Akıl İflas Etmiş

Bu Ne Şuursuzluk, Hadsizlik, Densizlik Kardeşim!

 

Tarih Boyunca Heralde Böylesi Densizlik, Şuursuzluk Yaşanmadı. Üzülmüyorum, Söylenmiyorum Ama İçimde Ara Ara Garip Bir Burukluk Hatta Kızgınlık Hissediyorum. Onca Oyuna Gelişimiz, Birbirlerimizi Yok Edişimiz, Aldanmalarımızın Ne Zaman Bir Sonu Gelecek Diye Kara Kara Düşünüyorum. Çıkış Yolu Arıyorum İnsanlarım İçin. Herkesi Ortak Payede Nasıl Bir Edebilirim Derdindeyim. Hedefimizin, Gayemizin Tek Bir Amaç Uğruna Kenetlenmesi İçin Ne Yapabiliriz Diye Sürekli Olarak Kardeşlerimle Görüşüyorum.

 

Ama Görüyorum Ki, Bizler Yapmaya Çalışırken Yıkıcıların Azimle Yıkmaya Çalışması, İnsanlarımızı Birbirine Düşürmesi İçin Herşey Yapılıyor. Hatta İnsan Üstü Bir Çalışma Dahi Mevcut.

 

Kimseyi Değiştirme, Akıl Verme Niyetinde Değilim. Çünkü Bilirim Ki, Artık Kaba Bir Şekil Alan Aklımız, Yeni Bilgilere Karşı Çok Kaba Davranmaktadır. İşimize Geleni Kabul Etmek Daha Kolay Geliyor. Ama Şu Unutulmamalıdır Ki, Yıkıcılar Sizlerin Duygusal ve Hassas Olan Milli Duygularınızı Kullanıp Taraflı ve Şartlı Bilgileri Enjekte Etmektedir. Hani Bazıları Dini Duyguları Sömürüyor ve Bunlarla İnsanların Aklını Yıkıyor Diyoruz Ya, Hah! İşte Aynı Konu Şimdi Bizlere De Yapılıyor.

 

Özgürlük Naraları İle, En Hassas Olduğumuz Milli Duygular Kaşınmaktadır. Doğru Ya Da Yanlış Bunu Artık Tartışmayacağım. Sadece Yukarıdan Bakabilmeyi, Biraz Olsun Öz Eleştiri Yapabilmeyi Umuyorum Herkes İçin.  Neler Oluyor Bize? Ne Yapılmaya Çalışılıyor?  Sadece Bir An Durup, Düşünmek Adına! Nefes!

 

Dikkatli ve İnce Bir Bakış Açısı İle Tarihe Biraz Geri Dönersek Sanırım Bunun Yanıtını Bulmak Çok Kolay Olsa Gerek. Nasıl Ki, Peygamber Efendimizin Gelişi İle Yıkıcı Tarafın İnsanları Ciddi Bir Yara Almış Ve Çaresiz Kalmışlarsa Da, Çalışmalarına Asla Ara Vermemişlerdir. Ellerinden Geldiğince İkilik Yaratmaya, Peygamber Efendimizin Getirdiği Birliği Bozmaya Çalışmışlardır. Vesvese, Dedikodu, Gıybet, vs Gibi Onca Şeytani Olum O Dönemde De Ciddi Aktif İdi. Ancak Efendimizin Ağır Basan Tesiri, Etkisi Asla Bunlara İzin Vermedi. Ancak Zaman İçerisinde Bu Şuur Azalmaya Başladı. 300 Sene Boyunca Hiç Bir Kimsenin Burnu Dahi Kanamamışken, Yıkıcı Taraf Sonunda 4 Halife Döneminde Başarıya Nisbeten Ulaşmıştır. İnananlar Arasında Ayrım Yaratmak Kolay Değildir Ama Şeytan İşini İyi Bilmektedir. Her Koldan İnsana Saldırır. Küçücük Bir Söz Bile İnsanlar Arasında Ciddi Ayrımlar Doğurabilir.

