Cehennem Talim Alanı Dünya Hayatı

Dünya Nüfusu O Kadar Kabalıklaştı Ki, Adeta Mahşer Alanına Döndü. İnsanoğlu Sanki Cehennemin Küçük Versiyonunu Yaşıyor Lakin Farkına Bile Varmıyordu. Çünkü Zamanında Ele Geçirilen Değerli Makamlara; Olur Olmaz Adamlar ve Hainler Yerleşmişti. Bu Kişiler; Olmazsa Olmaz Kavramlar Üzerinden Sinsi Oyunlar Oynayıp, Temelden Erezyon Yaratmış; Bu Sayede Silsile Gelen İnsan Nesli Her Kuşakta Biraz Daha Zehirlenmiş ve Ortaya Sonunda Asalak Vari Bir Toplum Türe(til)miş ve Çıkmıştı. Tüm Bunları Anlamak İçinse Dünyaya Yakından Bakmak ve İrdelemek Kafi Gelecektir.

 

Tümden Gelen Mutsuzluk O Kadar Ayyuka Çıktı Ki, Tüm Sapkınlıklar Yaşanır Oldu. Çünkü Dünya Hayatı Yani Hayat-ı İlahi Zıtları İle Var ve Nefes Almaktadır.  Yani Bir Olgunun Değeri Ne Kadar Artıyorsa Onun Tam Zıttı Yaşanmıyor Manası Taşımaktadır. Dengede Olması Gereken Tüm Kavramlar Aslında Kasıtlı Olarak Bozuldu, Yaban Ellerde Şekil Aldı. Bu Sayede Nice Akıllar İstenilen Tarza Yönlendirilmiş Oldu. Bu Cümlemizi Daha İyi Anlamak İçin Terazi Örneğini Baz Alabiliriz. Terazinin Bir Köşesine Rahmani Yani İyiliği, Bir Tarafına Da Şeytani Yani Kötülüğü Koyarsak; Eğer Bir Tarafın Varlığı Yok Olmaya Yüz Tutarsa Diğer Taraf Tüm Ağırlığı İle Aşağıya Doğru Çeker Herşeyi.

 

O Halde Çevremize Baktığımızda İnsan Dahi Göremiyorsak; Bu Bir An Da Olabilecek Bir Şeyin Neticesi Elbette Değildir. Hiç Bir Şey Bir An Da Olmadığı Gibi Bir Süreç, Bir Matematik Sistemi İçerisinde İlerleme Kaydeder.Yani Bir İnsan Doğar Doğmaz Kötü Olmaz. Aksine Her İnsan Rahmani Yani Allah’ın Ona Bahşettiği Kutsal Ruhu İle Doğar. Bu Sebeple Ergenliğe Kadar Bu Kutsallık Devam Eder ve Eğer İnsan Bu Süreç İçerisinde Vefat Ederse Cennet İle Müjdelenir. O Zaman Anlıyoruz Ki, Her İnsan Mutlak İyi Olarak Doğar Lakin Sonrasında Bir Sürahi  Gibi İçerisine Ne Koyarsan Sonunda O Olur. Sonuç Olarak Değerli Olan Sürahinin Şekli Değil İçeriği Olur.

 

O Halde Bir Düşünelim. Muazzam Bir Cam, Kristal Özel İşçilik İle Yapılmış Bir Sürahi Ki, Gözler Kamaştırıyor Lakin İçerisinde İdrar Var. Gördünüz Mü? İdrar Kelimesini Okuyunca Bile Mideniz Bulanıyor Değil Mi? İşte Aynı Misaldir İnsanoğlu. Dışarıdan İki Bacaklı, İki Kollu, Bir Baş Gözükür; İnsan Sanarsın Lakin Yaklaştıkça Kokusu Çıkar, Biraz Daha Sokuldukça İçerisine Tadı Leş Gibi Gelir, Miğde Bulandırır Her Hali. Demek Oluyor Ki, Görüntü İnsanı Yanıltmamalıdır. Yani Şekle Değil Öze, İçe Bakılmalıdır. Ne İle Dolu Olduğuna Önem Verilmelidir. Aksi Halde Cam, Kristal Bir Sürahi Limonata Gibi Gelir Ama İçtikçe Kusasınız Gelir.

