Ey Şehr-i İstanbul

Ey Şehr-i İstanbul Hazretleri Senden Özür Diliyorum!

 

Nice Kan Döküldü Senin İçin, Sırf Koynunda Nefes Alınsın Diye.

Müjdelendin Çok Öncesinden Kutsal Kelam İle.

Akın Akın Geldiler Üstüne Bir Avuç Toprak İçin.

Evet Çok Kan Döküldü Senin İçin.  Ama Söz Yerde Kalmasın Diye.

 

Ve Sonunda Söz Tutuldu, Gerçek Sahiplerin Geldi Bağrına. Sahiplendi Seni. Kendi Gibi, Canı Gibi, Anası, Kızı, Kardeşi, Sevdiği Gibi Gördü Seni. Baş Tacı Etti. Sultan Eyledi Seni Gönül. Ama Kimse Anlamadı Bu Sevgiyi. Durmadılar Sürekli Saldırdılar. Ve Halen Saldırıyorlar..

 

Ama O Kadar Değerli, O Kadar Muhteşemsin Ki, Herkes Hazmedez Seni. Nefes Alamaz Üzerinde. Toprağın Dahi Kabul Etmez. Kusar Hepsini. Sarhoş Eder Senin Aşkın İnsanı. Nefes Aldırmaz. Bir Gariptir İstanbul’da Yaşamak, Seninle Varolmak.

 

Sanırım Fazla Şımardık Makamın Karşısında. Fazla Güvendik Kendimize Boşladık Seni. Değerini Bilemedik, Anamadık Seni Her Daim Fatih Sultan Gibi. Kıymet Bilmedik, Bilemedik.

 

Hele Bir Bak Ne Hale Düştük! Üstünde Ayyaşca Tepindiğimiz, Her Karışını Zina, Küfr Ettiğimiz Halimize Bir Bak. Bu Da Yetmiyormuş Gibi Kendi Kanımızı Döker Olduk Koynuna. Nasıl Bu Hale Geldik! Nasıl Bu Kadar Hain Yetişti. İnsanlarımız Nasıl Bu Kadar Düşman Oldu Birbirine. Nasıl Bu Kadar Önyargılı Olduk! Nasıl Hiç Araştırmadan Sadece Manşet Haberleri İle Toplandık, Eylemler Yaptık. Nasıl Oldu Bu? Nasıl Bu Hallere Düştük? Kardeş Kanı Dökmek Midir Emanete Sahip Olmak. Kimi Kime Şikayet Ediyor, Kırıp Döküyoruz. Kime Saldırıyoruz? Kime …

 

Ağırlığın Karşısında Ezildik, Güzelliğin Karşısında Sarhoş Mu Olduk? Mecnuna Mı Döndü Herkes Görmez Gerçekleri. Yetmedi Mi Bağrına Sızan Kanlar? Geçmişte Mi Unutuldu? Nereye Varacak Bu Son. Yoksa Yoksa.. Yeni Sahipler Mi Beklersin Ey Şehr-i İstanbul!

 

Sakın Ha! Düşünmeyesin Böyle Şeyler. Sakın Ola! Aklına Bile Getirmeyesin.

 

Bilirim Türk Halkı Saftır, Ama Bu Onun Aptallığından Değil Mutlak Olan Gönül Zenginliğindendir. O Kadar Saf Temiz Duygularla Sever Ki Seni Ne Yapacağını Şaşırır Bazen. Sanırım O Bazı Anlardayız Şimdi. Sen Affet. Sen Büyüksün Hepimizden. Nicedir Hizmet Eder, Sırtında Taşırsın Bizi. Emanetsin Biliriz Ama Seni Anamız Gördük. İnsan Evlatlarına Hiç Kıyar Mı?

 

Sen Affet Bizi Şehr-i İstanbul! Kıymet Bilinmiyor Ama Elbet Hatırlanacaktır Değerin.

 

Atalarımız Gibi Seni Baş Tacı Edeceğimiz Günlerde Elbet Gelecektir..

 

Akacaksa Da Kan Emin Ol Ki, Bu Ancak Düşmanlarımızın Kanı OLACAKTIR!

 

Vesselam. (KBÇ)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.