilecek Pek Halimiz Yok İse O Halde Sevilecek Hale Gelmek!!!

Selam Selam Vessselam.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.