Anlarız Ki,

Bizlerin Aklı Şekilci Olduğu İçin Devamlı Olarak İnançlı İnsanları Bir Şeklin İçerisinde Görmeyi Arzu Ederiz. O Yüzden Kalıplara Sokarız Herkesi. Daha Doğrusu Putlaştırırız. Çünkü İnancımız Putperest Olmaktan Öteye Geçememiştir.

 

Allah’ı, Kur-anı Bile Bir Put Haline Getirmiş Sadece Sıkışğımızda Yakardığımız, Adaklar Adadığımız Hale Getiririz.

 

İşte Bu Yüzdendir Ki, Sadece İşimiz Düşünce; Hacı, Hocalara Koşar; Evliya, Türbe Türbe Gezeriz.

 

Allah’a Olan İnancımız, Sadakatımız O Kadar Yapay Ve Riyakardır Ki, O’nun Yarattığına Tapmayı, İnanmayı, Medet Ummayı Tercih Ederiz.

 

Kafir Diye Nitelendirdiğimiz ve Şirk İçerisinde Olduğunu İddia Ettiğimiz Baba,Oğul, Kutsal Ruh Misali Aslında Allah Bir Yerde, Peygamber Bir Yerde, Kuran Bir Yerde, Şeyhimiz Bir Yerde Kendimiz İse Apayrı Bir Yerde Diyerek Aslında Onlar Gibi Üçleme Değil, Beşleme, Onlama Yapmaktan Çekinmeyiz. Acaba Kim Gerçek Manada Kafir Veyahut Şirkte Bilmeyiz Sadece Söz De Söyleriz.

 

Şah Damarından Yakın Olduğunu Söylediği Halde; Uzaklara Gitmeyi, Başkalarından Medet Ummayı Kendimize Ve Allah’a Layık Görürüz.

 

Allah’ın Bize Olan Aşkını Sanki İnkar Edercesine Veyahut Elimizin Tersi İle İtercesine İhtiyacımız Yok Deyip; Üç Kuruşluk Karıların Koynunda Zamanımızı Heba Ederiz.

 

Bu Hallerimizle; Söze Gelince Alim İşe Gelince Kafir Olan Bizler Ahmak Aklımızın Esiri Olarak Zamanı Tüketmeye, Gelecek Nesillerin De Hakkını Yemeye Devam Edeceğiz.

 

Az Okuyan, Lakin Her Okuduğuna İnananlar Olarak Daha Çok Aldanmayı, Düşmanın Kırk Yıl Arayıpta Bulamayacağı Bir Açık Kapıyı Kendi Ellerimizle Onlara Sunmayı Düşünmez Ancak Kendimizden Gayrı Olanın Her Halini Merak Eder, Açığını Ararız. Kendi Açtığımız Oluğun Farkında Olmadan İnsanların Kusurları İle İlgilenmenin Ne Manaya Geldiğini İnşallah Hepimiz Bir Gün Anlarız.

 

Anlarız Ki, Hesap Gününde Onların Değil Kendi Ahmaklığımızdan Yargılanacağımızı ve Sadece Sebep Olduğumuz Hatalardan Hesaba Çekileceğimizi İDRAK Ederiz. Değerli Olanın El Değil Kendimiz Olduğunu Bir Gün Anlarız.

 

Anlarız Ki, Aşkla Bizlere Bağlanan Allah’a Biraz Olsun Layık Olabilir ve Onun Kulu Olabiliriz. Vesselam. (KBÇ)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.