GERÇEK YAŞANMIŞ HİKAYE

GERÇEK YAŞANMIŞ HİKAYE

 

Kafkas cephesinde genç paşalarımızdan biri, Ruslarla savaşın planını kendisi yaptığı, Türk Kuvvetlerinin, Türk kuvvetlerinin kazanmasına can attığı halde; biz ilerlediğimiz zaman içinden bir tessür duyuyor. Rus ilerlediği zaman; bir ferahlık duyuor, adeta sevinir gibi oluyor.

Paşa kendine geliyor. Yokluyor kalbini, inancını tartıyor, düşünüyor. Türklüğünden şüphe etmiyor. Ama yine, Rus ilerlese içi ferahlıyor, biz ilerlesek mütessir gibi oluyor. Nihayet kendisi cepheden ayrılamıyor, anasının çadırına gelmesine karar veriyor.

Anasını incitmeden çadırına getirtiyor. Sıkıştırıyor. Uzun bir emekten sonra, paşanın anası ‘Oğlum, senin tohumunda karışıklık yoktur! Ancak saa hamile iken komşunun hizmetkarı vardı. Şu gavur ne iyi diye ona imrenirdim. Başka bir şüphem yok.’ Diyor.Anacığından bu sözleri işitip çadırından çıkıyor.Paşa ilerleyen ordunun başına giderken bakıyor ki Rus bozguna uğramış kaçıyor, bizmkiler şahlanmış kovalıyor.Savaş, planladığı gibi iyi gidiyor. Zafer bizim ama yine içine sıkıntı düşüyor. Bu haline içerlediğinden, çekip tabancasını intihar ediyor. Masal değil Türk Evladı!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.