Bir Köyün Bir Horozu Olur!

Ademoğlunun Fıtratı Tek Başlılığı Gerektirir. Çok Söz Elbet Edilir Lakin Bir Söz Karar Verir. Aksi Halde Geçikmeler, Tereddütler Yaşanır Ki, Dünya Tarihinde Bunun Acı Bedelleri Kayıda Çoktan Geçmiştir.
Bugüne Kadar Milletleşebilmiş Halklar Tek Başlı Yönetilmiş ve Dünyaya Hükümdarlık Sağlamıştır. Muhakkak Ki, Kendi İçerisinde İstişare Yapılmış Lakin KARAR Aşamasında TEK SÖZ; Doğru Ya Da Yanlış ‘HARAKETİ’ Sağlamıştır. Muhalefet Denilen Kavram İse Yönetim İçerisinde Değil Aksine HALK Olmuştur.
Lakin Zaman İçerisinde Her Şeyin Bir Sonu Olduğu Düşünülürse; Var Olan Rejimlerin Yok Olması Da, Mutlaktır. Olması Da, Gerekir. Çünkü Her An Gelişime Gebe Olan İnsan Aklı Kendisine Uygun Yaşam Formlarını Geliştirmek ve Zamana Uygun Yaşamı Doğal Olarak Seçmek İstemiştir. Zamanın Gerisinde Kalmış Nice Rejim, Akım, Düşünce İse Ademoğlunun En Büyük Belası Haline Gelmiştir. İşte Bu Haller Firavunlaşmış ve Halk Köle, İdareyi Hükümdar Eylemiştir. Oysa Hayatının En Değerli Varlığı İnsan İken Madde Önem Sırasında Ademi Geriye İtmiştir. Şeytansı Düşünceler Kendi Kibri İle Yoğrulmuş, Nicelerini Sefalet İçerisinde Hayvandan Aşağı Bir Yaşamı Layık Görmüştür. Bunun Örnekleri Tarih İncelediğinde Herkesin Takdirindedir.
Demek Oluyor Ki, Zamanla Beraber Adem İçerisinde Yapıcı ve Yıkıcı Tipler Türemiş; Birbirleri Arasında Ki, Mücadele İle HAREKET Doğmuştur. Bir Yıkarken Biri Yapma Derdine Düşmüştür. Bu Yaşamın Doğal Hali, Sürecidir. Kısaca HAK’tır.
İnsanın Beden Kısmı Mahlukat Olduğu İçin Her Zaman Bir Tarafı Hayvansal Güdülerle Yaşam Sürer, Sürmek İster. Lakin Hayvan İle İnsan Arasında Ki, Fark AKIL’dır Denilebilir Lakin Eksik Kalır. Oysa İnsan İle Hayvan Arasında En Büyük Fark GÖNÜL’dür. Yani Özünden Duyduğu Doğma Hallerdir. İlim De, Denebilir. Aşk Bir Doğmadır. İçten Türer, Gelişir, Olgunlaşır ve TAD Verir Yaşayabilene. Ne Mutlu Ki, AŞK’ı Tadmış Ademe.
İşte Adem Aslında Akıllı Bir Hayvandır. O Yüzden Çok Tehlikelidir. Çünkü Her Mahlukat Kendi Fıtrafını Yaşar, Sınırlarını Aşamaz. Ancak Gelişir. Kısaca Her Hayvan Had Bilir De, Adem Sınırsız Olan Yetkisi İle Bunu Aşar, Aşabilir De. İşte Marifet ve Olması Gereken Ademin İnsanlaşması Yani Had Bilmesidir. Demek Oluyor Ki, İnsan Bir Makamın Bir Halin Adıdır. İnsanlaşamamış Nice Ademin Hali İse Herkesin Takdirindedir. Yani Kısaca Herkes Kendini Bilir. Çok Söze Gerek Yoktur.
İnsan Tüm Kainatın Sahibidir Lakin İnsanların Da, Bir Sahibi Vardır. Lakin Bunu İlahlaştırmak, Putlaştırmak İse Şirktir. İnsanları Sahipleri De, Gene Kendi Soyundan Gelen Üstün İnsanlardır. Ancak Şunu Belirtmek Gerekir Ki, Sahip Derken Bir Efendilik – Kölelik Akıla Düşebilir Lakin Kastımız Bu Değildir. Efendilik Aslında Hizmetkarlıktır. Tüm İnsanlığın İyi Olması İçin Geceli Gündüzlü Çalışan, Tüm Yaşamını Feda Ederek Kendi İçin Değil Kendi Soyu İçin Yapandır. İşte Bize Göre Sahiplik, Efendilik Aslında HİZMETKARLIKTIR. Çünkü Kainat İnsan Üzerine Kurulmuştur ve İnsanın Üzerinde Hiç Bir Değer Yoktur. Ne Yapılması Gerekiyorsa Öncelik İnsandır. Madde İse Bir Araçtır. İnsana Sadece Hizmet Etmesi İçin Adeta Bir Kuldur. Daha Ötesi Değil.
