Aşk-ı Zindan

Meydan Boşken Az Çok Okuyan, İrdeleyen Tipler; Ülkenin KilitNoktalarında Yer Almış ve Olur Olmaz Yalan Dolan Bilgilerle İnsanlarınAkıllarını Bulandırmıştır. Bazıları Bizaati Düşmanla Elbirliği Etmiş, BirileriDe Onların Ekmeğine Yağ Sürercesine Çalışmalar Yürütmüştür.

 

Sonuçta Her Zaman Olduğu Gibi Tüm Bu Gayretler DüşmanaYaramış ve Ülkenin Şu An Ki, Haline Yani At İzinin İt İzine Karıştığı, KimeGüvenilecek Kardeşim Dedirten Hatta Çoğunu Paranoyaklaştıran Bir Hal Almıştır.

 

Velhasıl Gelinen Noktada Her Kafadan Farklı Bir Ses Çıkmasıİnsanların Akıllarını Bulandırmaya ve Doğruların Önünde Bir Perde OluşmasınaSebep Olmuş, Olmaktadır.

 

Her Birey Kendi Aklına Yakın Olan Bilgiyi Esas Almış VeBöylece Kutuplaşma Yaşanmış, Yaşanmaktadır.

 

Bir Papağan Gibi Aslında Birilerinden Duyduğumuz,Öğrendiğimiz Çoğu Yalan Dolan Haberlerle Ahkam Kesmiş, Kesmekte; Adımız Kadarİnanmaktayız. Tam Bir Kaos Yaşanmaktadır Esasında.

 

Doğru İle Yanlışın Yer Değiştirdiği, İyi İle KötününMaskelendiği Bir Ortamda Elbette İnsanlar Nefes Almakta Zorlanıyor ve BuTümümüzü Bir Can Sıkıntısına Sevkediyor. Çünkü Anımızla Mutlu Olamayan BizlerGeçmişin Ağır Faturaları İle Boğuşurken, Gelecek Kaygısı OmuzlarımızaYükleniyor ve Esas Gayemizden Uzaklaşıp, Günü Kurtarma Derdine Düşüyoruz.

 

Atıl, Yaban, Sahte, Riyakar, Asalak Olan Hayatımız DaElbette Bizi İçten İçe Sıkıyor, Bunaltıyor. Bunalan, Sıkılan İnsanlarDoktorlara Koşuyor, Reçeteler Dolusu İlaçlarla Günü Gene Kurtarmaya, BirazOlsun İç Sesimizi Kesmeye Çalışıyoruz. Çünkü İçten Gelen Bu Sıkıntı Her ŞeydenKaçtığımız Halde Peşimizi Bırakmıyor ve Bırakmayacağa da Benziyor.

 

İşte İnsan İlminin Sırrı Da Burada Yatıyor. TümYaşamlarımızın Yalan Dolan Olduğu, Tüm Sözüm Ona Alimlerin, Şeyhlerin Şıhların,Hacı Hocaların Aslında Bir Halttan Anlamadığı Sadece İslamın Emirlerini TebliğEttiklerini Görüyoruz. Huzur Vermesi Gereken Makamlar Koltuklarının ArkasınaYaslanmış Adeta Mevki, Kariyer Para Derdine Düşmüşlerdir.

 

İşte Bu Başıboş Halleri Gören Bizler Elbette SusanŞeytanların Aksine Doğruları Anlatmak Biraz Olsun İnsanlara Huzur Yolunu TarifEtmek, Kendimizce Dertlere Çare Olmak Aşkı İle Yanıyoruz. Elbette Bu HassasKonular İçin Söylenecek Çok Şey Var. O Yüzden Sadece Kısaca Özetlemek Bir İpUcuVermek İstiyoruz.

 

Hani Bizi İçten İçe Sıkan, İçten Gelen Bunaltı, SıkkınlıkVar Ya, O Yüzden Hani Karı Kız Koynunda Geceler Geçiriyor,Meyhane, BarlardanÇıkamıyor, İçki Kadehleri Arasında Gidip Geliyoruz Ya Hani Biraz Olsun Duymamakİçin O Sesi!!

 

İşte O Ses Nedir Bilir Misiniz?

 

Bizlere Aşık Olan Kendi Nuru ve Ruhu İle Yaratan Allah(c.c.)’ın Sesidir. Onun İsyanıdır. O İster Ki, Muradı İçin İnsan Nefes Alsın,Mücadele Etsin, Yaşasın. Ancak İnsan Kendi Aklına Çok Güvendiği Ve DüşmanınSürekli Olarak Aklını Bulandırdığı ve Aslına Dönemediği İçin de AllahSürekli  Olarak İnsanı Uyarır. Sıkar Ki,Kendine Gelsin. Bıraksın O Yaşantıyı. Aşkından Sevgisinden Yapar Bunu. AncakBizler İkra Yani Okuyamadığımız İçin Hayatı ve Kendimizi Bu Sıkıntıyı DuymamakAdına Daha Çok Batalığa Girer, Debeleniriz.

 

Allah İster Ki Kulu Uyansın, Kul İse Kutular Dolusunca O SesiDuymamak Adına Abuk Subuk Bir Yaşam Sürsün. Ne Garip Bir Tezatlık Değil Mi?

 

Okuyamadığımız İçin Bakın Neler Oluyor İşte bu Hayat..Cennet İken Zindana Dönüyor..

 

Aşk Bir An Da Zindana Dönüyor..

 

 

Vesselam. (KBÇ)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.