Asalak Toplum

Eskiden; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Neden Bazıları Tarafından Bir İlah Gibi Görüldüğü Halde Diğerleri Tarafından Da Dönemin Deccali Olarak Görüldüğünü Anlayamazdım. Çünkü Mutlak Kontrastlık Zor Bir Araya Gelir. Lakin Şu Kısacık Olaylar Neticesinde Sanırım Aynı Sorulara Sahip Olanlar Yanıtını Bulmuştur.

 

Bir Devlet Yöneticisi Halkı Tarafından Nasıl  Bir Yandan Kurtarıcı Olurken Bir Yandan Da Vatan Haini İlan Edilebilirdi. Biri Ülkenin Kurucusu Cumhurbaşkanı, Biri İse O Kurulan Ülkenin Son Başbakanı. İlginç! Konu Sosyolojik Bir Vaka. İrdelenmesi, Konuşulması Gerekiliyor.

 

Ancak Ne Acı Ki, Artık Kalıplaşmış, Tabulaşmış, Küflenmiş ve Katı Bir Şekle Bürünmüş Olan Aklımız Buna İzin Vermiyor. Daha İsminin Baş Harfleri Zikredildiğinde Tüyleri Diken Diken Olanlarla Bu Konuları Tartışmayı Bırakın Bahsi Geçmesi Bile Sizi Rencide Edecek Davranışlar İçerisinde Bırakıyor.

 

Yani Kısaca Bizler; En Derin, En Önemli, En Hassas, En Hayati Konularımızı Dahi Konuşamıyoruz. Ya Biri Eline Bir Job Alıyor Ya Da Biri Bir Pankart Altına Sakladığı Taşı.  KONUŞAMIYORUZ!

 

Zaten Ne Oluyorsa Hep Konuşamamaktan Oluyor. Ülkenin Bölünmesini Arzu Edenler İçin De Arayıp Bulamadıkları Fırsat Ortaya Çıkıyor. İşte Bu Tip Durumlarda Yıkıcı Taraf Elinden Geldiğince İki Tarafıda Tahrik Edecek Unsurları Ortaya Hiç Çekinmeden Seriyor.

 

Lakin Hep Dediğimiz Gibi Aldatandan Çok Aldanan Hatalıdır.

 

Dediğim Gibi Konuşamıyoruz. Çünkü Okumuyoruz. İrdelemiyoruz. Akıl Süzgeçimizden Geçirmiyoruz. Elin Sözü Değerli, Doğru Geliyor. Çünkü Hayata Dair Bir Fikri Olmayanın Şuur Mekanizması Da Kapanıyor. İflas Ediyor. İşte Bu İflas Neticesinde Akıla Uğrayan Her Bilgi Doğru Ya Da Yanlış Demeden, Yargılanmadan Sonuca Varılıp, Hüküm Veriliyor.  Yani Kısaca Mahkeme Bile Kurulmadan Akıl; Şekil Hali İle Karara Bağlıyor Sonucu!

 

Sonuç İse Ortada;

 

Diğer Düşünceleri Hiç Eden; Şartlı, Tek Taraflı, Kendince Doğrular!

 

Kısaca; Asalak Bir Toplum!

 

Bir Şey Üretmeyen, Hiç Bir Katkısı Olmayan, Sadece Tüketen, Okumayan, Dinlemeyen, Bilmeyen, Söyleneni Dahi Dinlemeyen, Şartlı, Egolu, Katılaşmış Taş Kesilmiş Aklı İle Bir Hayvan Edasına Nefes Alıyor. Gerçi Hayvan Diyoruz Hakaret Olmasın Hayvan Alemine.

 

Bu Her İki Taraf İçinde Geçerli. Sözümüz Asla Tek Tarafa Değildir.

 

Hal Böyle İken, Birilerinin Dürtmesi İle Her İki Tarafta Koyun Gibi Güdülüyor. İşin Traji Komik Tarafı İse, Kendisine Aydın Diyenler, Hükümeti Destekleyenler İçin Koyun Benzetmesi Yaparak Hakaret Etmeye Çalışıyorlar. Oysa Aslında Herkesin Birileri Tarafından Dürtüldüğünü, Kimsenin Kendi Şahsi Fikri Olmadığını Unutuyorlar.

 

Dedik Ya Bunları; Şu Kısacık Şer Gibi Gözüken Vahim Olaylar Sinsilesinde Tespit Ettik. Yani Birileri Birilerine Siz Koyunsunuz Derken Aslında Koyun Gibi Dürtülüp Yönlendirildiklerini Gözden Kaçırıyorlar.

 

Pekala Bu Nasıl Oluyor?

 

Çoğu Okumuş, Aydın Gözüken, Üniversite Öğrencisi, Öğretmen, vs.. Değerli, Nitelikli İnsanlar!!!

 

O Zaman Bu İşlerin Aydınlıkla Alakası Olmadığı Ortaya Çıkıyor. Demek Ki, Çok Kitap Okumak, Çok Ders Çalışmak, İyi Bir Pozisyonda Yer Almak Yetmiyor.

 

Yetmediği Gözüküyor Çünkü Hayvanlar Gibi Tepişiyoruz. Çünkü KONUŞAMIYORUZ!

 

Günlerdir Utanç Verici Sahneler Yaşanıyor. Türk Milleti Adına UTANÇ VERİCİ HALLER!

