Geçmiş Mi, Gelecek Mi Yoksa Anınla Birleşmek Mi?

Tarihini Elbet Unutma. Onu Her Daim Gönlünde Yaşa ve Hatırla! Lakin Geçmişi Özlem İle Anmak; Anını Yaşayamamaktan ve Çaresiz Kalmaktan Cereyan Eder. Ve Bu Gafleti Doğurur Unutma. Osmanlı: Türklerin Bir Kolu ve Devleti İdi. Nice Şanlı Başarıları Yanında Nice Gafleti ve Yanlışı Da Aşikardır. Bunu Kimse İnkar Edemez.

 

Osmanlıya Dönelim Demek En Büyük Gaflettir. O Dönemin Akıl ve İman Bütünlüğünden Doğan Birleşkeye Özenmek Ancak Acizlikten ve Cahillikten Gelir. Yıl 2014 Olmuşken 7-8 Asır Gerisine Özenmenin Takdirini Elbette Sizlere Bırakıyorum. Acizlikten Kurtulmak Elzemdir.

 

Bu Aziz Milletin Asil Kanından Doğan Gücü Halen İdrak Edemeyenler Oraya Buraya Özenir ve Sürekli Olarak Geçmişi Yad Eder. Elbet Suçlu Aramıyoruz Lakin Yanlış Eden Çoktur. İşte Bilgisizlikten Doğan Yanlışlar Sürekli Olarak Bizi Geriletmekte, Geçmişe Özlemle Bakmamızı Emretmektedir.

 

Doğru Olan Şudur Ki, Osmanlı Devleti: Bu Aziz Milletin Geçmişte Neler Yapabildiğini Gösteren Ciddi Delil Niteliğindedir. Lakin Ondan Öncesinde Nice Devlet Kurmuş Bu Asil Millet Endülüs, Selçuklu Gibi De Değerleri Yaşatmıştır. O Halde Arzu Edilecek Olan Geçmişe Özenmek, İmrenmek ve Geri Çağırmak Değil Aksine Zamana Uygun Yepyeni Bir Sistem ve Rejim İle Bu Asil ve Değerli Milleti Dünyaya Hakim Kılmaktır.

 

Unutulmamalıdır Ki, Bu Asil Milletin Esareti Tüm Dünyaya Yansır ve İnsanlar Köle Edilir Ki, Edilmektedir. Belki Bedenlerimiz Özgür Gibi Gözükmektedir Lakin Fikriyat Açısından Yıllardır Esaret Altında Olduğumuz Unutulmamalıdır.

 

Her Birey, Her Millet Ektiğini Biçer, Hak Ettiğini Yaşar. Söylenmeye Gerek Yoktur. Böyle Ettik Ki, Böyle Bir Yaşam İle Yüz Yüzeyiz.

 

Geçmiş Mi, Gelecek Mi, Yoksa Anınla Birleşmek Mi? İşte Esas Yanıtlanması Gereken Değerli Bir Sorudur.

 

Vesselam. (KBÇ)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.