Din – Devlet

  • Din; İnsanoğlunun Karakteridir. Karaktersiz İnsan Düşünülebilir Mi?

-Elbet Düşünülebilir!

  • Devlet Dediğin Nedir Ki? Sen, Ben, O, Biz Değil Mi?

-Hayır. Sen, Ben, O, Biz Değil Bizden Gayrı Olandır!

  • O Zaman Devletin Karatersiz Düşünülebilir Mi?

-Tabiki Düşünülebilir. Karaktersiz İnsan Varda Devlet Neden Olmasın!

 

Eyvallah! Varsın Olsun Hepsi Düşünülsünde, Doğru Yol Ondan Sonra Karara Bağlansın!

 

Karaktersiz İnsan Nasıl Ki Huzur Bozucu İse Dinsiz Devlette O Kadar Düzen Bozucu Olur. Devleti Oluşturan Bireyler İse O Zaman Bireysiz Devlet Düşünülebilir Mi?

 

Laikliği Bile İdrak Edememiş Bir Toplumda Yaşıyoruz. Din İle Devlet İşini Birbirinden Ayırıcı Gibi Algılıyoruz. Bağımsızlaştırıyoruz. Gerçi Şaşırmamak Lazım. Bu Toplum; Atatürk’ü Bile Diktatör, Komunist, Dinsiz Görmüşken, Neyi Kime Anlatıyoruz.

 

Belkide İşi En Başından Ele Almalıyız. Ta Başından. Nasıl Bu Hallere Geldiğimizin Fotoğrafını Çekmeliyiz Ki, Hepimiz Gerçekleri En Yalın Hali İle Görelim, Anlayalım. Bizler İçin Kazılan Çukurlara Düşüp Vakit Kaybetmeyelim.

 

Öncelikle Bizden Gayrı Olanı Düşünelim. Amaçları, Hedefleri. Varmak İstenilen Noktayı Teşhis Edelim.

Tek Bir Amaç Doğrultusunda Birçok Kola Bölünen Uygulamalar Aslında Tek Bir Noktayı İşaret Etmektedir. Var Olan Gücü Güçsüz, Çaresiz Kılmaz Bu Sayede Kendi Gelişmelerinin Önünü Açıp Diğerlerini Arkasında Bırakmak.

 

O Zaman En Büyük Güç Nedir Onu Bulmak Ortaya Çıkarmak Lazım Tekrardan. Çünkü Öncelikle Gücü Ve Kaynağını Unuttuk. Eğer Yaradana İnanıyorsanız Şunu Bilmelisiniz Ki, Bütün Kainatı Kendisi Yaratmıştır. Ancak İnsanı Kendinden Yaratmıştır. Arada Ciddi ve Bir O Kadar Da Önemli Bir Fark Vardır. Demek Oluyor Ki Tüm Canlılar İnsana Hizmet Etmek İçin Yaratılmıştır. Pekala Bu Kadar Kudretli Olan İnsan Nasıl Olurda Sadece Birkaç Özelliği İle Ayakta Kalmaya Çalışmaktadır. Onu Kendinden Bu Denli Uzaklaştıran Güç Nedir? İşte Sorulması Gereken Şey De Burada Saklıdır. İnsan ve Gücün Kaynağı.

 

Öncelikle Dinler Diye Bir Safsata Çıkardılar. Sözüm Ona Onlarca Din Varmışta Herkes Bir Şeye İnanmak Zorundaymış. Hristiyanlık, Musevilik, vs.. Daha En Başından İnsanları Şaşırtmışlar. Yönlendirmişler. Din Dediğiniz Şey İlk İnsan Babamız Adem (A.S) Son Peygamber Efendimiz Mustafa Muhammed (SAV)’ e Kadar Olan Bütün Kavramlar Aslında İslamiyetti. Dinler Yoktur. Din Vardır. Yani Karakter Vardır. Oda Tekdir. Yaradan Gibi. Ancak İnsanoğlu’nun Hain Sıfatı Ne Yapıp Edip Kendi Çıkarları İçin Bunu Parçapinçik Edip Dinler Vardıra Getirmiştir. Oysa Ki Her Gelen Paygamber Bir Sonrakini Tebliğ Etmiş Ve Hayatını Sonlandırmıştır. Hepside Tek Din Anlayışı Üzerinden Hareket Etmiş Ve Misyonunu Sürdürmüştür. Ancak Burada İnce Bir Çizgi Vardır. Nasıl Ki İnsan İçin Hiçbirşey Yokdan Varedilmediğinden Bir Süreci Vardır. Yani Bir Bebek Doğar Doğmaz Nasıl Ki, Hemen Konuşmaya, Koşmaya Başlayamıyorsa, Bir Zaman Geçmesi, Olgunlaşması Gerekiyorsa İnsanoğlu’nunda Olgunlaşması Gelişmesi Gerekiyordu. İşte Bunu Gözden Kaçırdık. Her Gelen Yeni Peygamber Döneminin Bilgilerini Veriyor Diğerine Bayrağı Teslim Ediyordu. O Günün Aklı, Algıları, Zekası Üzerinden Bilgi Akışı Yapılıyordu.

