Aslen Türk İken Kanı Nasıl Bozulur?

 • Gayrimeşru cinsi münasebetten , özenmeğe – imrenmeğe kadar yabancı ile olan  her türlü içtenlikle ilişkilerden kan bozulur. Bu meselede kadınların,kızların rolü büyüktür. Hatta bu konudaki kan bozukluğunun sebebi: Tamamen kız ve kadınların bozulmasındadır.
 • İnanış ve kabul kısmından kan bozulur. Bu konudaki bozulma; Anadan-babadan, kardeş-arkadaş, yakınlardan alınan yanlış inanışlardan olur.
 • Sevmek – aşık olmaktan da kan bozulabilir. Eğer gayri Türk’e aşık olan Türk’ün, aşık olduğu gayri Türk çok sıkı ise; Türk o aşkının fazlalığından dolayı gayri Türk’e çok bağlanır. Bağlılığın kalbe taşıyıcı akımıyla gayri Türk’ün düşük ahlakları Türk’e işler. Böylece Türk’ün yapısındaki kanın asaleti dejenere olur yozlaşır.
 • Türk, bilerek yada bilmeyerek gayri Türk’ün nesine ve neresini beğenirse, hangi adet ve geleneğini kabul edip taklit ederse; onun etkisine girer. Buradan da tedrici surette kanı bozulur.
 • Türk, kendi özbenliğinden ayrılamaz. Kendi kandaşının, kendi ırkdaşının, kendi milletinin haslığını aramak seçmek zorundadır. Aksi halde zaafa kapılıp, gayri Türk’e bir yönü ile meyleder, teslim olur, taklit ederse; yani cinsi yönden, sevgi yönünden, heveslenmek yönünden, adet, gelenek, inanç veya görenek yönünden yabancıya meylederse has Türklüğünü yozlaştırır ve yitirir.

Aslen Türk İken Kanı Nasıl Bozulur?” için 8 yorum

 1. Umarım bunun tersi de mümkündür. Yani gayri Türkle evlenen ve sonra bundan pişmanlık duyup boşanan bir Türk kadını Türklüğünü tekrar kazanabilir mi? Umarım olur.

  Beğen

  1. Selamlar Filiz Tanca,

   Herşeyin mümkünatı vardır elbet. Zor değil lakin incelik ister. Hayatta herşeyin bir ustası vardır. İnsanında. Bu sebeple geri dönüş ancak bir ustanın yeniden çırağına aşı yapması lazım ki o içteki gönül dediğimiz mübarek yer akıl ile bir olsun ve yol alsın. Kısacası mümkündür ama ustasız olmaz.

   Saygılar.

   Beğen

 2. Tekrar selam Kürşat Bey

  Ben işte yukarda bahsettiğim kişiyim. Bunun için sürekli oluyarak kendimi geliştirmeye gayret ediyorum. Bunun için de öncelikle bu gelişme gayretime vesile olduğunuz için çok teşekkür ederim.

  Saygılar

  Beğen

  1. Aleykumselam,

   Eğer müslüman olmayan bizden gayrı olan biri ile evlendi iseniz sorun büyüktür elbet. Çünkü alimlerimiz bizlerdeki evliliğin Allah katında gerçekleştiğini söyler. Bu sebeple nikahlarımızı imam kıyar ve şahitler bulunur. Bu sebepledir ki, müslüman olmayanla evlilik zina gibidir. Evlilik kabul edilmediği için her gün zina etmiş gibi teraziye konulur. Türk’ün böyle bir gafleti bilerek yapması elbet mümkün değildir lakin artık öğrendiniz. Tez zamanda ya eşinizi müslüman etmeyi veyahut o evlilikten uzak olmanızı arzu ederim. İslam insanlara zulm etmez sıkıntı vermez aksien hep kolay yolları sunar. İnsanlarda yapısı gereği elbet hata yapar. Ancak doğruyu da bulmak isterse birçok şey ona vesile olur ve öğrenir. Lakin dediğim gibi ustasız elden çıkan ürün bile verimsiz olur. Tez zamanda kendinize bir usta bulmanızı tavsiye ederim.

   Saygılar.

   Beğen

 3. Selam Kürşat Bey

  Ben eşimden 2009da ayrıldım zaten. O zamandan beri hayatımda doğru sandığım bir çok şeyin aslında yanlış olduğunu üzüntü içinde farkettim. Ve şu anda da arayışlarım beni size ve sizin gibi değerli diğer insanlara yöneltti. Yazılarınızı okuyarak bilgileniyorum, naçizane sizi usta olarak seçtim, kabul ederseniz. Tabii ki bu bire bir olarak değil de daha çok yazılarınızı takip ederek.

  Tekrar saygılar, ve teşekkürler

  Beğen

  1. Eyvallah. Allah (c.c.) cümlemizden razı olur inşallah. Tüm çabalarımız yalnışı doğru edebilmek. Ancak üzüntü olmasın asla. Doğru elbet bir anda ortaya çıkmaz. Kendini saklar. Artık sevinme, mutlu olma zaman. Hiç bir şey yapamıyorsak bile tarafımızı belli etmek. Sosyal iletişim araçları ile takip edebilirsiniz elbette. Yolunuz Beylerbeyine düşerse Kitabevime buyurun. Hafta sonları sohbetlerimiz oluyor. Bilgilerinizden yararlanmak isteriz.

   Facebook hesabınız varsa ekleyebilirsiniz.

   Saygılar.

   Beğen

 4. Çok teşekkür ederim. Gelmeyi çok isterim. Bir yerlerde Beylerbeyinde bir kitabeviniz olduğunu okumuştum sanırım. İnşallah bu hafta sonu uğramak isterim. Facebook hesabım var, sizin sayfanıza üyeyim zaten. Kişi olarak ekleyebilirmiyim bilmiyordum.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.