Arap ve Türkler

Çoğumuzun Aklında Ve Doğal Hali İle Kanısında Bazı Ön Yargılar Mevcuttur. Arapların Pis Yaşamı ve İhaneti Türklerin İse Şu An Ki, Çekilmez Halleri.
Bu Düşüncelerin Çoğu Belki Haklı Lakin Temelinde Yanlıştır.


Akıl: Sığ ve Bağnaz Olunca Bu Tarz Düşünceler Türüyor Tabiki. Bizler Cumhuriyet Nesli Olduğumuz İçin Ancak Mubarek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Kadar Olan Tarihi Biliyor Ya Da, Bilmek İşimize Geliyor (İstiyoruz). Oysa Devlet-i Aliyye Yani Günümüzün Osmanlı’sını Bile İnkar ve Nefret Ediyoruz. Oysa Unutuyoruz Ki, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’de Devlet-i Aliyye’nin Bir Paşası İdi. Velhasıl Kelam Anlatmak İstediğimiz Bu Da, Değildir.

Akıl Sığ Sularda Gezdiği Vakit Sadece Gözünün Önündekileri Baz Alır ve Hayatı Okumaya Çalışır Lakin Çoğu Zaman Yanılır. Ön Yargı Dediğimiz Haller İse Ademoğlunun En Cahil ve Sıkıcı Halidir. Bir Kişi ve Topluluğun Hareketlerinden Bir Yargı Oluşturur Kainatında ve Bu Kanı İle Cümle Ahaliyi Asar, Keser. Örnek Vermek Gerekirse;

‘Bir Kendini Bilmez İmam Kılığında Zerzavat Yanlış Yapar, Ahlaksız Bir Suç İşler’ İşte Bu Ahmak, Okumuş Cahil, Ön Yargılı Akıl Da, ‘Tüm İmamlar Böylemiş Gibi’ Saptamalarda Bulunur. Nefreti Aslında Hükümetin Başında Ki, Şahsiyetedir. Çünkü O’da Muhafazakarların Başı Olarak Kendini Tanımlar. Ona Olan Nefret İşte Bu Tarz Ön Yargılara Gebe Bırakır Akılı.

Ancak Anlatmak İstediğimiz Gene Bu Değildir.

Millet Olamayan, Ya Da, Aslını Koruyamayan Ulusların Ne Hale Geldiğini Tarih Koca Koca Satırlarla Anlatır Ancak Anlatmasına Da, Gerek De, Yoktur Ki, Her Şey Şu An Önümüzde Örnektir.

Örnek Mi İstiyorsunuz:

Bulgar Türkleri: Telefon Dolandırıcılığı İle Yıllardır Anılırlar.. Kadınlarını Maşa Gibi Kullanırlar.

Kıbrıs Türkleri: 1974′ De Eğer Türkiye Yardıma Gitmeseydi Kıtır Kıtır Kesilmeye Devam Edileceklerdi. Şaka Değil Gerçek.

Daha Niceleri Vardır Ki, Aslını Terk Eder Batılaşma Dedikleri Tek Dişli Canavara Yüzlerini Dönerlerse, Nereden Geldiklerini Unuturlarsa İşte Bu Haller Nicesine Daha Beter Olur.


Araplar İse Zamanında Kardeş Gibi Yaşadığımız Hatta Bugün Suriye Diye Aşağıladığınız Yerlerin ve Beşerlerinin Aslında Bizlerin Kardeşi Olduğunu Ya Bilmiyor Ya Da, Bilmek İşinize Gelmiyordur. Sureye, Irak Diye Ülke Mi Vardı?
Eğer Türk Nedir Arap Nedir Bilmek İsteyenler ENDÜLÜS DÖNEMİ’ni Araştırmalarını ve Ciddiyetle İncelemelerini Tavsiye Ederim. İki Milletin Nasıl Tek Yürek Olduğu ve Kainata Yön Verdiklerini Anlarsınız. Halen ve Halen Bugün Edebiyat, Matematik, Fen, Bilim, vs Varsa O Dönemin Kırıntılarının Eseridir. Evet O Dönemin İki Kahraman Ulusu Vardır. ARAP VE TÜRKLER.

Lakin Kimse Bu Gerçeği Bilmesin Görmesin Diye Çoğu Zaman Kendi Tarih Derslerinde Bile Gerçekler Anlatılmaz, Bilinmez. Hatta Kendine Türk Diyen Bizim Nesil Dahi Endülüs’te Türk’ün Olduğunu BİLMEZ!, Bilemez.

