Biz Gerçekten Kimiz?

Vatan Millet Deyince Mangalda Kül Bırakmayanlara Bırakın Atalarını, Yakın Türk Tarihi Sorulsa Kem Küm Eder. Zora Geldiğinde Sığınacak Liman Olarak Barları Sarhoşluğu Seçenlere ise Ülkeniz İşgal Edilse Nereye Sığınacaksınız Diye Sorasım Gelir. Bize Neler Oldu Böyle? Biz Gerçekten Kimiz?

Siyaseti Oldum Olası Sevmem Ancak Bu Hükümeti Gerçekten Sever Oldum. Durun Hemen Kızarıp Bozarmayın. Seviyorum Çünkü Bugüne Kadar Hiçbir Hükümetin Başaramadığı Şeyleri Başardı. İlk Defa Milyonlar Sokaklara Döküldü. İlk Defa Bayrağın ve Toprağın Değeri (Sözüm Ona) Bilindi. Çok Geriye Gitmeye Gerek Yok. Şundan 10-15 Yıl Öncesine Gidilse, Ülkücülerin Asırlardır Basbas Bağırdığı Bayrak Ve İnanç Bütünlüğü Şövenizm Adı Altında Varoşluk Yada Kafatasıcılık Olarak Görülürdü. Şimdi İse Duruma Bir Bakın. Bir Parti Geldi ve Uyuyan Türk Genci Gerinmeye Başladı. Bize Neler Oldu Böyle? Biz Gerçekten Kimiz?

Cuma Günleri Camiiler Tıka Basa Dolarken, Vatan Millet Adına Sokaklar Albayrak Filamaları Taşıyan İnsanlarla Dolup Taşarken Gelin Görün Ki Hiçbirşey İyiye Gitmiyor. Demek Ki Bir Yerde Hata Yapılıyor. Ne Göstermelik İman Nede Bayrak Sevgisi Bizi Bu Buhranlı Dönemlerden Çıkarmayacaktır. Bunu Umarım En Kısa Sürede Toplum Olarak İdrak Ederiz. Ama Bazılarınızın Seslerini Duyar Gibiyim. Amaç Hükümete Verip Veriştirmekse Evet, Ses Çok Çıkıyor. ‘Her Yeri Sardılar. Kendi Adamları Zengin Oldu. Orduya, Hukuğa El Koydular. Baskı Yapıyorlar. Sesi Çıkanlarıda Susturuyorlar’ Diye Söyleniyorsunuz Değil Mi? Yani İşin En Kolay Yolunu Seçiyorsunuz. Ancak Gene Sorasım Geliyor Bunları Söyleyenlere. 1938’den Beri Bu Adamlar Mı Vardı? Türkiye Cumhuriyeti’ni Kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Zehirleyenler Bunlar Mıydı? Yoksa 1960’da Menderes’i Haince Asanlar Bunlar Mıydı? Yada 1993’de Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ı Atatürk Gibi Zehirleyenler Bunlar Mıydı? Yada Yada Yada 1993’de Türkiye’nin Yetiştirmiş Olduğu Aydınlarını (Uğur Mumcu..vs) Komutanlarını (Eşref Bitlis..vs) Ve Bilimadamlarını Bunlar Mı Katletti? Vay Anasını Vay. Bu Hükümet Neymiş Böylede Bizler Göremedik. Eğer Gerçekten Bütün Bu Eylemleri Yaptılar İse Bence Bu Güce Saygı Duymak, El Öpmek Lazımdır. Ey Türk Genci Uyan Artık! Marifet Atam Kalk Kurtar Bizi Demek Değil, 1938’den Beri Uyuduğunuz Yatakları Terk Etmektir. Bize Neler Oldu Böyle. Biz Gerçekten Kimiz?

Cehaletin Kol Gezdiği Topraklarda Bitki Otlaşırmış. Bu Topraklarda Hainlik Kol Geziyor. İhanet Cirit Atıyor. Bu Kadar Zaman Sesi Çıkmayanların Şimdi Neden Sesi Çıkar Oldu? Ne Gariptir Ki Kafatasıcılık Denilen Türk’lük Duygusu Şimdi Ki Nesilin Dövmelerinde Yer Buluyor. Sakız Edildi Kavramlar. Tadı Kaçtığında İse Ya Fırlatılıp Atılacak Yada Bir Köşeye Sıkıştıracaklar. Bize Neler Oldu Böyle? Biz Gerçekten Kimiz?

Her Sıkıştığında İçki Kadehlerine Sarılan Türk Genci, Toprakların İşgal Altında İken Neye Sarılacaksın? Sanma Ki Bu Topraklar Kadehler Arasında Gidip Geldi. Bilmiyorsan Belirteyim. İki Vakit Arasında Namaz Kılındı. Yaşam İle Ölüm! Fanatizm Adı Altında Ölüm Bile Sakız Oldu Leş Gibi Kokan Ağızlarınızda. Ama Merak Etmeyin Bu Vatanın Şehitleri Hala Omuzlarında Taşır Sizin Gibileri. Bize Neler Oldu Böyle? Biz Gerçekten Kimiz?

O Zaman Söyleyeyim Cesurca Özgürce Kimiz Diye!

 Bir Yanımız Avrupa Özentisi, Bir Yanımız Arap İslamiyetçisi. Yani Ne Anamız Belli Ne Babamız. İşte Budur Düştüğümüz Durumun Özeti. Ama Ne Zaman Ki, Gerçek Türk Tarihini Biliriz, Koruruz, Geliştiririz. Ne Zaman Ki, Gerçek İslamiyeti Öğreniriz , Koruruz, Geliştiririz Ve Zaman Ki İnsan Nedir Diye Kendimize Sorar Elin Oğlu Ne Yapmış Değil Senin Oğlun Ne Yapmış Onun Derdine Düşeriz, İşte O Zaman Güneş Tekrardan Batıdan Doğar Doğudan Batar. İşte O Zaman Yeni Yunus’lar, Mustafa’lar, Yeni Akifler Doğar. Onların Küllerinden De Yeni Bir Millet Doğar. Unutmayın Ki, Bizler Önce İnsan Sonra Türk’üz.

Saygılarımla (KBÇ)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.