 

Yıkıcıların Bizleri Bölmek İçin Yaptığı İlk Çalışma ve Başarı Alevilik Meselesidir. Yıkıcıların Tezgahladığı Bu Sistem Arzu Edilen Gibi Müslümanları Birbirine Düşürmüş Ve Nice Saf, İyi Niyetli İnsanları Bir Ayrıma Götürmüştür. Asırlar Öncesinden Yapılan Bu Ayrım İse Şimdi Katılaşmış, İnsanlar İçin Vazgeçilmez Bilgi Olmuştur. Kimseyi Yargılamıyorum, Kimseyi Suçlamıyorum. Kimin Haddine! Çünkü Biliyorum Ki, Doğduğu Günden Beri Bu Bilgilerle Büyüyen Bir Çocuk Nasıl Olurda Herşeyin Tam Tersini Kabul Etsin. Kaldı Ki, Sadece Kendisi De Değil Ona Öğreten Ailesi, Hocası, Hacısı, Dedesi ve Nicesi. Peşisıra Gelen Sinsile Olan Bilgiler Nefret Tohumlarını Daha Ciddi Ekmiştir. Her Gelen Nesil Sorunu Çözümlemek Yerine Bir Kat Daha Çıkmaza Sokmuştur. Ve Şimdi İyi Bakıldığında Tüm Ayrılmalar Sapkın Hale Gelmiş, Can Yakmaktadır.

 

Yıkıcıların, Yapıcıları Bölmek Adına Yapılan Çalışmaları Türkler Üzerinden De Yapılmıştır. Türklerin Yaratılış Yani Varolan Mevcudiyetlerinde Ki Kudreti İyi Tespit Etmişler ve Önüne Geçilmezse Ciddi Sıkıntı Yaşanacağını Anlamışlardır. Bu Sebeple Türkleri Bölmek Onları En İyi Yok Etmek Anlamındadır. Gerçi Türkleri Yok Etmek Elbette İmkansızdır. Bunu Yıkıcılar Çok İyi Bilir. Zaten Amaçları Yıkmak Değil Sadece Kafalarını Karıştırıp, Hedef Şaşırtmaktır.

 

Tarih Boyunca Nice Bölünmelere Şahitlik Edilmiştir. Ancak İkinci Ciddi Bölünme Türk’ler Arasındadır. Gene Yıkıcı Tarafın Planları Alevilik Gibi Kürt Diye Bir Akım Yaratmıştır. Oysa Kürtlerin Bilinen Ne Atası, Ne Dini, Ne Dili, Ne Kültürü Vardır. Hepsi Türk Oğlu Türk’tür Ama Yıkıcıların Oyununa Alet Olmuşlardır.

 

Zaman İçerisindede Bu Ayrılık Yeni Bir Dili Ortaya Çıkarmıştır. Örf Adetler Zaten Her Bölgede Farklılık Göstermektedir. Ancak Alevilikte Ki Gibi Sapkın Değilememiş Sadece Milli Duygular Kaşınmıştır. Çünkü Kürtler İnançlarına Kimseyi Dokundurtmamıştır.

 

Tek Bir Gaye Vardır. Yapıcı Olan Türkler, Varoluş Fıtratlarına Göre Dünyaya İslamiyeti Hakim Kılacak Ve Allah’ın Muradı Gerçekleşecektir. İşte Bu Muradın Olmaması İçin Yıkıcılar Da Ciddi Bir Çalışma Sürdürmektedir.

