Bırak Kardeşim Bırak!

Bırakın Kardeşim Bırakın Riyakarlığı!

 

Ahkam Kesip, Sözüm Ona Siyasetten Anlarmış Gibi Söz Etmekten Bırakın Kendinizi. Soruyorum Sadece Basit Bir Soru Soruyorum Hepinize. Ayrım Etmeden Tümünüze.

 

Hangimiz Veyahut Kaçımız Ya Da Oturduğu Semtin İnsanlarının Yüzde Kaçı Oy Verdiği Yani Seçmiş Olduğu Başkanı Ve Heyetini Tanıyor? Kaç Kişi? Açık Olun, Burası Er Meydanı. Hodri Meydan! Dökülün Bakalım, Görelim Cüretinizi!

 

Neyin Ahkamı Bu? Neyin Atıp Tutması Bu? Neyin Hesabı Görülüyor?

 

En Basit Bir İlçe De Bile Yüzbinlerce İnsan Yaşarken Yüzde Belki de Biri Yada İkisi O İnsanları Yakinen Tanıyor ve Biliyor. O Halde Bilmediğin Bir Ahlak, Felsefe, Namus, Karakter, Şahsiyet Sahibi Olan Birine Nasıl Oy Verilir! Hele Söyleyin!

 

Sırf Birini Seviyoruz Diye Veyahut Nefret Ediyoruz Diye Ona Buna Oy Vermek Hangi Zihniyetin Mahsulüdür? Soruyorum Yahu. Bilmediğim İçin Soruyorum. Biri Çıkıp Da Şu Derdimize Merhem Olsun.

 

Başbakanı Seviyorsun Diye Onun Hiç Tanımadığın Adayına Oy Vermek, Nefret Ettiğin İçin Yanlış Gördüğün Adama Dahi Tenezzül Etmek .. Neyin Gayretidir? Neyin Göstergesi, Belirtisidir?

 

Başkaldırıyorum Kardeşim. Baş! Böyle Sisteme, Rejime Baş Kaldırıyorum. Var Mı Ötesi!

 

Abuk Subuk Bir Seçim Sistemi İle Bu Aziz Millet Yönetilir Mi? Tanımadığın İnsanları Sırf Sevdiğin Bir Parti Yüzünden Oy Verilir Mi? Haaaa Verilir! İşte Verilirse Ülke De Böyle Çıkmazlara Girer! Çünkü Seçtiğin İnsanlar Uzaydan İthal Edilmiyor. Sen, Ben, Onlar İşte.. İnsan Aptal Değildir. Senin Bu Başıboşluğun Bir Çok Uyanık, Cin Tipli Adamın Ekmeğine Yağ Sürüyor. Nasılsa Başbakan Seviliyor Veyahut Sevilmiyor;

 

‘Ben Nereden Girersem Gireyim Nasılsa Oy Alırım’ Zihniyeti Doğuyor..

 

Ehil Olanların Değil Çakal Olanların Yaşadığı Bir İdare Sisteminde Neyin Doğru Olması Bekleniyor?

 

Sorun Kardeşim Sorun! Bu Soruları Lakin Önce Kendinize Sorun! Yanıtı Var Mıdır? Yoksa Neden Devam Edilir Bu Yola? Biri Çıkıp Da Demiyormu Ki Bu sistem Çürümüş Diye. Yenilenmesi Gerekiyor Diye!

 

Yok Mu Yahu Bir Yiğit! Değiştirecek Her Şeyi Alt Üst Edecek.

 

Tanımadığın Veyahut Tanıdığını Sandığın İnsanların Seni Savunması Beklenir Mi? Tesadüflerle Mi Yönetilecek Bu Aziz Ülke ve İnsanları? Nereye Kadar Bu Başı Boşluk! Baş Kaldırıyorum Kardeşim! Baş! Var Mı Ötesi! Neyin Derdindeyiz Hele Bir Söyleyin De Görelim!

 

Sidik Yarışına Çevirdiniz Memleketi. Kim Daha Uzak İşerse Mi Başarılı Olacağız Veyahut Daha Çok Bağıran Gücü Gücüne Yeten Mi İktidar Olacak Bu Aziz Topraklarda! Kim Buna Evet Diyor! Kim Oy Veriyor! Kime Veriliyor! Bilen Var Mı? Bilmeyen Var Mı?

 

Bu Ne Gaflet, Bu Ne Derin Bir Uyku Böyle! Hele Söyleyin Gardaş Söyleyin Biz De Bilelim!

 

Vesselam. (KBÇ)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.