İşte Tüm Bu Yanıltmalar, Hainlikler Devam Ederken Eşsiz ve TEK Din Olan İslamiyet Parçalara Bölündü. Değişti. Değiştirildi. Mezheplere Bölündü. Değersizleşti. Yok Olmaya Yüz Tuttu. Ta Ki; Türk’lerin İnsanlık Tarihinde İslamiyet İle Tanışmasına Kadar. Özünde Farklı Ve Birçok Yapıcı Özelliğe Sahip Olan Türk’ler Bazı Tarih Kitaplarında Anlatıldığı Gibi Zorla Değil Aksine İslamiyet İle Tanışır Tanışmaz Hemen Bu Eşsiz Dine Sahip Çıktı, Benimsedi Ve Uygulamaya Geçti. Hataları Düzeltti. Ayrımcılıkları Kaldırdı.

 

Sonrası İse Malum. Endülüs Dönemi ve Osmanlı’nın İlk Yüzyılına Kadar Bu Sistem Kusursuz İşledi Dünya Üzerinde. Hak Adalet Kendini Buldu. Topraklar Genişledi. İnsanlar Huzurlu, Mutlu Bir Şekilde Yaşantısını Sürdü. Ta Ki, Birileri Bu Gücün Devrilmesi İçin Düğmeye Bastı. İşte Yıllar Boyunca Bu Sistem İrdelendi. Aslında Çok Yalın Bir Sistem İle İşliyordu. İnsan Olmak. Özünden Ayrılmamak. Yaradanın İnsanoğluna, Dünya’da İyi, Mutlu, Huzurlu Bir Şekilde Yaşaması İçinde Kullanma Kılavuzunu Uygulaması. Yıllarca Bu Gücü Devirmeye Çalıştılar Ancak Olmadı. Sonunda İse Ne Yapıp Ettiler Ve İnsanın Zaaflarını Ortaya Çıkardılar. Çünkü Sistemin Zaafı Yoktu. Kusursuzdu. Çünkü Hak Yolu İdi. Allah (c.c) Yolu Sarsılmaz. Yıkılmaz. Delinmez.

 

Bu Sefer; İnsan İrdelendi. Zaafları Tespit Edildi. Ve Sonuç Buralara Kadar Gelindi. Öncelikleri Gücü Tanımak Ve İrdelemekti. Hatta Bizlerden Daha Çok İyi Öğrendiler İslamiyeti. Sonra Gücü Kusursuz Eden İki Olguyu Ayırmayı Planladılar. Türk’lük Ve İslamiyet. İşte Burada Başarılı Oldular. Gün Be Gün Türk’lük İle İslamiyetin Yolunu Ayırdılar. Ayrı Gayrı Ettiler. Sonrası İse Gene Malum. Çünkü Temel Yok Olunca Binanın Hasar Görmesi Zor Olmuyor. Bina Gün Be Gün Yıkılıyor. Başımıza Yıkılmadan Öncedir Bütün Derdimiz. Anlatımlarımız. İş İşten Geçmeden Önlem Alınmalı. Dur Denmeli.

 

Türk İslamsız Düşünülemez. Düşünülürse İşte Bu Haller Olur. Bunu Görmek İçin Çok Zeki Olmaya Gerek Yok. Geçmiş Tarihimiz Bunun Onlarca Örneğini Kucağımıza Koyacak Kadar Yüreklidir. Türk’ün Asil Bir Çok Özelliği Vardır Elbet. Ancak Onu Güçlü Kılan İnancıdır. Yaradana Olan Bağıdır. Siz Bu Bağı Yok Ederseniz Ki Ettiniz. İşte Felaketlerde Peşisıra Sizi Takip Eder. Ediyorda.

 

Din Tektir. Yaradan Gibi. Yol Tektir. Doğru Tektir. Kuran-ı Kerim Müslümanlara Değil Aksine Bütün İnsanoğluna İnmiştir. Dünya’nın Kullanım Kılavuzudur. Kullanmayı Bilene. Türk’ün Karakteri İnancıdır. Temelini, Gücünü, Yüksekliğini, Asilliğini İnancından Alır. Onu Da Elimizden Alırsanız Vay  Sizlerin Halinize. Farkedilir Bir Hata Olur İnşallah Yaptıklarımız.

 

Saygılarımla

 

(KBÇ)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.