İhanet Mi Gaflet Mi?

Yakın Zamandır; Tarihimizin Şanlı Savaşlarının Olduğu Görüntüleri Ve Bununla Beraber Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Bugüne Kadar Sır Gibi Saklanan Fotoğrafları ve Videoları, Genel Kurmay Başkanlığı Tarafından Yayınlanmaya Başladı. Bir Tesadüf Müdür Yoksa Altında Neler Vardır Açıkcası Şahsıca İrdelenmesi Gerektiğini Düşünüyorum. Önyargılı Olmamak Adına Da Hatam Olursa Herkesin Affını Dilerim.

 

Anlatmak İstediğim Şudur Ki, Kurtuluş ve Çanakkale Savaşları Bugüne Kadar Dünyada Vuku Bulmuş Olan Savaşların İçerisinde Çok Büyük Önem Arz Eden Savaşlardandır. Bunun Sebebini Çoğumuz Bilir Lakin Hatırlatmak Adına Şunu Söyleyebilirim Ki; Bu Savaşlar; Bu Toprakların Ne Kadar Önemli, Kutsal Olduğunu Ve Bununla Beraber Türk Milletinin Neler Yapabileceğini Ortaya Koyan Eşsiz Anlardan Oluşmaktadır. Yokluk İçerisinde Kalan ve Adeta Yok Olmaya Yüz Tutmuş Türk Kavramının Adeta Küllerinden Yeniden Doğduğu Anlardır. Şu Şanlı Ve Kutsal Olaylarda Çok Büyük Etkisi ve Vesilesi Olan Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk İse Örnek Bir Şahsiyet Olarak Karşımıza Çıkar. Onun Varlığını Tabulaştırmak Yerine Örnek Almak Her Türk Evladının Başlıca Görevidir. Çünkü M.K.Atatürk’de Bir Beşerdir. Ancak Kendi Ataları Gibi Türk’ü Şahlandırıp, Ayağa Kaldırmış ve Dünyaya Kafa Tutmuştur. Yani Burada Aciz Olan Bedeni Değil, Arzusu, İnancı, Gayesi, Başarısı, Çabası İrdelenmeli Ve Yaşatılmalıdır. Aksi Halde Geçmiş Dönemlerde Olduğu Gibi Sadece Bir Taş Mezar Yapıp Ziyarete Açılması, Büstleri İle Okulları Doldurmak Değil, Fikirleri İle Gençlerimiz Akıllarını Doldurmak Gereklidir.

 

Söz; M.K. Atatürk’e Gelince Ağzı Dolu Dolu Konuşanların İcraatlarını Görünce Açıkcası Samimiyetten Ne Kadar Yoksun Olduğumuzu Anlıyorum. Bunun Nedenini Görmemek İse Acizliktir. Sözüm Ona Bir Çok Kurum Onun Adını Yaşatmaya Çalışırken Aslında Sadece Tabulaştırmaya Çalıştığını, Esas Gayeden İnsanları Uzaklaştırmak İstendiği Açıkca Görülüyor. Hadi Canım Sende Diyenlere O Zaman Şu Soruyu Sormak Elzem Olur!

 

-Bunca Zaman Askeri ve Devletin Arşivlerinde Kayıtlı ve Sır Gibi Tutulan Şanlı Tarihimizin Fotoğraf ve Görüntüleri Neden Halka Sunulmadı? Neden Okullarımızda Sadece Klasik Tarih Öğretildi? Neden Sadece Askeri Başarı Öne Çıkarıldı? Neden Ağ Yaşken Eğilir Dendiği Halde Genç Beyinlere Bu Vatan Aşkı Sadece Sabah Okul Girişlerinde İstiklal Marşı İle Yetinildi? Neden? Hiç Sevmediğimizi Sürekli Olarak Zikrettiğimiz Halde Bunca Zaman Bu Hükümet Yoktu! Sözüm Ona Atatürkçü Olan Kesim İktidar ve Ülke Savunması Yapıyordu! Yani 10 Yıldır Varolan Hükümetten Önce Neden Hiç Bir Hükümet Veyahut Genel Kurmay Bu İşe El Atmadı? Ya Attırılmadı? Amaç Ne İdi? Ne Empoze Ediliyordu Çocukken Bizlere? Kendi Şanlı Tarihimizi, Türk Nedir Öğretilmeyen Eğitim Ve Öğretim Sisteminde Bize Neler Öğretildi? Lütfen Biraz Geçmişe Gidin Ve Hatırlayın? O Genç Akıllarımıza Neler Sokuldu? Tüm Dünya Ülkelerinin Başkentlerinden Tutunda, Çoğrafi Özelliklerine Kadar tüm Detaylı Gerekli Gereksiz Çöp Bilgilerle Donatılmadık Mı? Kim Buna Hayır Diyebilir!