 

Şimdi Biraz Daha Yakın Tarihimize Gelelim.  1960’larda İçimize Gene Enjekte Edilen Sağcı, Solcu Akımları Ve Bizlere Ait Olmayan Sosyalizm, Komunizm Gibi Bir Çok Şeytani Akımlar İnsanlarımızın Milli Duyguları Kullanılarak  ve Sözüm Ona Adalet, Özgürlük Getirmek İçin Yapılmıştı. Ama Ne Oldu? Bir Düşünün! Adalet Geldi Mi? Özgürlüğümüze Kavuştuk Mu? Yoksa Birbirimizi Yemekten Başka Şey Oldu Mu? Daha Çok Kinlenmedik Mi? Sonra Yıkıcılar Geldi Bizleri Ayırdı ve Her İki Taraftanda Nice İnsanımıza İşkence Etti, Astı, Kesti.. Bunlar Olmadı Mı?

 

Ben Mi Yanlış Biliyorum Yoksa Sizler Bu Kadar Kör Mü Oldunuz?

 

Kaç Kuşak Bu Zehirle Akılları Bulamaç Oldu. Nice İnsanımız Alim Olacakken Sokak Çatışmasında Kendini Feda Etti. Gerçek Düşmanı Ülkemizden Def Edeceğimize Sözüm Ona Bizden Gayrı Olanı Vurduk, Kırdık. Ne Oldu 50 Yıl Daha Geri Gitmedik Mi? Onların Mevyesi Değil Mi Şu An Ki Halimiz?

 

Şimdi İse Gelelim Günümüze. Durum Daha Vahim ve Trajiktir. Tüm Çalışmalar Bir Sorunu Gidermek, Kanayan Yarayı Kurutmak Adına Yapılıyor. En Azından Ben İyi Niyetimi Halen Korumak İstiyorum. Çünkü Biliyorum Ki Buna Karşı Düşünenlerin Beslendiği Tüm Bilgiler Bizden Değil Yıkıcıların Eskiden Oynadıkları Oyunların Aynısıdır.

 

Senelerce Gönüllere That kurmuş Nice Sanatçı Sırf Sizin Düşünmüyor Diye Ne Namusları Kaldı, Ne Milliyetçilikleri. Bu Nasıl Bir Gaflettir Böyle. Sadece Sizin Gibi Düşünmedikleri İçin Öyle Mi? Vatanı Satıyorlar Narası Atanlara Soruyorum Ben! Bugüne Kadar Bu Millet İçin Ne Yaptınız? Onu Bunu Dolandırmaktan, Yalan Söylemekten, Gıybet Etmekten, Üretmeyip Sırf Tüketmekten ve Nice Olumsuz Şeyleri Yapmaktan Gayrı Ne Yaptınız? Herkes Bu Soruyu Sorsun Kendisine! Ben Ne Yaptım Bu Vatan İçin! Askere Bile Zorla Gittik! İşe Girerken Torpil Aramadık Mı? Başımıza Kötü bir Şey Geldiğinde Hemen Tanıdıkları Arayıp, Ayrımcılık İstemedik Mi? Daha Nicelerini Yapmadık Mı? YAPTIK!

 

Hükümet ve Hükümete Oy Verenlere Her Tür Hakareti Hak Gördünüz. Ne Namuslarını Bıraktınız Ne İnançlarını. Size Göre Siz Daha İyi İnsan, Müslüman Oldunuz. Tüm Gün Oturduğunuz Sandalyeden Ahkam Keserek. Hiç Bir Halt Etmeyip Koca Karılar Gibi Yıkıcıların Sizlere Empoze Ettiği Sözüm Ona Gerçekleri Savundunuz! Ama Ne İçin! Vatan? Özgürlük? Demokrasi?

 

Atatürk’e Sığındınız Oysa Onu Hiç Tanımadan! Onu Mezarından Çağırdınız Hiç Düşünmeden! Böyle Şuursuzluk Hiç Görülmedi. Akıl İstifa Etti.!

 

Sizden Gayrı Olanı, Aşağı Hatta Vatan Haini İlan Ettiniz. Demokrasi, Özgürlük Elden Gidiyor Dediğiniz Halde Sırf Sizin Gibi Düşünmedi Diye Onca Sanatçıya Ağıza Gelmeyen Küfürler Ettiniz. Ne Din Bıraktınız Ne İnanç Ne Namus Ne Aile.