 

Birileri Kendi Başbakanına (benim başbakanım değil diyenler) Ağıza Gelinmeyecek Hakaretler, Küfürler, Ağızlardan Salyalar Akarcasına Kin, Nefret Naraları Atıyor. Sonrada Bölünmemekten, Bütünlükten, Demokrasiden Bahsediliyor. NE İRONİ! Demokrasiden, Hukuktan Bahsederken Hükümeti İsyan Niteliğinde Alaşağıya Etmek İçin Çabalar Yaşanıyor. Adına Direniş Densede Aslında Yaşanlar Bir İSYANDIR! Çünkü Var Olanı Devirmektir Amaç.

 

O Zaman Ortaya Garip Sonuçlar Çıkıyor. Çünkü Anayasa Kanunlarına Göre Hükümeti Zorla Devirmenin Cezası Açık.  Lakin Bu İşi Yapanlar Arasında Hukukçular Bile Var. Ne Garip Değil Mi?!

 

Lakin Yazılarımı Asla Taraf Olarak Okumayın Diyeceğim Ama Biliyorum Ki Gene Taraf Olan Aklınızla Okuyup Gene Ağzınızdan Köpükler Saçılacak. Eyvallah!

 

Sadece Empati Yaparak Farklı Bakış Açıları Getirerek, İnsanların Çıkmaz Yoluna Bir Aydınlık Olmaya Çalışıyorum. Tek Amacım Budur Vesselam.

 

Çünkü Şahsımı Az Çok Tanıyanlar Birilerinin Adamı Olmadığımı Artık Öğrenmişlerdir. Bilenlerde Bilmeyenlere Bir Zahmet Anlatsın.

 

Konumuza Geri Dönersek;

 

Hak, Hukuktan Bahsedenler Ne Garip Ne İronik Bir Durumla Hak, Hukuk Çiğneyerek Direniş Gibi Aslında Birilerininde Gazı İle İsyan Başlatıyor. Önce Çevre Gibi Başlayan Aslında Art Niyetin Hükümeti Devirmek Olduğu Hemen Kendini Ele Veriyor.

 

O Zaman Aklıma Sadece Şu Geliyor ve Herkesin De Bunu Ciddiyetle Düşünmesini Arzu Ediyorum. Diyelim Ki Sizler Haklısınız. İsyan Ediyorsunuz. Beğenmiyorsunuz. Kınıyorsunuz ve Devirmek İstiyorsunuz. Sayınız da 1 Milyon Diyelim. Pekala Öyle Olsun. Varsın Olsun.

 

Hiç Düşünüyor Musunuz Ki, Onca İnsan Bu Hükümete Destek Vermiş Hatta Sizlerin Taşkınlıklarını Küfür Gibi Görenler Çok. Onların Sayısıda 5 Milyon Diyelim. Ki Daha Fazla. Neyse.

 

Hükümet Devrildi Sizlerin Arzu Ettiği Geldi Başa!

 

Ne Olacak Sonra Hiç Düşündünüz Mü?

 

Sizlerin Yaptığı Taşkınlıkların Aynısını 5 milyon Yaparsa  Ne Olacak!

 

Çünkü Onlarda Diyecek Ki Dinsiz Devlet Mi Olur! Bu Nasıl Devlet! Onu Bunu Diyecekler İşte. Ne OLACAK SONRA!??? Herkes Saf Mı? Salak Mı? Bir Tek Sizler Mi Uyanık? Vatansever? Milliyetçi? Hayırdır???

 

Görüyorsunuz Ki, Konuşamamak Nasıl Bir İç Savaşa Neden Olur! Bunu ARTIK MAN KAFALILAR ANLAMAK ZORUNDA!

 

Eğer Demokrasi Varsa, Eğer Hak Hukuk Arzu Ediyorsak, O Zaman Yasalara Uymak FARZ DEĞİL Mİ?

 

Siz Bu Davranışlarınızla DEĞİL Diyorsunuz. Eyvallah Lafım Yok. Lakin Gün Gelir Bu Çiğnediğiniz YASALAR SİZİ  DE ÇİĞNER! Hem De Gözünüzün Yaşına Bakmadan! Vesselam.

 

Hani Çok Sevdiğimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüz Var Ya, O Da Bu Ülkeyi Kurduğunda Bir Çok İsyan, Direniş Oldu. Tek Bir Emri İle Başlarını Aldı. Siz Siz Olun Neyi Nasıl Yaptığınızı İyi Düşünün. Birilerine Empoze Ettiğiniz Şeylerin Size De Zamanı Geline Yapılacağını Düşünün.

 

Sadece Düşünün. Bilirim İnanmazsınız. Yapmazsınız Ama Sadece Düşünün.

 

Çünkü Düşündükçe Köpekler Gibi Birbirimizi Yiyeceğimize İnsan Gibi Konuşmayı Öğrenir ve Sorunları Çözeriz. Konuştukça Liderler Dikta Edemez, Halkta İsyan Edemez.

 

Son Olarak Da Durumun Ne Kadar Vahim Olduğunu Göstermek Adına İspattan Gidelim. Bir Kuş Beyinli Bir Fotoğraf Paylaşmış Bu Olaylar İçerisinde. Ve O Fotoğrafta Aynen Şu Yazıyor.

 

Dayanın! Eylemimiz 48 Saat Daha Sürerse, AB Hükümete El Koyup Devirecektir!

 

Nice Değerli İnsan Bu Habere İnanmakla Kalmayıp, Paylaştı. Sevindi. Övündü.

 

Ben Kelime Dahi Bulamıyorum Ki Yazayım. Ama Bazen Öyle Anlar Geliyor Ki Ağzım Dolu Dolu Küfretmek İstiyorum Bu Cehalete Gaflete İhanete!

 

Saygılar Sevgiler .Vesselam.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.