Bayramlık Ağız

Selamlar Cümleten,
İnternet Gibi Büyük Bir İmkanın Faydaları Olduğu Kadar Akıl Karışıklığına Da, Yol Açtığını Görmemek Zor Olmasa Gerek. Uzun Bir Süredir Elimizi, Dilimizi Bazı Konulardan Çektik Diye Meydanı Kimlerin Aldığını Görmüyor Değiliz. Söz Çok Lakin Artık Söylenmeyi Adet Edinmekten Çoktan Vazgeçtik. Bu Sebeple Bayramlık Ağız Anca Bardağın Taşan Son Damlası Olarak Görmekte Yarar Var Diyebiliyoruz. Ve Şimdiden Değerli Vaktinizi Meşgul Ettiğimiz İçin Aff Ola!
Ağdalı, Süslü Cümleleri Bir Kenara Bırakıp Hemen Konuya Girmek Gerekirse;
Şu (Sözüm Ona) Hacı , Hoca, Cinci, Rüyacı, Tabirci, Şifacı, Ayetçi, Fetvacı, Kur’an Ehli, İzci, Gizci, Yahu Ne Var İse İşte.. vs vs.. Bitmedi GİTTİ!!!!
Biz Sanırdık Ki, Eski Tipler Ömürlerini Bitirince Artık Bu Kabus Biter! Lakin Görüyor, Anlıyor ve Şahit Oluyoruz Ki, Bunların Sülalesi Genişmiş. Tek Hücreli Amipler Gibi Türeyip Duruyorlar. Yeni Yeni Oluşan Bu Nesil-i Sizler Gibi Bizler De, İnternet Üzerinden Takip Etmiyor Lakin Gözümüze Sokarcasına Paylaşımlarda Bulundukları İçin Farkediyoruz.
-Aman Sakın Ha! Aklınızdan Onları Takip Ediyoruz Diye Bir Şey Geçmesin! Tövbe! ASLA! Dediğimiz Gibi Listemizde Olan Bir Çok Şahsı Münhasır Tip Bu İletilerini Gözümüze Gözümüze Sokuyorlar. Neyse Arife Çok Söz Ayıp Olur. Siz Sanırım Bunların Kimle Olduğunu Anladınız.
Kendisine Gizli İlimci, Kur’ancı, Cinci Hoca, Şifacı, vs.. Diye Tanıtan Ahmak Oğlu Ahmaklardan Bahsediyorum. Hepsi Gördüğümüz Üzere FETVA MAKAMI Kesilmişler. Hatta Canlı Yayın Yapıp Bir De Üstüne Soru Alıp, Yanıtlıyorlarmış… Peh Peh Peh..
Güzel Kardeşlerim, Arkadaşlarım, Değerli Ademler!!!!
Eğer Bir Şeyi Gerçekten Öğrenmek İstiyorsanız Lütfen Ama Lütfen O Konunun Uzmanı Yani Ehil Olanı Bulunuz Ve Ondan Alınız Doğru Bilgiyi. Bazılarında Sırf Sakal Var Diye, Sırf İki Kelime Ayet Okudu Diye, Sırf Senin Bilmediğim Bir Kaç Şeyden Bahsetti Diye HACI, HOCA DEMEYİN! İnanmayın! Özellikle İslam Üzerinden Bir Derdiniz, Bir Sorunuz Var İse Ki, Vardır Elbet. Kimin Yok Ki!!!
Şimdi Kural Gereği, Edep Gereği. Ahenk Gereği. Matematik Gereği Bunun Da Bir Yöntemi Vardır. Anan, Baban, Kardeşin, Amcan Diye Her Şeyi Herkese SORAMAZSIN! Ha Sorarsın Elbet. Yasak Yok. Lakin Yanlışa Gebe Kalır. Neyse Lafı Uzatmadan Diyoruz Ki, İslam Hakkında Ne Tür Sorunuz Var İse, Kimseye De, Güvenemiyorsanız Yapılması Gereken Şey Çok Basittir.
Yaşadığını Bölgenin Müftülüğüne Gidin Veyahut Telefon Açın. Fetva Makamı Vardır. Her tür İslam Sorusunu Yanıtlamakla Görevlidirler. Çünkü Fetva Ciddiyet İster. Bilgi İster. Sorumluluğu Çoktur. Hatta Taşınması En Güç İşlerdendir. Çünkü Bir Kişiye Verilen Bilgi Verenin Omuzları Üzerindedir.
Siz Onlara Da ,Güvenmiyor Başka Bir Kaynak Arıyorsanız; Daha İyisini Bulana Kadar Var Olan Müftülüğün Fetva Makamının Beyanını Doğru Kabul Eder ve Uygularsınız. Eğer Bir Bilgi Yanlış İşe Sorumluluk Onlarındır. SİZİN DEĞİL! Bu Sayede Sorumluluğunuz Da, Ortadan Kalmış Olur.
KISA ÖZ: Her Konunun Ehli Vardır. Lütfen Tanımadığınız, Bilmediğiniz, Tecrübe Etmediğiniz; Sadece Sakalı Var Diye, Arapça İki Cümle Etti Diye.. Bazılarına İnanıp Fetva ALMAYINIZ, Bilgi Dahi Danışmayınız. Sapkınlardır. Bir Yanlış İçerisine Onlarda Girmiş; Sizleri De, Sürüklerler.
İslam Ciddiyet İster. Çalışma İster. Emek İster. Gayret İster. Önem İster. Değer İster. İster Oğlu İster. Aman Diyeyim. Bu Aralar Şu Hacı Hoca, Cinci Minci Ahmaklarını Çok Görür Olduk, Siz Görmeyin. Çünkü Biz Gördü İsek, Demek Ki, Doğrulması Gereken Haller Vardır.
Hiç Bir Şeye İnanmıyor, Güvenmiyorsanız ve İçinizde Tonlarca Yük ve Soru Birikti İse; Biraz Dünya Gürültüsünden Uzağa Gidin. Gidemiyorsanız Da, Yalnız Kalın. Aklınız Kemale Erdiğinden Beri Aslında Size Hep Kılavuz Olan; Yap-Yapma Diyen O Gönlünüze Bir Bakın. Bir Dinleyin Sakince. Ne Varsa Orada Var. Bırakın Allah-ı, Peygamberi, Kitabı, Hacıyı Hocayı Bir Kenara. Hiç Bir Şeye İnanmıyorsanız Dahi Kendi Teşkilatınız Olan İç Aleminize De Mi İnanmıyor, Güvenmiyorsunuz. Size Sizden Daha Yakın Kim Var!!!!
Her Şeyi Bir Kenara Bırakın Sadece Gönlünüzü Dinleyin. O Gönül Ki, Tüm Sorunların Anahtarıdır. Ona Güvenin. Kendi Teşkilatınızdan Gayrısı YALANDIR! Önce Bir Tanıyın Kendinizi.. Yap-Yapma Diyeni Bulun, Bir TANIŞIN! Vesselam.
(KBÇ)