 

Amacım Kimseyi, Yargılamak, Suçlamak Değil. Lakin Kendi Gerçeğimizi De Bilmek Şart-ı Azimdir. Biz Hiç Bir Şey Bilmiyoruz. Çünkü Öğretilmedi. Milli Şuur Zayıf Kaldı. Türk’ü Türk Yapan Doneler Bile Sadece Birkaç Kemikten İbaret Gösterildi. Cahil Kaldık! Bilmedik, Bilemedik. Oysa Küçük Bedenlere Aşk İle Zikredilecek Onca Mutlak Bilgi Varken Bu İhanet Derecesinde Ki Sistemi Kim Getirdi De Musallat Etti Başımıza? Lütfen Bu Soruları Herkes Kendi Vicdan Mahkemesinde Yargılasın. Sırf Birilerini Sevmiyoruz Diye Tümden Giden Beter Olan Geleceğimizi Birilerine Atmayın. Attırmayın.

 

Yeni Yeni İnternet Üzerinden Sözüm Ona Milli Şuur Adına Yayınlar Yapılıyor. Çanakkale ve İstiklal Savaşlarımızın Özel Anlarının Olduğu Fotoğraf ve Görüntüler. Bunları Servis Eden İse Devlet Kanalları Ve Şanlı Ordumuz. Milli Arşivlerin Sadece Küçük Bir Kısmı Açıldı?! Ne Garip Değil Mi? Her Yerde Türk Naraları Atılırken Daha Kendi Tarihimizi Bile Göremedik, Bilemedik. Hep Birilerinin Bizlere Empoze Ettiği Tarihi Yalan Dolan Haberlerle Büyüdük. Bu Şahsımın İtirafıdır. Ben De Öyle Büyüdüm.

 

Şimdi Akıla Şu Soru Geliyor Doğal Olarak. Cahilliğimi Affedin. Ancak, Bunca Zaman Sözüm Ona Atatürk’çü Zihniyet İktidarda ve Korumada İdi. Peki Neden Milli Şuur Adına Bu Arşivler Onların Döneminde Değil De, Yine Sözüm Ona Anti Atatürk’çü Diye Adlandırılan Bu Hükümet İZNİ İLE YAPILIYOR! Garip Değil Mi? Ters Bir Soru Ama Sorulması Elzem Bir Soru! Bunu Herkes Kendi Yanıt Versin Ve Yorumlarınızı Ciddi Anlamda Bekliyorum. Ocu Bucu Olmadan, Vicdan Mahkemenizde Yargılayarak, Öz Eleştiri De Yaparak Lütfen Yanıt Bulun Bu Aciz Sorulara. Çünkü Hani Diyoruz Ya, Tüm Vatansever, Paşalar, Alimler, Yazarlar İçeride Tutuluyor! Zulm Yapılıyor! Peki Bundan 10 Sene Önce Hepsi Vardı! Hepsi Görevde İdi. Onları Yetiştirenlerde Vardı! Peki Neden Ama Neden Yıl 2013 Olmuş ve Biz Daha Yeni Yeni Şanlı Tarihimizi Görüp, Okuyabiliyoruz. Ben Yanıt Veremedim Bu Soruya Çünkü Yanıt Verirsem Büyük Bir İhanetin Ağırlığında Bükülürüm. O Yüzden Sizlerin Değerli Düşüncelerini Merak Ediyorum. Saygılar Sevgiler Vesselam.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.