Cinsi Münasebet – Aile Kavramı

Geçmişten Bu Yana Tarihe Bakıldığında Bir Çok Kavram Kendi İçerisinde Farklı Yöntemlerle Denenmiş ve Sonunda Müsbet Sonuca Bağlanmıştır. Buna En Büyük Örnek Cinsi Münasebetler. Evlilik. Yani Aile Kavramıdır. İnsanoğlu Gelişim Sürecinde Bu Konuda Birçok Alternatifi Denemiş Sonunda Huzuru Aile Kavramı İçerisinde Bulmuştur. Ancak Bu Süreç Sanıldığı Kadar Kolay Atlatılmamıştır. Aklın Gelişmesi İle Birlikte İnsanoğlu Çevresinde Yaşayan Diğer Mahlukların Yaşantısını Gözlemlemiş ve Sonuncunda Onlardan Örnek Alıp Yaşantısında Uygunluk Sağlamaya Çalışmış Ancak Uzun Vadeli Başarı Sağlayamamıştır.

 

Aile Reisi Olarak Erkek Kabul Edilmiş. Ancak Erkek Tek Eşle Yetinmemiş, Birçok Kadını Kendisine Eş İlan Etmiştir. Sonucunda Çıkan Anlaşmazlıklar Bunun Tam Tersinin Denenmesine Sebep Olmuştur. Bu Sefer Aile Reisi Kadın İlan Edilmiştir. Bu Sefer De, Kadın Tek Erkek İle Yetinmemiş Birçok Erkeği Eş Olarak Hayatına Almıştır. Sonucunda Da, Bu İki Denemede Uzun Vadeli, İnsana Huzur Yerine Düzensizlik Vuku Bulmuştur. Bu İki Denemenin Başarısız Sonuçları İnsanoğlunu Hayvanlar Alemine Yöneltmiştir. Onlardaki Gibi Aile Değerini Yitirmiş – Yıkılmış. Güçlü Olan Sahipliğini Sürdürme Yoluna Gitmiştir. Bunlar Yetmemiş Gibi Herkes Kendi Cinsi İle Cinsi Münasebet Kurmuş Karşı Cinsine Zulmetmiştir. Ancak Yaradılışına Ters Olan Bu Davranış Kısa Vadede Keyif Versede Sonucu Hüsran Olmuştur.

 

Sonuç Olarak Anlaşılıyor Ki, İnsanoğlu Cinsi Münasebetlerinde Herşeyi Denemiş Ancak Başarılı Olamamıştır. Özünden Gelen Dürtülerle Tekrardan Aile Kavramını Hayata Sokmuş Ve Başarılı – Huzurlu Olabilmiştir. Dikkat Edilirse De, Tarih Boyunca Sağlam Aile Kuran Milletler Her Yönden İlerleme Kaydetmiş Ve Başarı Sağlamıştır. Ancak İnsanoğlunun Zaman İçerisinde Gelişen Aklı İle Sadece Teknolojik Olarak İleri Gidebilmiş Manevi Yönünü Es Geçip, Geride Bırakmıştır. Maneviyatı Beslenmeyen İnsan İse Tekrardan Hayvansı Olumlarına Geri Dönmüş Ve Şu An Ki Durum Vasıl Olmuştur. Buna En Büyük Örnek Avrupa’nın Hatta Dünya’nın En Gelişmiş Ülkelerinden Biri Olan İsveç – İsviçre Gelir. İnsanlar Maddi Olarak En Yüksekte Yer Aldığı Halde, İhtiyaçlarını Herşekilde En Üst Seviyede Giderdiği Halde En Çok İntihar Vakaları, Bunalımlar Gene Bu Topraklarda Yaşanmaktadır. İnsanlar Bunalımlarından Çırılçıplak Sokaklarda Gezmektedir. Demek Oluyor Ki, Maddi  (Teknolojik) Yönden Gelişim İnsan İçin Yeterli Değildir. Bir Terazi Misali Hem Maddi Hemde Manevi Olarak Kendisini Geliştirmek Zaruriyeti Vardır. Bu Müsbet Sonuçtur.

 

Saygılarımla.

(KBÇ)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.