Hayvanat Bahçesi

Tüm Canlılar İnsanlar İçin Yaratılmıştır. Hepsi Adeta Kainatın Birer Rengi Gibidir. Ve Mutlak Olarak Her Birinin Ayrı Bir Değeri ve Özelliği Mevcuttur. Birinin Ahlak Yapısı İnsanlara Rehber Olurken Birinin Eti, Sütü Besin Olarak İnsanın Gelişmesi İçin Vardır. Hiç Bir Canlı Yoktur Ki, Dolaylı VeDirekt Olarak İnsan İçin Olmasın Veyahut Yararı Bulunmasın.

 

Birinin Sadakati Dikkatleri Çekerken Birinin Dost Canlı Olması Aslında Temelinde; Her Sıfat-ı Ahlakın Temsilidir. Tümden Bakıldığında İse Allah (c.c.) Görülür. Tek Tek İrdelendiğinde İse Her Birinin Farklı Özellikleri ve Kendilerine Has Yaşamları İle Dikkat Çeker.

 

İnsanın Beden Yapısı İse Tüm Mahlukatın Sıfat-ı Ahlakı İle Örülmüştür. Bu Sebeple Gün Gelir Hayvanlaşır, Gün Gelir İnsanı Kıvama Dönüşüverir. Lakin İnsan Herşeyi İle İnsandır. Yeri Geldiğinde Aslan Kesilmeli Yeri Geldiğinde İse Sakinliği İle Kedi Gibi Olmalıdır. Bu Yüzdendir Ki, Hatalar Aslında Her Mahlukatın Kendi Öz Yapısına Uygun Olma Arzusu Yüzünden Gerçekleşir. Çünkü Aslını Tanımayan ve Yaşatamayan Her İnsan; Mahluksal Yapısının Girdaplarında Kaybolur, Adeta Hükmü Süren Hayvanın Boyunduruğu Altına Girer.

 

İşte Büyük Kainat Dediğimiz Aslında İnsanın Bedeni; Tüm Mahlukların Sıfatları İle Yaşam Sürer. Önemli Olan İse Yuları İnsanın Eline Alması ve Öncelikle Elin İnsanı İle Uğraşmaktan Öte Kendi Mahluklarını İslah Etmesi, Eğitmesi Şarttır.  Ancak Bu Yolla Saadete Erebilir. Aksi Halde Gün Be Gün, An Be An Değişim Gösterir ve Çevresine Olur Olmaz Şeyler Yaşatır. İşte Şu An Ki, Maymun Sıfatı Herkesçe Benimsenmekte  Ve Yaşantısı Adeta Emsal Teşkil Etmektedir.

 

Maymun Olan Yaşantımızın Tez Zamanda İnsan-i Değerlere Çekilmesi ve Huzur İçerisinde Bir Hayvanat Bahçesi Edası İle Özgürce ve Keyifle Gezmek Gerekir. Çünkü İnsanın Bedeni Onun Hayvanat Bahçesidir. Vesselam. (KBÇ)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.