İçki – Sigara Vs.. Neden Haramdır!

İnsanoğlu: Akıl – Beden Sağlığına İçki – Sigara vs.. İle Vermiş Olduğu Zararın ve Bununla Ne Büyük İhanet İçerisinde Olduğunu Elbet Bir Gün İdrak Edecektir. Belkide Etmektedir De, İşine Gelmemektedir. Ancak Şu Bilinmelidir Ki, Bu Tür Zararlı Maddelerin Beden ve Aklın En Büyük Düşmanı Olduğu ve Kullanım İhtiyaçı Da, TATMİNSİZLİK’ten Gelmektedir. Tatmin Olamayan İnsan Arayış İçerisinde Olur. Bu Boşluk Onu Birçok Yararsız Hatta Zarar Veren Maddelerin İçerisine Sürükler. Herşey Tatminsizliğin Belirtisidir. Oysa Tatmin Olan İnsanda Bu Tür Alışkanlıklar Çok Kısa Sürede İzale Olur. Akla Bile Gelmez.

 

İnsanoğlunu Diğer Canlılardan Üstün ve Farklı Kılan Aklıdır ve Emanet Olarak Verilen Mucizevi Bedenine Sahip Çıkmakla Hükümlüdür. Emanete Hıyanetin Cezasıda Bellidir. Haramdır. Haram Olan Da, Günahtır.Dinimizce Haramın Açılımı İse Bellidir.

İşine Gelen Kısmını Alıp Diğer Taraflarını Hiçe Saymak Yersizliktir. Sözüm Ona Bir Kadehin Yararını Dile Getiren Alim Tayfasının Gerçeği İtiraf Edemediği Bellidir. Çünkü Çoğu Bu Maddelerin Bağımlısı Olarak Nefes Alır. Ayrıca Büyük Bir Rantın Çarkı Olarak İşlevsel Değer Taşır. İnsanları Kendinden Uzaklaştırmak, Özünden Gelen Duygu ve Düşünceleri Bulanıklaştırmak, Hatta Unutturmaktır Amaç.

 

Bir Kadeh İle Tüm Şişe Arasında Bir Fark Yoktur. Ha Bir İnsan Öldürmüşsün Ha Onlarca. Fark Yoktur. Günah Günahtır. İhanet İhanettir. İşimize Geldiğince Din Yorumlanamaz ve Yaşanamaz. Ciddiyetsizliktir Tüm Bu Yaşanan Dram.

Sigarayı İse İçenlere Sormak Lazımdır. Zevkten Mi Yoksa İhtiyaçtan Mı İçildiği Bellidir. Kendimize Bile İtiraf Edemediğimiz Gerçekler İçin Diğer İnsanları Yanıltmamak Lazımdır.

 

İnşallah İdrak Edilir Yanlışlar Olur Tüm Yapılanlar.

 

Selamlar

 

(KBÇ)

İçki – Sigara Vs.. Neden Haramdır!” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.