Seven Bir Kadının Ardından

Selamlar Cümleten,
Gene Toplumsal Bir Olay ve Gene Ortaya Fırlayan Arsız, Edepten Yoksun, Bi Çare, Ahmak Akıl!
İsimlerin Çok Önemi Yok. Lakin Ortada İki İnsan Mevcut. Öyle Ya Da, Böyle Ortada Bir De, AŞK Hikayesi Var. Kimine Göre Saçma, Kimine Göre Sapkın, Kimine Göre İse Kusursuz..
Elbet Onca Laf Edildi Bu İki Kişi Ardından. Edepsiz Sözler Sarfedildi Apansızca. Hiç Düşünülmeden, İpini Koparan İtler Gibi Saldırdılar.. Hal Böyle Olunca Bizim De, Bir Söz Söylememiz Farz Oldu. Affınıza Sığınarak.
Bırakın Müslüman Türkler Olarak Konuşmayı; İnsan Olabilmenin Ne Kadar Önemli Olduğu Anlaşılıyor Her Geçen Gün. Ceketini Teslim Edenlerin Ardından Bunca Laf Edilmesi Hangi Ahlaka Sığar, Hangi Dinde Yazar, Hangi Mantığa Sığar Bilemedik. Bilmek De, Açıkcası İstemedik. Ahkam Kesme Derdimiz Yok. Din Fetvası Verecek De, Değiliz. Haddimiz Değil. Ancak İnsan İsek, Eğer Her İki Bacaklıdan Bir Farkımız Var İse, Bu Fark Tek Kelime İle EDEPTİR! Hayvanlar Gibi Yaşam Sürmek Alçaltıcıdır Lakin Görülüyor Ki, Onlardan Daha Aşağı İner Olduk. Bu Merak Nereden Gelir Bilinmez.
Velhasıl Kelam! Çok Laf Etme Derdinde Değiliz. Lafın Özüne Gelelim. Halimiz Zaten Herkesin Gözleri Önünde Yaşanıyor. Tuz Biber Olmaya Da, Gerek Yok. Herkes Kendi Yaşamını Sorgulasa Kafidir.
İşin İronik Kısmına Gelirsek, Ortada Bir İki Kişilik bir Dram Yaşanıyor Lakin Binlerce Ahmak Akıl Ortaya Atılıp; Sorumluluk Alıyor. Kime Kardeşim Diyen Yok! Herkesin Küçükten Büyüğe Bir Sözü Var. İki Kişi Arasında Yaşanan ve Sonu Ölümle Sonuçlanan Olayın Arkasından Bunca Laf Neye Yarar!? Geri Gelirler Mi? Bir Çözüm Bulunur Mu? İftira, Dedikodunun Ötesine Geçemeyen Bu Muhabbetlerin Bir Sonu Var Mı!? YOK!!! Olmaz Da!
Neyse.. Kızıyoruz Lakin Sakin Olup Esas Demek İstediğimize Gelelim De, Sözlerimizi Duyan Olsun.
İlişkilerin Sakız Olduğu, İdeolojilerin Sadece Hikayelerde Kaldığı, Namusun İse Sadece Fantezi Konusu Edildiği, Arsızlığın Gövde Göstermesi İle Ciddiyetin Ara Sokaklara Kaçtığı Bir Dönemde Yaşıyorken; Nasıl Oluyor Da, Bir Bayan Hem Kendi Yaşamından ve Her Şeyden Çok Değer Verdiği Sevdiğinden Vazgeçebiliyor. Kim Bilir Belki De, Bu Bir Vazgeçme Arzusu Değil Kavuşmadır. Öyle Ya Da, Böyle Ne Büyük Bir Adım, Ne Büyük Bir Cesaret, Ne Büyük Bir Tutku, Ne Büyük Bir Ciddiyettir. Açıkcası Saygı Duyulması Hele Ki, Bu Dönemde Özellikle Bir Bayanın 40’larından Sonra Bu Hale Gelmesi Takdire Şayandır. Bizlerin Sadece Dizi ve Filmlerde Duyduğumu Sahte Repliklerden Çıkma Bir Olay Mıdır?
Kim Gerçekten ve Ciddiyetle Sevdiğine Bu Kadar Önem Verebilir, Veriyor.. Kim!? Putperet Bir Dönemde, Birbirimizin Önce Mesleğine, Evine, Arabasına, Parasına.. Bedenine .. Bakmadan Geçiyor, Adımlar Atıyoruz.. Kim?! Sahte İlişkilerin Normal Karşılandığı Bir Dönemde Kim Gerçekten Her Şeyden Ama Her Şeyden Vazgeçebilir.
Film İzlerken Sevdiği İçin Kendinden Vazgeçenleri Görünce Timsah Gözyaşları Döküyoruz! Ah Böyle Bir Aşkım Olsa Diyoruz.. Lakin Canlı Canlı Önümüzde Yaşanınca; Kadına Her Türlü Sapkın Cümleyi Sarf Ediyoruz Edepsizce!!!! Kimin Haddine. Seven ve Sevilen Ortada Yaşıyorken.. SİZE NE DEMEZLER Mİ! Elbet Bir Gün BİRİ Diyecek!
Herkesin Bir Görüşü Var Elbet. Bizim Ki, İse Dediğimiz Gibi Saygı Duyulan Cinsten. Ne Güçlü Bir Şahsiyetmiş Ki, Kimseye Bırakmamış İşini Kendi Görmüş. Ya Benimsin Ya Kara Toprağın. İşte Ciddiyet Budur. İşte Tutku Budur. İşte Arzu, İdeoloji Budur.
Sapkınca Birbirimizin Kıçına Başına Bakmaktan, Malı Yatı İle İlgilenmekten, Üstü Başını Kontrol Etmekten Ötedir AŞK! Eğer Ortada Bir Seven Varsa AŞK tır. Gerisi Teferruat.
Vesselam. (KBÇ)