 

Günümüzün Aslında En Büyük Sorunu Akıl Oyunlarıdır. Mutlak,Ledün Akıl Herkeste Mevcuttur Lakin Üstü Bebekliğimizden Beri Onun Bunun Sözleri İle Üstü Örtülür. Ve Zaman Gelir Bir Bakarsınız Ki, Ledüniyettten Uzak Onun Bunun Aklı İle Nefes Almış Ve Yaşamışsınız. Kendinize Geldiğinizde De Ahhh! Dersiniz! Ahhh! Dünya Hayatı İçin Onlarca Plan, Program Yapıyoruz, Nice Gönül Kırmalar, Entrikalar, Yalan Dolanlar, Oyunlar Tezgahlıyoruz Da, Ebedi Hayatımız İçin Neden Bir Şeyleri Düşünmüyor ve Planları Onun Üzerine Kurmuyoruz. Eğer Müslümanız Diyorsak Neden Mutlak ve Sonsuz Olan Yaşama BuKadar Duyarsız Kalıyor ve Onun İçin Çabalamıyoruz. Demek Ki, Bizler Riyakarca Allah’a İnanmış Ve Sözüm Ona O’ndan Korkmuşuz. İbadetlerimiz  Bile Şekilden Öteye Geçememiz Sadece Baş Eğip, Kuyruk Dikmişiz. Karanlıktan Korktuğumuz Kadar Allah’tan Korktuk Mu? Paramız Çalınacak, Gidecek Endişesi Duyduğumuz Kadar Hesap Gününden Endişe Ettik Mi? Üç Kuruşluk Maddalere Duyduğumuz; Arzu, İştek, Aşk, Kadar Allah’ı Sevdik, Aşk Duyduk Mu? Beş Dakikalık Keyif Alacak Diye Bedenlerimiz Onlarca Takla Attı Da, Ahiret Hayatı İçin Ne Çaba Gösterdik!

 

HİÇ! Koca Bir Hiç!

 

Sonra Da Riyakarca; ‘Ben Elhamdurillah Müslümanım!’ Deriz! Ahmakça! İki Yüzlüce! Neyimiz Müslüman, Neyimiz Örnek Ki, Müslüman Diyerek Aslımıza Hakaret Ederiz. Efendimizin Nesine Benziyor Hareketlerimiz De Sürekli Ağzımızdan Salavat Getiririz. Şekil Değil Midir Tüm Bunlar! Söz Kolay Çünkü! Nedir Ki? İki Cümle Getir Tamam İşte Müslümansın. Hele Ki, Biraz Arapça Bil Tam Oldun! Al Sana Ehli Sünnet!

 

Vay Arkadaş Vay! Dünya Çok Riyakarlık Görmüştür Elbet. Ancak Bu Zamanın İki Yüzlülüğü Kadar Bedbahtlık Görmemiştir. Ancak Sanılmasın Ki, Bu Arkamızda Kalır. Elbette Kalmaz. Acısı Aheste Aheste Çıkar ve Çıkmakta İşte. Dedik Ya Dünya Yaşamı Cehennem Olmuşta Farkında Değiliz. Sanıyoruz Ki, Bu Hayat Ve Bizlerde Yaşıyoruz. Yok Efendim Yok! Biz Cehennemdeyiz Ve Bir Bataklık Misali Çırpınıyoruz. Lakin Her Çırpınış Daha Çok Batırıyor Bizi Pisliğe. Bunu Anlamak İçin De Çok Uzaklara Bakmak Gereksiz, Kendi Öz Hayatımıza Bakalım Çok Net Bir Şekilde Anlarız Efendim!