Şimdi Gelelim Esas Konumuza. Pekala Ne Oldu Da, Bu İki Ulus Bu Hallere Düştü. İşte Endülüs’ün Yıkımı İle Araplar Kendi Topraklarına, Türkler İse Anadolu’ya Geri Döndü. Oradan Doğan Ateşle İşte Devlet-i Aliyye Kuruldu. Eğer Gerçek Arap ve Türk Arıyorsanız Size Şu Kadarını Söyleyebilirim Ki, Kanunu Sultan Süleyman’a Kadar Olan Şahsiyetlerdir. Tam Tamına Özüne Bağlı, Ciddi Olan Millet Oraya Kadardır. Sonrasında Ki, Gerileyiş Sonuçlarını Bizler Olarak Görmekteyiz. Yıkıla Yıkıla, Dejeneri Ola Ola, Kanımız Bozula Bozula Bu Hallere Kadar Geldik. Çok Şükür Ki, Aramızdan Bazıları Zor Dönemlerde Türedi ve Bu Milleti Bir Kez Daha Yok Olmaktan Kurtardı. Rab’bimin Arzusu İle.

Sonuç: Özünü Terk Eden, Aslına Uymayan Farklı Yollar Seçen Her Toplum Yok Olmaya Gebedir. Bu Aziz Millet İse Çok Zaman Önce Uyumaya Başlamış, Mutlak Kanını Bozmuştur. Bozula Bozula Ancak Bu Kadar Olduk İşte. Yabancı Kadınlarla Samimiyetten Bir Şey Olmaz Diyenden, Onlarla Yatıp Kalkmayı Sorun Görmeyene Kadar. Batılılara Özenip; Gereksiz Ne Varsa Her Hallerini Kendi Hayatına Enjekte Eden Gençlik. Özenmekten Bile Kan Bozulur, Kimsenin Haberi Olmaz.

Türk Denilince Tüm Dünya Durur Da, Kimse Anlamaz Bu Kudreti. İşte Nasıl Ki, Adamlık Söz De, Olmadığı Gibi Türk’lükte Söz De, Değil Özde Yaşanır, Anlaşılır. Bir Türk Dünyaya Bedel Sözü De, Öylesine Söylenmiş, Motivasyon Söylemi Değildir.

Ancak Dediğimiz Gibi Kanımız Bozula Bozula Ancak Bu Kadar Olduk İşte. Lakin Bu Kan Öyle Bir Şeydir Ki, Damarına Basılınca Ancak Ortaya Çıkar Hale Gelmiştir.
Pekala Şu An Neyiz, Neden Birbirimizden Nefret Ediyoruz, Neden Her Halimiz Birbirimize Batıyor. Neden İç İçe Yaşayamıyoruz. ÇÜNKÜ TÜRK GİBİ YAŞAMIYORUZ.

Ticarette Yahudi Gibiyiz. İlişkilerimiz De, Rum, Ermeni Gibiyiz. Ancak Cuma Namazlarına O Da, Hepimiz Değil Ya, Türk Gibiyiz. İstanbul’un Fethi İle Rum,Ermeni, Yahudiler İçlerimize Girdi. Yavaş Yavaş Kanımız, Hallerimiz, Adetlerimiz, Niceliğimiz, Niteliğimiz Bozuldu. Özene Özene, Kadınları İle Yata Yata.. Daha Çok Sayarım Da, Neyse..


Bugün Allah(c.c)’ın A’sını, Atatürk’ün A’sını Bilmeyenlerle Yaşıyoruz Ama Sorsan Hepsi Atatürk’çü Hepsi Müslüman. Sözüm Ona! Bu Kadar Cehalet Muhakkak Ki, Yanına Gafleti Getiriyor. Derdimiz Kimseyi Suçlamak Değil Ancak Yaramıza Teşhis Koymaktır.


Türk Kaldı Mı, Arap Kaldı Mı? Vardır Elbet Nadir De, Olsa. Lakin Günümüzün Hallerini Baz Alıp Da, Araplar Şöyle Böyle Demek, Biz Türkler Var Ya İle Başlayan Cümleler Kurmak Ancak Sığ Aklın İdrakidir. Eğer Derdimiz İhanetse Nicemiz Yani Kendi İçimizde De, İhanet Eden Çoktur. Uzaklara Bakmaya Gerek Yok. Dediğimiz Gibi Asl’ını Terk Eden, Yok Olmaya Gebedir. Vesselam.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.