 

Bu Mudur Türk Olmak! Her Yerde Türk’üm Naraları Atarken Bu Mudur Türk Olmak! Siz Heralde Daha Türk Nedir Bilmiyorsanız Gelin Büyük Bir Zevkle Size Türk Nedir Öğreteyim Evveallah.

 

Türk Düşmanına Bile Merhametlidir. Ya Siz Kimsiniz? Karşınızda Ki Düşman Mıdır? Kimdir? Bu Ülkenin Evlatları Değil Mi? Ha Bu Ara Şekilci Olanlar, Sivri Zekalılar Hemen Bu Adam Hükümeti Savunuyor Demesin, Aklından Bile Geçirmesin. Akıllarınızı Alırım!

 

Ben Diyorum Ki, Bu İnsanlar Gaflet İçerisinde Olabilir, Hatta İhanet Ediyor Da Olabilirler. Lakin Bunca Hakaret, Küfür, Gıybet Yakışıyor Mu Türk Olana! Sözüm Ona Vatan Elden Gidiyor, Satıyor Diye Köpekler, Eşşekler Gibi Anırıyoruz!

 

Bre Deyyus! Kimin Vatanını Kime Satıyorlar. Hoşt! Kimin Haddine! Vatan Senin Kafanda Ki Şekil Midir? Bre Ahmak! Vatan Mal Mıdır Ki Satılıp Savrulsun! Daha Vatan Nedir Bilmiyorsan Gel Büyük Bir Zevkle Onu Da Öğreteyim Sana!

 

Kimin Haddine Türk’e Kafa Tutmak! Toprağını Satmak. Vatanını Satmak! Bu Nasıl Sözler Böyle. Nasıl Böyle Birşeyin Olabileceğine İnanırsınz Bre Ahmak! Bu Vatan Senin Asalak Olan Hayatın Gibi Kazanılmadı. Vatan Nedir Önce Onu Öğren. Türk’üm Türküm Diye Anıracağına Önce Türk Nedir Öğren! Her Kavramı Dejeneri Ettin Bari Türk’ün Yüce Manasına İlişme! ASALAK!

 

Kaldı Ki, Böyle Bir İhanet Olsa Dahi Bunu Küfürle, Hakaretle, Gıybet Ederek Mi Halledeceğiz. Zamanında Bizleri Bölmek İsteyenlerin Aynı Oyunu Değil Mi Bu? Sağcı Solcu Oldu Şimdi Türk Kürt. Sonra ? Başka? Vay Arkadaş!

 

Ne Kürt Nedir Bilirsin! Ne Türk Nedir? Ne Vatan Nedir Bilirsin! Anca Elinde Kadehlerle Bar Bar Gezmeyi Bilirsin. Vatan Elden Gidiyor Diyede Sarhoş Olan Aklınla Ahkam Kesersin. Sen Önce Kendi Bedenine Sahip Çık Sonra Vatan Toprağına Çıkarsın! SOYTARI!

 

Kızıyorum Çünkü Yeter Artık Uyuduğumuz! Yeter Artık Aldandığımız! Öleceksek Düşmanla Cenk Ederken Ölelim. Kendi Kardeşlerimize Kurşun Sıkarak Değil.

 

Sırf Bizim Gibi Düşünüyorlar Diye İnsanlar Hakaret Etmek, Namusuna, İnancına, Ahlakına, Milliyetçiliğine Onca Ağıza Gelmeyen Sözler Etmek Türk’lük Değildir. Varsa Bir Sorun Kendi İçimizde Çözeriz. Yıkıcıların Bizleri Dışarıdan İzleyip Nereleri İle Güldüklerini Düşünmekten Yoruldum! Utanın Artık ve Kendinize Gelin.

 

Daha Çok Söz Var Da Anlayan Yok!

 

Kalın Sağlıcakla!

 

(KBÇ)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.