 

Zamanın Hacı Hocaları Cehennemi Akıllarda  Öyle Tasfir Etmiş Ki, Şu An Ki, Yaşamın Cehennem Olduğunun Farkına Varamıyoruz. Çünkü Şekil Olan Aklımız Buna Engel Teşkil Ediyor. Çünkü Cehennem Olduğuna İnansak O Zaman Oradan Çıkabilmek İçin Bir Mücadele İçerisine Gireriz. Er Ya Da Geç Çıkarız Evvelallah. Çünkü Dünya Hayatı Ahir Hayatının Sadece Bir Kopyasıdır. Deneme Alanıdır. Talim Alanıdır. Çünkü Bu Bedeni Terk Edince Artık Bir Daha Deneme Şansımız Olmayacak. Ne Varsa Yoksa Bu Hayatta Yani Şu An Da Yaparsak Yapacağız. Yoksa Her Şey Boş Kalacak.İşte İşin Sırrı Burada. Sınav Deniliyorsa Budur. Talim Alanından Başarı İle Çıkabilmek.

 

Demek Oluyor Ki, Önce Kendi Halimizi, Nerede Olduğumuzu Bilmek ve İyi İdrak Etmek Önemlidir. Bizimle Bizi Düşünen Rabbimiz İçin Biraz Olsun Diğer Mutlak Hayatı Düşünmek ve O Uğurda Mücadele Etmek Elzemdir. Değerli Olan Odur. Aksi Halde Üç Günlük Dünya İçin Mücadele Eder Dururuz, O Gün Gelip Çattığında Geri Dönmek, Bir Fırsat Daha İsteriz! Lakin İş İşten Çoktan Geçmiş Olur!

 

Bu Ülke, Bu Millet Müslümandır. Daha Ötesi Yoktur! Millet Olabilmek Aynı Cihata Gönül Vermek Aynı Gayede Mücadele Etmekten Olur. O Halde Nerede Doğduğun, Kimin Çocuğu Olduğun Değil Hangi Gaye ve Aşkla Nefes Aldığındır Seni Kardeş Eden, Can Yoldaşı Eden. Lakin Düşman Elinde Paçavraya Dönen Kardeşlik Makamı Sözüm Ona Bölge Bölge Parsellenmiş ve Akıllarda Şekle Yoğrulmuştur. Askerlikte Başlayan Nerelisin Kardeş Diyerek Sanki Aynı Yerde Doğanlar Kardeş Miş Gibi Hemşerim Diyen ve Ona İltimas Geçen Zavallılar Olduk. Demek Oluyor Ki, Bizler Ne Allah’ı Ne İslamiyeti Biliyor, Seviyor Ve İnanıyoruz.

 

Kimse Kendini Kandırmasın! İddia Ediyoruz Ki, Kendimiz De Dahil Olmak Üzere Dünyada Gerçek Müslüman Yoktur! İnsan Bile Yoktur! O Halde Önceliğimiz İnsan Nedir Öğrenmek ve Öncelikle Kendi Hakimiyetimize Girip Varlığımızı Mutlak Etmektir. Zaten İnsan Olabilen ve Her Daim İnsanca Yaşayan Kişi Müslümandır.  İster Kendine Hristiyan Desin İster Ateist. Der Elbet Der! Lakin Bilmediğinden Der! Çünkü Senin Gibi Ahmak, Sözüm Ona Müslüman Görüntülü Soytarı Yüzünden O Kişiler İslamdan Uzak Durmuşlardır. Bari Kendine Yararın Yok O Halde Bırakta Yeni Yeni Kendini Arayanlara İslama Geçmesi İçin Engel Olma. Çünkü İslam Gösteriş Dinidir. Hükümdarlık İster! Ciddiyet İster! Güç İster! Zenginlik İster! Varoşluk, Fakirlik, Atıllık İslam Değildir. Hangi Hacı Hoca Bunu Diyorsa Ahmakoğlu Ahmaktır! Gaflettedir Veyahut Haindir!

 

Biliyorum Çok Vaktinizi Aldım. Lakin Doluyuz! Ahmaklığa Doluyuz! Canımızı, Cananımızı Bir Ettik Bu Yolun Dermanıyız! Affınızı Sığınarak Sözlerimiz Önce Kendimize Sonra Bilmek İsteyenleredir. Vesselam. Vesselam.(KBÇ)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.