Aklı – Gönlü Zindan Etme

Bir An Düşünelim; Bizi Çok Üzen, Kahreden Hatta Nefret ve Kin İle Dolduğumuz Kişiyi. Aklımıza Her Geldiğinde Bizi Deli Edecek Kadar Tekrar Geçmişi Gözler Önüne Sermiyor Mu?

Pekala! Bu Kadar Nefret Duyduğumuz Kişiyi Neden Bir Çırpıda Gönlümüzden, Aklımızdan Atmıyoruz Da, Ha Bire Onu Adeta Sırtımızda Taşıyoruz? Unutmayalım Ki, Gönlümüzde Yer Eden Kişiler ve Olaylar Kötü İse, Gönlümüzü ve Aklımızı Adeta Bir Zindana Çeviriyoruz, Onları Orada Hapsettiğimizi ve Kurtulduğumuzu Sanıyoruz. Oysa Ki, Onlar Hep İçimizde Bizlerle Nefes Kadar Yakın Derecede Varlıklarını Sürdürüyorlar. Gönlümüzde Ki, Zindanları Yıkıp Onları Sadece ve Sadece İbretlik Makamına Alalım. Hem Gönlümüz Hem De, Aklımız Temiz ve Zinde Kalır.

Sakın Zor Demeyelim. Önce Deneyelim. Her Kötü Kişiyi Sevmemek Yerine, Onları Daha Çok Sevelim. Sevelim Ki, Biz: Allah’a Şükür Onlar Gibi Değiliz Diyebilelim Ve Şükredelim. Herşey Zıttı İle Varlığını Sürdürür. Nefret ve Kini Yok Ederek Hem Gönlümüzdeki Zindanları Yıkalım ve Baharı Yaşayalım, Hemde Kötüleri İbret Alalım Ki, Onlar Gibi Kışı Yaşayıp, Yozlaşmayalım.

Saygı ve Selamlar Olsun. (KBÇ)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.