Yazımızın Başında Dediğimiz Gibi De, Toplumlar İçerisinde Sahipler Türer. Kendi Doğallığında. Yani Hizmetkarlar. Nasıl Ki, Bir Millet İçerisinde Nice Meslek Olduğu Gibi Liderler, İdareciler De, Doğmadır. Bu Sebeple Bir İnsan Lider Olamaz Ancak Doğar. Bu Onun Fıtratı Gereğidir. Doğru Ya Da Yanlış. Tartışılabilir. Bazen Aklına Yenik Düşüp, Kibrine Yenik Elbet Düşebilir. İşte Bunun Ciddi Kontrolünü Onun Gerçek Sahibi Halk Yapmalıdır. Yani Kısaca Şu Denilebilir Ki, Liderler, İdareciler Aslında Hizmetkarlardır. Değerli Olan Halka Hizmet Adına Tüm Zamanlarını, İmkanlarını Kullanırlar. Ancak Halk Bu Değeri Kendisinden Alıp İdarecilere Kendi Eli İle İkram Ederse Ki, Zamanında Bu Bir Çok Sefer Olmuştur; İşte O Zaman Kula Kulluk, İlahlaştırmalar ve Kölelik Sistemi Can Bulmuştur.
Kendi Değerini Hiç Eden Halklar, İdarecilere Değerinden Fazla Önem Vermiş Ve Gene Kendi Elleri İle Yöneticilerini Şeytanın Elinde Oyuncak Etmişlerdir. Nefislere Sunulan Altın Tepsisinde İktidar Hırsı Dönülmez Bir Yolculuktur.
Doğru Ya Da Yanlış, İnsanları Bir Eden Aynı Gaye, Amaçtır. Amaçlaşmış Halk Milletleşir ve Bir Bütün Haline Gelir. Onu Da, Doğma Olan Bir Lider Yönetir. Halk Muhalefette Kalır ve Her Daim Yöneticisini Denetler. İster İndirir İster Çıkarır. İrade Halktır. Lakin KARAR Yönetenindir. Bir Örnek Vererek Bu Hali Akıllarda Netleştirmek İstersek;
Bir Araba İle Dört Arkadaş Yola Çıktığında Bir Yöneten Olmaz İse, Arabanın Nereye Gideceği Bilinmez. Kararsızlık Doğar. Acabalar Başlar. Oraya Mı Buraya Mı Gidelimler Çoğalır. Değerli Olan ve Asla Geri Dönmeyecek Olan Zaman Akıp Geçer. Oysa Dört Arkadaş İçerisinde Lider Olan İstikamet Verir. Arabayı Kullanan Yani Arabayı İdare Eden Şoför De, En Kısa En Doğru Yoldan Ulaştırır. Çünkü Aralarında En İyi Arabayı O Kullanır. Ustasıdır. Ha Eğer Dört Arkadaş En Kötü Şoförü Başa Oturttu İse Yolculuk Sırasında Başa Gelenler De Çekilir. Demek Oluyor Ki, Bir Karar Veren Bir De, Arabayı Kullanan Vardır. Her Biri Yola Karışır İse, Ne Olacağı İse Malumdur. O Yüzden Dere Geçilirken At Değiştirilmez Denir.
Değerli Ülkemizde Şahsımızca En İyi Sistem Bu Zamanın Aklına ve Gönlüne Uygun Bir Şekilde Tespit Edilmeli; Oraya Buraya Bakılarak Ya Da Örnek Alınarak Değil, Bu Asil Milletin Değerlerine ve Fıtratına Uygun Yapılmalıdır. Çok Şükür Ki, Nice Değerli Bireylerimiz Buna Karar Verebilecek Haldedir. Değerli Olan Halktır. Bu Asil Millet En Doğru Olana Elbette Karar Verecektir. Muhakkak Ki, Nice Yanlışlar Yapılacak Lakin Şu Da Asla ve Asla Unutulmayacaktır Ki, Doğruya Giden Yol Yanlışlar Üzerinden Geçmektedir.
Nice Ülkeyi, Ademi Görmüş ve İncelemiş Biri Olarak Söylüyoruz Ki, Dünya Bir Kaos İçerisindedir. Kimse Mutlu ve Huzurlu Değildir. Sakın Ben Mutluyum, Huzurluyum Diyen Biri Çıkmasın Çünkü YALAN Söylüyordur. Bunca Adem Mutsuz, Huzursuz İken Birilerinin GERÇEK Mutluluğa Kavuşması İmkansızdır. Geçici Keyf Hallerini Mutluluk Sanmak İse Ahmaklıktır. Çünkü Gönüller Bir Yaratılmıştır. Gönülde Olan Sıkıntı Tüm İnsanlığın Mutlak Halidir.
Sonuç Olarak Dünyada Var Olan Sistemler, Rejimler, Düşünceler, Akımlar Hatta Din Yani İnanç Halleri Artık Zamanını Doldurmuş Bugünkü İnsanlığın Üzerinden Büyük Bir Yük Haline Gelmiştir. Bu Sebeple Kendini İnsanlığa Adamış Şahsiyetlerin Bir Araya Gelerek Zamana Uygun İnsan Fıtratına Uygun Bir REJİM Geliştirmesi ve Tüm İnsanlığa İKRAM Etmesi Elzemdir. Çünkü İnsan Bunu Hak Etmektedir. Hayvansı Yaşam Ademe Yakışmaz. Eğer Yakışır Düşünen Var İse, O Halde Akıllı Hayvana Gerek Yoktur. Çünkü Bu Dünyaya En Büyük Zararı Akıllı Hayvan Denilen Adem Vermiştir.
Adem Olan Bizlerin En Kısa Sürede Kendi Değerine Tekrardan Kavuşması ve Tahtına Çıkarak İNSAN Olması Arzusu İle Sevgiler Saygılar Vesselam.
(KBÇ)