Adam Gibi Adam Kalmadı – Mı?

Bazen, Bazı Şeyleri Anlamakta Zorluk Çekiyorum. Sanal Ortamda Yaşları 15-18 Olan Yeni Yetme Kızların Profil Fotoğraflarında ki Aymazlık – Dejenerasyon Dikkat Çekici Olmaya Başladı. Özellikle Erkeğin En Büyük Zaafı Olan Cinselliğini Gıdıklayan Bu Tarz Fotoğrafların Altına Yazılan Yazılar İse Çok İronik. Aslında Bu Yazı Temel Bir Sorunun Dile Gelmiş Hali. Yaşının Çok Önemi Olmayan Bu Sözü Şimdilerde İse Herkes Söyler Olmuş.

‘ADAM GİBİ ADAM KALMADI’

 Garip Bir Cümle. Kimine Göre Yerden Göğe Haklı, Kimine Göre Büyük Bir Hakaret, Kimine Göre İse Birazda Haksızlık Ediliyor Erkeklere. Ancak Bazı Şeyler Sanırım Ya Gözden Kaçırılıyor Yada Görmemezlikten Geliniyor. Özellikle Bu Cümleyi Kullananların Profilleri İncelediğinde İse İlginç Ama Bir O Kadar Da Acınası Bir Durumla Karşılaşmak Çokda Zor Olmasa Gerek. Bütün Fotoğraflarında Elinde Bir İçki Şisesi, O Bar Bu Bar Gezerken Ki Halleri, Yarı Çıplak Pozları İle Tahrikkar Kendince Seksi Olma Halleri İle Gününü Gün Eden Kızlarımız. Her Geçen Günkü İletisinde İse Gene Aynı Kurduğu Cümle. ‘ ADAM GİBİ ADAM KALMADI’ Çok İronik Değil Mi? Anlayana! Tabiki.

Şahsım Olarak Kimsenin Özel Hayatına Karışma, Eleştirme Gibi Bir Lüksüm Olamaz. Burada Anlatmak İstediğim Sadece Bir Gözlemdir. Eğer Bu Cümle Çok Kullanılmaya Başlandı İse Demekki Bir Yerlerde Yanlış Yapılıyordur.  Çok Uzatmak İstemem Sadece Söylemek İstediğim Kendimce Önemli, Sizler İçinse İrdelenmesi Gereken Birkaç Satır Cümle. Gene De Belirtmekte Yarar Görüyorum Ki Bu Sözlerim, Profil Fotoğraflarında Yarı Çıplak Pozlar Veren Erkeğin En İllet En Zaafi Noktasını Tahrik Edip Sonrasında İse İletisine ‘Adam Gibi Adam Beni Bulmaz ki’ Yazan Bayanlara;

Sanırım Anneleriniz Sizlere Adam Gibi Adamların; Her Gece Barlara Gidip, İçki Kadehleri Arasında Mekik Dokumadığını, Yarı Çıplak Poz Veren Kızların İleride İyi Bir Anne Adayı Olarak Görülmediği, Bir Bayanın Bedenini ÖnPlana Çıkardığı Sürece Yetişmemiş Erkekler İçin Sadece Bir Etten İbaret Olduğunu  Ya Anlatmadı Yada Anlattıda Sizin İşinize Gelmedi. Çünkü Adam Gibi Adam Dedikleriniz  Ne O Kulvarda Koşuyor Nede O Semte Uğruyor. O Yüzden Yanlış Yerde Yanlış Şey Arıyorsunuz.’

Son Söz; Gönül İster Ki Herkes İstediği Gibi Özgürce Yaşasın, İstediği Şeyleri Yapsın. Ancak Bunun Gerçekleşebilmesi İçin Öncelikle Annelerin Erkek Evlatlarını İyi Bir Erkek Olarak Yetiştirmesi Lazım. Bir Toplumun Geleceği İçin Anneler Çok Ama Çok Önemlidir.  Erkeklerde İnşallah Bir Gün Annelerininde Geçmişte Bir Genç Bir Kız Olduğunu Hatırlar ve Karşılarına Çıkan Kızlara Anneleri Gibi Saygı Duyar, Sever. Ar Duygusu Olmayanların Başıda Belli Sonuda. İnşallah İdrak Edilir Bir Yanlış Olur Hepimizin Yaptıkları.

Saygılarımla. (KBÇ)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.