Gaflet Çukuru – Osmanlı Devleti

İstisnasız Her İnsanın Dönem Dönem Boşluğa Düşüp, Ciddiyetini Kaybetmesi İle Şeytana Kulak Vermesi Ve Dolayısıyla Hata Yapabilir Olması Muktedirdir.

 

Bunun Aksini Düşünmek İse Büyük Bir Gaflettir. Aksi Halde Nice Aldanmanın Önü Açılır ve Zamanında Tekerrür Eden Hatalar Peşisıra Yaşanır Olur. Sonrasında İse Hatanın Nerede Olduğunu Göremez Hale Gelinir Ki, Bu Gafletlerin En Ölümcül Olanı Olur. Çünkü Tüm Bunlara Sebep Olan Hataların Sebebi Hep Uzaklarda Aranır. İşte Buna Da Kısır Döngü Denir. Şu An Ki, Halimiz Gibi.

 

Ecdadımız Olan Osmanlı Devleti’nin Düştüğü Gaflet Çukurunu Görmezden Gelip Elde Ettiği Zaferlerle Sarhoşluk Yaşayanların Halleri; Belkide Bir Şeylerin Değişmesini Engellemekte Hatta Düşmanın Ekmeğine Yağ Sürmektedir.

 

Bir İlah Gibi Görmek; Devleti ve Kurucularını İşte Sonu Belli Olmayan Bir Oyun Haline Gelir Ki, Bu Da Yıkılmaya Giden Sürecin İlk Basamakları Olur. Osmanlı Devleti İsminden De Belli Olduğu Gibi Bir DEVLET İsmidir. Asırlar Öncesinde Kurulan ve O Dönemin Zeka Kapasitesine Göre De Şekil Alan Devlete Özenmek Şu An Ki, Nice Akıla Büyük Bir Hakarettir.

 

Sözüm Ona Atalarımızın Soyundan Gidiyoruz Kelamı İle Süslenen Bu Zevzeklik Aslında Düşmanın Özellikle İstediği Bir Durumdur. Çünkü Asırlar Boyunca Osmanlı Devleti’ni Ellerinde Oyuncak Edenlerin Elinde Oyuncak Kalmamış Bir Yenisini Değil, Geçmişte Tanıdıkları ve Çözdükleri Sistemi Arzu Ederler. Ve Bunu Sürekli Olarak Yeni Nesile Empoze Ederler.

 

Osmanlı Devleti’ni Yakından Tanıyan Bilen Sözüm Ona Uzman Kim Varsa Ve Bunların Hangisi Osmanlı’ya Dönmemiz Gerekiyor Diyorsa Ya Haindir Ya Da Gaflettedir. Lakin Gaflette Olma Olasılığı Çok Azdır. Çünkü Gerçek Osmanlı Tarihini Bilen Her İnsan Asla ve Asla Geriye Dönmek İstemez Aksine Çok Daha İyisini Kurmak İçin Çaba Sarfeder. Özellikle Osmanlı Adını Kullanan ve Bu Gaflet Çukuruna Çekilmek İstenen Bazı Saf, İyi Niyetli İnsanlarımız İse Bu Sinsi Oyuna Gelmektedir.

 

Tüm Bu Çabaların Aslında Kendi Akıllarına Olan Büyük Bir İhanet Olduğunu İnşallah Tez Zamanda Anlaşılır Hale Gelir ve Gereği Yapılır. Aksi Halde Gaflet Uykusu İle Sarılan Bedenimiz Ahmaklığına Devam Edecektir.

 

Her Zaman Olduğu Gibi Sözlerimizi Şekil Aklı İle Okuyan Lakin Anlayamayacak Olanlar Osmanlı Devletine Hakaret Ediyor Diye Düşünecek Ve Tepki Gösterecektir. Bunu Çok İyi Bildiğimiz İçin Sanırım Son Cümlemiz O Ahmakların Da Düşünmeden Söz Etmesini Engelleyecektir.

 

Evet Osmanlı Devleti’nin İlk Yüzyılından Sonra Ciddiyetinde Bir Gevşeme Yaşanmış ve Aslını Kaybetmiştir. Sonunda İse Yıkılmaya Yüz Tutmuştur. Lakin Osmanlı Devleti’ni Yıkan Bazı Soyu Bozuk Tarihçi Geçinenlerin İddia Ettiği Gibi; Gazi Mustafa Kemal Atatürk Değil Aksine Osmanlı Devleti’nin İdareci Kesimidir. Yaptıkları Nice Hatalar Bellidir Ve Sırf Bu Yüzden Arşivler Açılmamaktadır. Çünkü Arşivlerin Açılması Kimin Hain Kimin Vatansever Olduğunu Ortaya Çıkartacaktır.

 

Özellikle Dindar ve Milliyetçi İnsanların Aslında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Sevmesi Gerekirken İş Nasıl Oldu İse Tam Tersine Çevrilmiş Sözüm Ona Atatürk; Koca Osmanlı Devleti’ni Bir Günde Yıkmıştır. İşte Bu Yalan Ancak Ahmak Olan Akıllarda Yoğrulabilmiş Lakin İşin Gerçek Sırlarını Bilenler İçin Sadece Tebessüm Yaratmıştır.

 

Elbet Konu Çok Derin ve Üzerinde Konuşulması Gereken Bir Konudur. Lakin Değerli Gözlerinizi Yormadan ve Akıllarınızı Fazla Bulandırmadan Son Cümle İle Bazı Şeylere De Netlik Kazandırmak İsterim.

 

Elbet Osmanlı Devleti Hatalıdır Lakin Şu An Onların Tırnağı Dahi Olamayacak Haldeyiz O Da Ayrı ve Değerli Bir Konudur. İnşallah Bazı Ahmaklar İçin Bizlerin Vatan Aşkı ve Sevgisi Şekilci Değil Özden Gelen Gönül İle Bağlantılı Olduğu Anlaşılır ve Bu Sözlerimiz İmza Niteliğinde Olur. Vesselam. (KBÇ)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.