Hayat Bir Oyun. Ancak!

Hani Deriz Ya; ‘Hayat Bir Oyun. Dünya: Sahne. Hava, Toprak, Su: Dekor. İnsanlar: Oyuncu. Yönetmen İse; Yaradan. Ne Yapsak Yersiz. Senaryo Belli. Elden Ne Gelir!

 

İşte En Büyük Yanılgımız Burada Başlamış. Evet Tabiki Hayat Bir Oyun. Sahne: Dünya. Hava, Toprak, Su, İse Dekor. Ancak; Oyuncular: Tüm Canlılar. İnsan İse Aslında Yönetmen.

 

Peki Yaradan Nedir Diye Sorabiliriz. Yanıtı Çok Basit ve Bir O Kadar Da, Manidar. Yanıt: Yaradan İle Kulu Ayrı Görmek En Büyük Hatamız. Çünkü İnsan: Kul’dur. Yani Vekil. Hakimiyet Sıfatına Mazhar Olmuş Bir Canlıdır. Yani; Yaradanın Dünya’daki Temsilcisidir. Gene O Birdir, Ama Herşey İle BİRDİR.

 

Pekala O Zaman; Bu Kadar İnsan Var Yani Bu Kadar Yönetmen Bir Oyunda Olur Mu Diyede Düşünülebiliriz. Tabiki Olmaz. Olmaz Çünkü BİR Olmadan Hiçbirşey Olmaz. Biz İnsanoğlu; BİR Olamadık Ki, Hükmümüzü Sürelim. Hak, Adil, Huzurlu Yaşayalım. Aslında Bunu Hoş Bir Örneklendirme İle Tam Edebiliriz.

 

Örnek: Parlamentomuzda 550 Milletvekili Var. Ancak Karar Alındığında O Kadar İnsan BİR Araya Gelip BİR Yasa Çıkartıyor Değil Mi? Yani Birlik Olup Bir Karar Veriliyor. İşte İnsanoğlu BirTürlü BİR Olmayı Başaramadı.

 

Güzel, Çirkin, Zengin, Fakir, Zayıf, Şişko vs.. Gibi Birbirimizi Olur Olmaz Şekillere Sokup, Buna Göre Değer Verdik. Bu Sayede Her İsyankar, Bencil Kafadan Ayrı Ses Çıktı. Çok Ses Olan Yerde Tek Ses Olmaz. O Yüzden Hayatlarımız Karmançorman. Bu Yüzden Mutsuz, İsyankar, Küfürbaz, Tatminsiz, Vurdumduymaz Hayatlar Sürüyoruz. Bir Olamadığımız İçin. Yaradan İle Bir Olmadığımız İçin. Ermek Demişiz Ama Onu Bile Utopik Kavramlar İçersine Atmışız. Hiç Etmişiz. Ermenin Aslında Özüne Varmak Olduğunu, Yaradan İle Bir Olmak Olduğunu Anlamamışız. Hep Güzel Şeyleri Uzaklarda Aramışız. Oysa Ki, Mutlak Güç, Huzur İçimizde Saklıymış.

 

Yüce Yaradan Tüm Kainatı En İnce Ayrıntıları İle Yaratmıştır. Her Canlı İse O’nun Sıfatlarını Temsil Eder. İnsanı İse Tüm Canlıların Özünden, Özetinden Yaratmıştır. En Büyük Yetkisi; Hakimiyet Sıfatı İle De, İnsanı Onurlandırmıştır. Bu Sıfat İle Kainata Hakim Olsun, Düzen Getirsin ve Geçici Hayatını İdame Ettirsin Diye De, Emretmiştir. Herşeye Hakim Olan İnsan Daha İki Dudağına Hakim Olamıyorken, Gönül Kırıp, Bu Yetkiyi Hiçe Sayıyorsa ‘Yaradan Böyle İstemiş, Kaderim Böylemiş’ Demek En Büyük İhanettir. Herşeye Sahipken Hiçlik İçerisinde Nefes Almak Olsa Olsa Diğer Mahlukların Yaşamıdır. İnsana, İnsan Olana Ait Değildir. Herkesin Kendince Karar Vermesi Gerekir. Ne Olduğuna!

 

Bir Olmak Lazım. Hadi Atalarımız Demiş Ya: ‘Her Kafadan Ayrı Ses Çıkarsa Olmaz Diye!’ Çok Söze Gerek Yok. Tek Söz Yeterlidir. Biz İnsanız. Yaradanın Hakimiyet Sıfatıma Mazhar Olmuş En Üstün Varlıklarız. Ama BİR Olursak. Yoksa HİÇ Oluruz. Aynı Şu An Ki, Gibi… vesselam.

 

Saygılar Selamlar. (KBÇ)

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.