Deccalin Şeytanları!

Deccalin Şeytanları!
Sizler:
Bir Daha Geri Gel(e)meyecek Olan İnsanın Ana Direği; Olmazsa Olmazı GÜVEN ANAYASASI’nı Yıkıp Geçtiniz. Öyle Ki, Geri Gelse De Asla ve Asla Aynısı Ol(a)mayacaktır.
Çünkü Bu Güven İnanan İnsanların Kardeş Dediği En Değerli Temeldir. Habil İle Kabil Arasına Giren Şeytan Gibi; Bir Kardeşin Elini Kana Bulaması ve Güvenin Zedelenmesidir. Hem De Ne Uğruna!
Mehdilik İddiasında İken ve Böyle Rüyayı Gerçek Sanan Müridlerin Ne Denli Aldandığını Ancak Deccal ve Onun Soyu Olan Şeytan Olarak Nitelendirilir.
İtimat Yani Güven Olmadan Yaşayamayan İnsanın Dünya Malı İçin Kardeş Dediğini Gözünü Kırpmadan Katletmesi; Belkide Dünyanın En Büyük Ayıbı, Ademin En Büyük Günahıdır. Muhakkak Ki, İnsan Yalnışlar Eder, Eder Lakin Böylesine Kendi Temeline Adeta Bomba Koymasının Telafisi Yoktur. Bu Sebeple Affı Da, Yoktur.
İnsan: Neyin Kulu Olduğunu ve Pusulasının Doğruyu Gösterdiğinden Emin Olması İle Ancak Kendi Şerefini Yaşayabilir ve Yaşanabilir Bir Hayat Sunar. Aksi Halde Yalnışlar Üzerine Kurulu Olan Dünyası Er Ya Da Geç Üstüne Yıkılmaya Mahkumdur. Aklın Değil Gönlün Yolu Her Daim Ahiret Yolunun Işığı Olacaktır. Bu Işık Ki, Ademi İnsan Yapacak ve Yolunda Emin Adımlarla Hem Yaşayacak Hem De, Yaşatacaktır.
Yaşamak İçin Öldürmek Ancak Mahlukatın İşidir. Eğer İnsan Ki, Her Şeyin Üstünde Efendidir; O Halde, Onun Şerefine Ancak ve Ancak YAŞAMAK İÇİN YAŞATMASI Elzemdir. Bu Hal İnsanın Şerefini Mühürler ve Her Şeyin Üstünde Tutar.
Her İki Bacaklının İnsan Olmadığı Gibi; İnsan Olmak Meziyet, İncelik İster. Zor Değil Lakin Kolay Da, Değildir. Sadece Ciddiyet ve Amaç İster. Amacı Olmayan Bir Ademin Nereye Sürüklendiği İse Tarihin Sayfalarında Cirit Atar. Uzağa Değil Yakına Bakması Yeterlidir. Kendi Anayasasını Oluşturan Hassas Konulara Titizlikle Önem Vermesi ve Koruması Olmazsa Olmazları Arasındadır.
İnsan Ne Yaparsa Kendine Yaparın En Güzeli İzahatı; Tecrübelerle Birbirine Sımsıkı Bağlıdır. Hayatın En Değerli Varlığı İnsan İken Madde İçin İnsanı Aşağı Görmek; Aslında Kendi Acizliğidir. İnsanı Hafife Alan ve Kibri Yüzünden Gaflete Düşen Şeytanın Arsızlığı Deccalin Koynundadır. Ademin Kendi Şerefine Ulaşması; Kime Nasıl Hizmet Ettiğini İyi Bilmesinden Geçer.
Yaşayan ve Yaşatan Hz. İnsan Olmak Arzusu ve Gayreti İle Selam Selam Vesselam.
(KBÇ)